Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üst kapak-silindir uyumsuzluğu ve piston tarafları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    S.a Iyi akşamlar,cub motosikletimin sanzumanina kadar söküp senkromecini değiştirdim,motoru topladim, ust kapakda sorun vardi (110luk) 100 lük üst kapak alip taktim silindir 110 luk ama dalginlikla pistonun in tarafini egzoz manifolduna vermisim.şu an motorun cekisi filan mükemmel ama bi şırıltı sesi var motorda acaba 10cc icin ust kapak uyumsuzlugu olurmu yoksa piston sibobami vuruyor dersiniz bu sacma ses neden kaynaklanir suan cekis guzel olduğu icin sokesimde gelmiyo tekrar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    egzoz yeteri kadar acilmazsa zarar verir motora. sikirti da fazla acik kalan emmeden kaynakli.

fabrikanin tavsiye ettigi ayarlara donmeniz en mantiklisi olur.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz yeteri kadar acilmazsa zarar verir motora. sikirti da fazla acik kalan emmeden kaynakli.

fabrikanin tavsiye ettigi ayarlara donmeniz en mantiklisi olur.

kolay gelsin.
    Yorumunuz için teşekkür ederim ama istediğim cevabı alamadım,1.si pistonun in tarafi karburatore değil egzoza geldi bu sorun olurmu 2.si 110 luk silindire 100 lük kapak yetmezmi 3.su ise ayni contayi 2 kez söküp takmak zorunda kaldim incelmis olma şansından bi skinti olabilirmi? Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Bi tamirciye gittim abim sayılır aramiz iyi dostum,yolda kalana kadar bin dedi morelim bozuldu ne yapsam

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim ama istediğim cevabı alamadım,1.si pistonun in tarafi karburatore değil egzoza geldi bu sorun olurmu 2.si 110 luk silindire 100 lük kapak yetmezmi 3.su ise ayni contayi 2 kez söküp takmak zorunda kaldim incelmis olma şansından bi skinti olabilirmi? Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Bi tamirciye gittim abim sayılır aramiz iyi dostum,yolda kalana kadar bin dedi morelim bozuldu ne yapsam
    dostum ben anlamadım.

bu parçayı mı ters taktın?

yoksa bu parçayı mı?

2. parçayı ters takmana imkan yok. aslına bakarsan iki parçayı da ters takmana imkan yok çünkü egzantriğin geçeceği bir tek boşluk var ilkinde de. egzantriği takmamış olman gerekiyor.

sanırım sen ters taktım diye kuruntu yapıyorsun. yada ben anlamadım hangi parçadan bahsettiğini.

conta konusunu biraz kullandıkça, hafif sıkıştırınca belli eder o arada yağ atma yapıyorsa değiştirirsin ter temiz kullanırsın.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    dostum ben anlamadım.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...jGnhi87icXiLyw

yoksa bu parçayı mı?https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ft1w4aokjxVKyQ

2. parçayı ters takmana imkan yok. aslına bakarsan iki parçayı da ters takmana imkan yok çünkü egzantriğin geçeceği bir tek boşluk var ilkinde de. egzantriği takmamış olman gerekiyor.

sanırım sen ters taktım diye kuruntu yapıyorsun. yada ben anlamadım hangi parçadan bahsettiğini.

conta konusunu biraz kullandıkça, hafif sıkıştırınca belli eder o arada yağ atma yapıyorsa değiştirirsin ter temiz kullanırsın.

kolay gelsin.
    Piston ya(5 segman var uzerinde ilk ikisi kompresyon diger ucu yag segmani kranka bagli kola bagli aliminyum sanirsam yuvarlak parca )bildiğin hani uzerinde in yazıyor in yazan taraf karburatore gelecek ama ben egzoza taktim dalginlikla

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    dostum ben anlamadım.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...jGnhi87icXiLyw

yoksa bu parçayı mı?https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...ft1w4aokjxVKyQ

kolay gelsin.
    iki resimdeki parça da aynı. biri alttan biri üstten görünüş.

adam pistonu ters takmış.

iskender kardeşim motorcuyu sen abin gibi seviyosun ama adam seni o kadar sevmiyor sanırım. Ne demek yolda kalasıya kadar bin motorda, dağılmadık yer kalmaz sibop egzantirik piston silindir hiç bişey kalmaz.

Motoru sök pistonu düzelt. üst kapak ve silindirde birbirine uyumlu olanını tak.

kapak uyumsuzluğu tabiki olacak. emme egsoz çapları, yanma odası çapları, subap uzunlukları aynı olmayabilir.

senkromec dediğin şey tam olarak nedir onu anlayamadım ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki resimdeki parça da aynı. biri alttan biri üstten görünüş.

adam pistonu ters takmış.

iskender kardeşim motorcuyu sen abin gibi seviyosun ama adam seni o kadar sevmiyor sanırım. Ne demek yolda kalasıya kadar bin motorda, dağılmadık yer kalmaz sibop egzantirik piston silindir hiç bişey kalmaz.

Motoru sök pistonu düzelt. üst kapak ve silindirde birbirine uyumlu olanını tak.

kapak uyumsuzluğu tabiki olacak. emme egsoz çapları, yanma odası çapları, subap uzunlukları aynı olmayabilir.

senkromec dediğin şey tam olarak nedir onu anlayamadım ?
    Senkromec dediğim vites-hilal topuzu abi,10 cc fark edermi o kadar 110 luk kapakda siboplarda kacak var rolenti duzgun durmuyor yakit fazla filan çekiş de düşüyor, sıkıştırma orani biraz daha fazla 100 lukte ama sese anlam veremedim.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Senkromec dediğim vites-hilal topuzu abi,10 cc fark edermi o kadar 110 luk kapakda siboplarda kacak var rolenti duzgun durmuyor yakit fazla filan çekiş de düşüyor, sıkıştırma orani biraz daha fazla 100 lukte ama sese anlam veremedim.
    sesi duymuş olsam yorum yapardım ama subaplar vuruyosa pistonunu dövmeye başlamıştır. er yada geç o subap keser. kesersede piston silindir üst kapak egzantirik hepsini bozma ihtimali var. masraf büyür.

kaçıran üst kapağını tamir ettir diyecemde yenisi tamirinden ucuzdur. 10 cc hiçe sayılmayacak kadar çap farkı yaratır.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    sesi duymuş olsam yorum yapardım ama subaplar vuruyosa pistonunu dövmeye başlamıştır. er yada geç o subap keser. kesersede piston silindir üst kapak egzantirik hepsini bozma ihtimali var. masraf büyür.

kaçıran üst kapağını tamir ettir diyecemde yenisi tamirinden ucuzdur. 10 cc hiçe sayılmayacak kadar çap farkı yaratır.
    Sana ulasabilecegim sosyal medya veya whatssap tel no verebilirmisin sesi atsam

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sana ulasabilecegim sosyal medya veya whatssap tel no verebilirmisin sesi atsam
    videodan gelen ses yanıltıcı oluyo motoru canlı dinlemem gerek. ustan yorum yapmadı mı ses için ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    videodan gelen ses yanıltıcı oluyo motoru canlı dinlemem gerek. ustan yorum yapmadı mı ses için ?
    Ustam usta olsa yolda kalana kadar bin demez ses kaydi cok net ama dinlemek istersen

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dostum 10 CC fark değilde uyumlu bile gözükse sübapları uzun gelir pistona çok çok Az çarpar çalışır gider ama ses yapar pistonû ters 30000 km giden motor biliyorum.

İstediğini parçayı bulamazsan haberim olsun 05072097747

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 10 CC fark değilde uyumlu bile gözükse sübapları uzun gelir pistona çok çok Az çarpar çalışır gider ama ses yapar pistonû ters 30000 km giden motor biliyorum.

İstediğini parçayı bulamazsan haberim olsun 05072097747
    Pistonu duzelttim sokunce dikkatlice baktim küçük bi vuruntu bile yok , çekiş çok güzel Düzde 110,hafif yokus asagi 125 bile görüyorum sorun yok gibi sesin kaynagini daha bulamadim devir artıkca kesiliyor bilemedim herhangi bi ustaya gitsemde diyecegi, söküp bakmadan bişey diyemem, 110 luk üst kapagin siboplarini değiştirip bide onu denicem olmazsada egzantirik takimini bi kontrol etcem yeni değiştirdim ama bi bakayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)