Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun Virajda Sendelemesi (aksak gitmesi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Selamlar motor dünden beri sola kontra verdiğimde bir tuhaf gidiyor. Sanki gidona bir şey takılı kalmış gibi yatmaya karşı koyuyor. Hidrolik hortumlarını ve kabloları kontrol ettim tuhaf bir şey göremedim. Sizce sorun ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Lastik basıncı, amortisör sorunları,gidon bilyası olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Lastik basıncını daha yeni kontrol ettim zaten sadece sola dönüşte yapıyor. Amortisör ve gidon bilyesini nasıl kontrol edebilirim. Arızayı tespit etmeden ustaya gitmek istemiyorum açıkçası çünkü benim gördüğüm ustalar genelde iş bilmezler arızayı tespit edemediği için deneme yanılma yöntemiyle yapmaya çalışırlar.
    velizrsln bunu beğendi.

benim eski motorda da yatmaya çok egimli gidiyordu ısınınca özellikle sanırım rulman bilyalardandı

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik basıncını daha yeni kontrol ettim zaten sadece sola dönüşte yapıyor. Amortisör ve gidon bilyesini nasıl kontrol edebilirim. Arızayı tespit etmeden ustaya gitmek istemiyorum açıkçası çünkü benim gördüğüm ustalar genelde iş bilmezler arızayı tespit edemediği için deneme yanılma yöntemiyle yapmaya çalışırlar.
    gidonun altında 30 yada 32 kafa büyük bir civata var. onu bir sık bakalım boşluğu var mı?

şurdan da kontrol edebilirsin, yavaş sabit hızla giderken aniden ön freni sık. boşluk, tık diye bir ses sallanma yapıyor mu bir bak bakalım.

aklıma bir de direksiyon kilidi geldi. bir kontrol et bakalım belki o bir yere sürtünüyor olabilir.

kolay gelsin.
    kdiner ve hasangazili bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonun altında 30 yada 32 kafa büyük bir civata var. onu bir sık bakalım boşluğu var mı?

şurdan da kontrol edebilirsin, yavaş sabit hızla giderken aniden ön freni sık. boşluk, tık diye bir ses sallanma yapıyor mu bir bak bakalım.

aklıma bir de direksiyon kilidi geldi. bir kontrol et bakalım belki o bir yere sürtünüyor olabilir.

kolay gelsin.
    Ön firen yaparken boşluk hissetmedim ama gidon kilidinden olması muhtemel çünkü gidonun kilitlendiği tarafa yani sol tarafa dönerken sorun oluyor gidon kilidi nasıl çalışıyor nerede bulunuyor tarif edebilir misiniz?

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    bende de var aynı sıkıntı ama furş takımından değil önce bir lastik havalarını kontrol edeyim scooter benim ki , motor takozlarından süphelendim biraz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)