Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratörün gaz ayarı ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Arkadaslar motorumun eski karbüratörü arızalıydı ve gazı aşırı derecede kesiyodu...Yeni karbüratör alıp taktım ve eskisinden cok daha iyi ama yinede bi sorun var...
    Motora yaklasık yarısına kadar gaz verdigimde iyi bi şekilde gazı alıyor ama yarıdan fazla gaz verdigimde gazı kesmeye başlıyor.(Hani bazı mobiletlerde olur ya gazı kese kese giderler bu da oyle yapıyo işte)sorum bu...
    Bununla baglantılı olarakta şunu düşünüyorum...Diyorum ki ben karbüratörü aldım taktım ama hiç bi ayar yapılmadı karbürtöre.Acaba yeni karbüratörlerin ayarları yapılmış olarak mı geliyo yoksa ayriyetten bi ayar yaptırmak gerekiyo mu?Yardımcı olursanız cok sevinirim SAYGILAR...

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Forum kullanıcılarının konuyu daha rahat ve çabuk ulaşabilmeleri için gönderilecek konuların başlıkları lütfen içerikleriyle bağlantılı olmasına özen gösteriniz. Yani daha fazla "Yardım, çok acele yardım, help me..." ile başlayan konu başlıkları seçmemeye özen gösterin. Sonuçta hepimizin soruları önemli ve bir an önce çözüm beklemekte.. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: crato **************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    kardeşim sen kendinmi taktın ki bu karbüratorü??
    taktırdığın ustanın ayar yapıp oyle vermesı lazım..
    ve bu soruyu ne kadarda sen burada sorsanda kimse açıp bakamayacağı için motoruna sağlıklı bir cevapta almazsın en iyisi taktırdığın ustaya götür ve bu soruları ona sor...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    abi bilgim sınırlı yalnız rölanti devri düzgünmü hava alış ayarı ne seviyede mesela benim karburatörde rölanti ayar vidasının alt tarafında dışa çıkık bir hava ayar civatası var oda doğru ayarlanmadıysa kesilme olabilir birde hava filtresi ile ilgili bir problem varmı
    ve savaşa katılıyorum bence aldığın yerden ayarlattır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hava veya yakıt ayarında bir dengesizlik olmalı ki görünüşe göre belli devirden sonra bunlardan birisinin miktarı yetmediği için yanma olmuyor ve motor devir kazanamıyor.

Kendin kurcalayarak da bulabilirsin ama muhtemelen bu sefer de aracın fazla ykıt tüketecektir. en iyisi oto ustasına götür onlar motor servislerinden çok daha iyi ayar yaparlar.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    sorun hava ayarı olabilir.. yada hava filtreside olblr..
    CBR 600F Honda,

V&B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYUSONG GV 650 dermişim :)
    benzin otomatiğini de bi kontrol ettir.ve savaş a katılıyorum

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı
    kardeşim sen kendinmi taktın ki bu karbüratorü??
    taktırdığın ustanın ayar yapıp oyle vermesı lazım..
    ve bu soruyu ne kadarda sen burada sorsanda kimse açıp bakamayacağı için motoruna sağlıklı bir cevapta almazsın en iyisi taktırdığın ustaya götür ve bu soruları ona sor...
    Tamam işte bende bunu soruyorum (acaba sıfır karbüratörlere tekrar ayar yapmak gerekiyo mu ?)

Demekki gerekiyomuş...

Bide benim anlamadıgım niye kimse acıp bakmıycak ki baslıga bu kadar duyarsızmı olduk yani.''Enazından okuyun belki bi bildiginiz vardır''düşüncsiyle actım bu baslıgı çünkü yardıma ihtiyacım var.Bizim burdaki hiçbişeyden anlamayan motorculara vermek istemiyorum motoru...Çok basit bi arızayı yapamayıp birde üzerine bi sürü para alıyolar.Çok karşılaştım arkadaslar boyle adamlarla... bu yüzden ayyyylllaarrrr önce ayağa kalkması gereken motorun hala sorunları var...hiç hak verecek adam yok mu yaa...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbüratör ayarlanması gerekiyo sorun o karbüratörcüye veya bi motor ustasına götürmen gerekiyo hava ayarı varsa sadece kendin yapabilirsin forumlarda arat anlatılmıştı daha önce ama karbüratörün nasıl bilemiyorum başka ayar vidalarıda varsa bilemem ama muhtemelen hava ayarındandır motoru en çok kullandığın devirde sabit tut gazı ve hava ayar vidası ile oyna öyle bi noktaya geliceksin ki daha fazla hava versende devir düşücek daha az versende işte bu noktada bırak yalnız motor yüklü iken bu durum geçerli olmayacağı için bişraz daha benzin gelecek şekilde havayı biraz daha kısıp bırakıyosun daha ayrıntılı anlatılmıştı bi aratırsan forumda ulaşırsın
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    cgl125 açıklaman gerçkten süper olmus ama bi sorum olacak bu hava ayarı ile ilgili...
    benim karbüratörün bi yerinden bi hortum cıkıyo ve bu hortumun ucunda da ayarlanabilen bi vida var acaba bumudur.Bu degilse nerede olabilir bi bilgin varsa ve yazarsan cok sevinicem.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum tahmin ediyorum o değil tam olarak bişey diyemiyorum karbüratör nasıl bilmediğim için ama hava yakıt karışımını ayarlayan vida muhtemelen hava filtresinden gelen hava girişinin oralarda bi yerde olur şu linke bak istersen teginin son yazdıklarına aynı şeyler yazıyo gerçi ama netten den aratsan bulabilirsin bişeyler bir de sana tavsiyem bu konularda merakın varsa kabalcı kitap evinde oldukça ucuz kaynaklar var fakat eski sistemler için yine de bi fikir edinirsin beşiktaş ta kabalcı kitapevinde indirimli kitaplar reyonunda otomobil ve motor çeşitleri ile ilgili kitaplara bak
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=13135&page=4
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

mustafayazici33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGRİNA 100
    hocam en başta selma sen karbiratör almışsın ve takmışsın ama ona ayar çekmen lazım yoksa olmaz amam bna kalırsa sne onu bir bayisini götür derim eger garanti varsaaaa keşek sen takmasaydın

hoca mbirdee pardon ya benim kafa dalgın kusura bakmaaa kerim arkdaşımızın dedği gibiii hav ayarında problem olabilir benimde motor öyleydiii gaz kesiyorduuu hava yaarındanıı sen bir ayarlat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler