Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio X8 200 Akü Şarj Sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Öncelikle mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım..

motoruma 1 hafta önce komple motor yaptırdım.1 haftadır aküler elimde o usta senin bu usta benim dolaşıyorum.regületör arızalı dendi yenisini aldım taktım fakat nafile.zenon farlardan yapıyor dediler komple ön aksamını söküp zenonları iptal ettim fakat yine nafile.Bana yardımcı olursanız memnun olurum..

Manyeto tablasından gelen kablolarda çıkış olduğunu söylüyorlar.Fakat motora ne kadar yüklensemde 11.5 v u geçmiyor bu yüzden de aküm şarj olmuyor.nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    konjektörünüzde problem var. değiştiyse bağlantılarını kontrol edin.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Aynı motor bloğunun, biraz farklı olan modeli gilera runner kullandım zamanında,
    Benzer bir durum yaşamıştım,
    Parçanın ismini bilmiyorum, kontağın hemen arkasında,yeşil renkli yuvarlak,para genişliğinde sanırım fişli bir parça vardı,
    Sizin motorda farklı bir renk ve boyutta olabilir,
    Zamanla kullanım sonucu içindeki lehimlerin erimesi vb.. sebeblerden dolayı sürekli kısa devre yapması ve akıp çekmesi sonucu aküyü bitiriyordu, iki yuasa akü bu 50tl lik parça yüzünden çöp olmuştu,
    Marş rölesi olabilir,tam olarak hatırlayamıyorum,kafa grenaji sökün hemen kontakla aynı hizada.

Motosikleti
    Piaggio X8 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Aynı motor bloğunun, biraz farklı olan modeli gilera runner kullandım zamanında,
    Parçanın ismini bilmiyorum, kontağın hemen arkasında,yeşil renkli yuvarlak,para genişliğinde sanırım fişli bir parça vardı,
    Zamanla kullanım sonucu içindeki lehimlerin erimesi vb.. sebeblerden dolayı sürekli kısa devre yapması ve akıp çekmesi sonucu aküyü bitiriyordu, iki yuasa akü bu 50tl lik parça yüzünden çöp olmuştu,
    Marş rölesi olabilir,tam olarak hatırlayamıyorum,kafa grenaji sökün hemen kontakla aynı hizada.

Bu mudur acaba parça?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

astrofizik tşkler.

sorun çözüldü arkadaşlar 12v 30a olan far rölesini söktüğüm de
    şarj düzeldi(14.30v kadar).yenisini alıp takınca tekrar bilgilendirme yapacağim..

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı onurkaracag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://hizliresim.com/ZZvDga

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

https://i.hizliresim.com/ZZvDga.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Bu mudur acaba parça?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

astrofizik tşkler.

sorun çözüldü arkadaşlar 12v 30a olan far rölesini söktüğüm de
    şarj düzeldi(14.30v kadar).yenisini alıp takınca tekrar bilgilendirme yapacağim..
    Rica ederim,
    Çok sıkıntılı bir durum gerçekten,
    Bu ufak parçalar zamanla eskiyip,kısa devreye sebeb oluyor.
    Tekrar bilgilendirme yapıp birde yeni parçanın resmini eklerseniz harika olur. İlerde birilerinin işine muhakkak yarar.
    Not:
    Bu motorun,egzoz susturucu ara contası vardır,
    Egzoz ile egzoz borusu arasında 3cm çapında ufak bir silindirik parça, 100tl fiyatı vardır,
    Zamanla eskiyip erimeye başlar,içi boşalmaya başlar,bu olduğunda egzoz borusunun tüm sıcağı egzoz ile temas eder ve egzozun girişini çürütür,ses yapmaya başlar.
    Ya egzozu değiştirmek gerekir yada kaynak yapılır ki kaynak yapmak çok risklidir,en ufak kaza veya egzozu sökmeye her kalktığınızda tüm egzoz borusu söküleceginden motor alt contasına zarar verebilir,aklınızda olsun kontrol ettirin.
    Bana bir egzoza mál oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Bu arada evet, parça buna çok benzer, 2 veya 3 lü fişi vardı sanırım.
    Tam aynı değil ama bu olması lazım.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    x8 ile alakalı yardım istiyorum bende.50.000 de 3500 tl ye bir x8 buldum.alayımmı acaba.ve yahutda bu makinelerin km ömrü ne kadardır.uzun yol yaparmı.bilgi verirseniz sevinirim
    serkanADH13 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    guzel motordur,
    motor ÖMRU dıye bısıy olmaz,

MOTOR ÖLDÜREN motorcu vardır,

motor duzgun sessız calısıyorsa,
    sorunlu bır yerı yoksa O PARA BEDAVA ,

ama ıyı bır ustaya baktırın,

PARCALARI çok pahalı o sebepten canınızı sıkabılır,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)