Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk silindir diğerlerine göre geç ısınıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba.

Şuan sahip olduğum Suzuki Bandit'in en soldaki yani ilk silindiri diğerlerine göre geç ısınıyor. Durum şöyle; Motosikleti çalıştırıyorum. 3 silindir de ısınıyor, bu diğeri henüz soğuk oluyor. Sonra yavaş yavaş ısınıyor diğerlerine yetişiyor. Biraz rölantiyi arttırırsam falan yani gaz vererek çalıştırırsam hemen onlarla aynı şekilde ısınıyor.

Şimdi yapılanlara geleyim; sübap ayarı yaptık, bujiyi değiştirdik. ateşlemeye baktık, buji ateşliyor.
    gazlama da, gitme de hiç bir problem yok. yani herhangi bir çekişte düşüklük falan yaşamıyorum. 4ü de senkron bir şekilde çalışıyor hareket edince.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Sizin motor yağ soğutmalı sanırım. Motorda nasıl ölçüyorsunuz bir silindirin geç ısındığını?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    sıralı motorda birinin geç birinin erken ısındığını nasıl anlıyosun ?

silindir bütün şeklinde zaten, hadi aksırma tıksırma olsa diyebilir ki bi tanesi problemli çalışıyor.

sen kuruntu yapıyosun bence.

Motosikleti
    Arkadaşlar 4 tane silindir çıkışı var. Egzoza bağlanan headerslar yani. Onlara dokunursanız hangisinin ısınıp ısınmadığını anlarsınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Statorden olabilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Belki rölantide ona yakıt gitmiyordur.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    peki o silindirin kompresyonu ölçüldü mü ? Diğerlerinden düşük ise geç ısınıyor olabilir, % 50 çalışan silindir aksırmaya sebep olmaz ama performansı muhakkak etkiler, ilk günden beri öyle kullandıysan performans kaybını hissetmemiş olabilirsin..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o silindirin kompresyonu ölçüldü mü ? Diğerlerinden düşük ise geç ısınıyor olabilir, % 50 çalışan silindir aksırmaya sebep olmaz ama performansı muhakkak etkiler, ilk günden beri öyle kullandıysan performans kaybını hissetmemiş olabilirsin..
    kompresyon ölçmedik. lâkin bu benim ikinci bandit'im. ondan dolayı performansı az çok biliyorum. motosiklette herhangi bir güç eksikliği falan yok. hatta önceki banditimden iyi bile gidiyor diyebilirim. yağ eksiltme falan da yok. yani 3000 kmde 200ml gibi bir şey ekleme yaptım sadece. bu da 4 silindir için çok normal.

bujiyi yanlış model mi takıyorum, yoksa bujinin ayarı mı var gerçekten anlayamadığım bir sebep.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Benzin az gidiyor motor %50 çalışıyor gibi durumlar söz konusu olamaz. motor çalışıyorsa çalışıyordur. diğerlerinden kompresyon farkı varsa eğer ( tüm piston silindirlerin orjinal olduğunu varsayıyorum) motor segman kırmıştır. Bunuda kullanımda fark etmeyecek kadar motordan bi haber olabileceğinizi zannetmiyorum.

Burada tek etken kalıyor, ısı farkı oluşması için.

subap ayarlarını diğerleriyle aynı ayarda tutturamamış olmanız.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Hort. Soğutma sıvısı blokta ilk o silindirin olduğu yerden dolaşmaya başlıyordur.
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)