Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOSİKLET HAVA AYARI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Arkadaşlar motosikletimin nerdeyse herşeyini yapabiliyorum birazını kendim takıp sökerek birazını sizden bilgi,yardım alarak öğrendim ama şu hava ayarını bir türlü anlıyamadım ben şimdi motosikletimin hava ayar vidasını iyice sıkıp 2,5 tur açtım sonra saatin tersine yönüne vidayı ort. 1,25 tur çevirince bozuldu sonra tekrar sıkıp 2,5 tur açtım saat yönüne doğru sıktığımda ort. 2,5 turda hava ayarı bozuldu ikisini topladım 2 ye böldüğümde 1,8 gibi bi rakam çıktı iyice sıkıp 1,8 tur falan açtım bu yaptığım ayar doğrumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Olmamış açı ortay'ını alıp "pi" ile çarpıp , çıkanı hadron düzüştürücüsünde düzecek idiniz...

Kuzum , siz hangi rakip platformun kalemşörü'sünüz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    biraz çok ayrıntılı yapmışım bende farkındayım ama insanın motoru hergün bozulunca böyle çok ince hesaplar yapmayı öğreniyor sorduğum soruda yardımcı olabilecek biri varmı

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz çok ayrıntılı yapmışım bende farkındayım ama insanın motoru hergün bozulunca böyle çok ince hesaplar yapmayı öğreniyor sorduğum soruda yardımcı olabilecek biri varmı
    ben 3 tur buraya 2 tur bi tarafa falan anlamam. Çelik para kasası mı bu.

hava ayar civatasını sonuna kadar sık. Motor çalışır vaziyetteyken yavaş yavaş açmaya başla.

Motorun en iyi gaz yediğini düşündüğün yerde bırak.

Motorunu tanımıyosan tamirciye git. Onlar tanırlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Öncelikle ortalamayı yanlış hesaplamışsınız. Doğrusu 3,125 tur olacak. [(2,5-1,25)+(2,5+2,5)]/2=3,125. Zaten bu ayar doğru değil.
    Ayarın bozulduğu noktayı değil aynı gazla maksimum devri bulduğu noktaya göre ayarlayacaksınız. Yani önce rölantiyi arttır sonra hava ayar vidasıyla oynayarak maksimum devrin olduğu noktayı bul en son rölantiyi tekrar düşür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    cevaplar için teşekkürler yarın dediğiniz gibi ayarlıyacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)