Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

egzoz terliyor su birikiyor su atıyor buharlaşıyor ... (videolu)

Motovento
    REKLAM ALANI

bu nedir? neden olur? motorcum elyaflar kurumamıştır motoru yıkayınca dedi ama ne motoru yıkadım ne de egzozda elyaf var, sonra radyatör suyu eksiltmiyorsa bir şey olmaz dedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    "Bunun gompile değişmesi lazım"
    velizrsln ve Ekarademir bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    içten yanmalı motorların tam yanma gerçekleştirmesi durumunda egzoz olarak açığa;

CO2 - karbondioksit
    H2O - su
    N2 - azot

oluşur.

egzozunuzdan su gelmesi tam ideal yanma yapıyor demektir. rahat olun.

kolay gelsin.
    motorcu48 ve maktama bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bir litre benzin yandığında bir litre de su ortaya çıkar..

egzozdan çıkan su hava soğuksa sıvı halde gözle görünür, hava sıcak ise buhar halde atılır görülmez..
    motorcu48 bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzoz replika mı

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Benim motorda aynısı orjinal egzost ile, normal bir durum arabalardada oluyor hatta ilk çalışmalarda bildiğin damlatan muslul gibi su damlıyor , birde nemli soğuk ortamda bu daha fazla görünür.

sıkıntı yok.sağlıklı boğa burnundan buhar solur.en altda çivi deliği gibi bir delik olsa faydalı olur.zaten bir çok araba ve motorun orjinal egsozunda bu delik mevcut.zamanla bu oksitlenmeyle tıkanır ve bu süreçden sonra buhar egsozu çürütür

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hava ve egzoz soğuk galiba. Yanma sonucu oluşan buhar egzoz içinde yoğuşup sıvılaşıyor. Egzoz ısındığı zaman düzelmesi lazım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Aldıgın benzinde normalden fazla su var malesef

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bu normal bir durum değil. ne aldığın benzinle alakalı nede hava şartlarıyla alakalı bu işde başka bir şey var ve ayrıca motorun ekstra fazla duman atıyor geç kalmadan servisine veya iyi bir ustaya git.

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu normal bir durum değil. ne aldığın benzinle alakalı nede hava şartlarıyla alakalı bu işde başka bir şey var ve ayrıca motorun ekstra fazla duman atıyor geç kalmadan servisine veya iyi bir ustaya git.
    emin misiniz?, ustamda mesaj attım bir şey yoktur dedi, buradakilerde normal diyor
    insta: veli_montana_

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Normalden fazla damlatıyor, normal değil... Egsozcuyum diye geçinen adamların normal yazması ayrı bir mevzu olmuş. Hatta sıvamış, fabrikasyon araçlarda delik vardır gibisinden. Gülüyoruz ailecek....

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalden fazla damlatıyor, normal değil... Egsozcuyum diye geçinen adamların normal yazması ayrı bir mevzu olmuş. Hatta sıvamış, fabrikasyon araçlarda delik vardır gibisinden. Gülüyoruz ailecek....
    evet ama delik var eski motorlarımdan birinde fark etmiştim

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin misiniz?, ustamda mesaj attım bir şey yoktur dedi, buradakilerde normal diyor
    şimdi özet geçelim benzinde su vardır denilmiş mesela ilk önce makinen 2 zamanlı olmadığı için su olan benzinde tıkanma yapar ve çalışmaz 2 zamanlı çalışır ama hem bujide kurum bağlar hemde duman atar hemde iyi atar.
    buna rağmen egzozda terleme ıslaklık olmaz.
    nemin oluşa bilmesi için sıcak havanın soğuk havayla teması gerekir yani egzoz sıcak olucağı için terleme yapmaz nem oluşmaz.
    ustanın ne dediği yerine göre değişir eğer çare bulamazsa bu normal der eğer yeni müşterisi olucaksanda senin ustan motoru iyi bir bellemiş der. tavsiyem güvenilen bir yerde kontrol ettir varsa bulunduğun ildeki arkadaşlardan destek iste bu konuda.
    tekrar söylüyorum 4 zamanlı motordan çıkan duman bu yğunlukta olmaz. tabi yağ yakmıyorsa.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi özet geçelim benzinde su vardır denilmiş mesela ilk önce makinen 2 zamanlı olmadığı için su olan benzinde tıkanma yapar ve çalışmaz 2 zamanlı çalışır ama hem bujide kurum bağlar hemde duman atar hemde iyi atar.
    buna rağmen egzozda terleme ıslaklık olmaz.
    nemin oluşa bilmesi için sıcak havanın soğuk havayla teması gerekir yani egzoz sıcak olucağı için terleme yapmaz nem oluşmaz.
    ustanın ne dediği yerine göre değişir eğer çare bulamazsa bu normal der eğer yeni müşterisi olucaksanda senin ustan motoru iyi bir bellemiş der. tavsiyem güvenilen bir yerde kontrol ettir varsa bulunduğun ildeki arkadaşlardan destek iste bu konuda.
    tekrar söylüyorum 4 zamanlı motordan çıkan duman bu yğunlukta olmaz. tabi yağ yakmıyorsa.
    Komple +1..

Ama "4 zamanlı motor böyle duman atmaz" cümlesine +5..

Dostum 250cc 2 zamanlı special makine kullanıyorum, FMF performans egzoz senin kadar duman vermiyor.
    Ne olur ne olmaz, gerekirse usta usta gez, ortak bi sorun bulursun kafanda en azından.
    Daha sonra üzücü olaylara sebep olmasın.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Keşke video biraz daha uzun olsaymış bide gaz açsaymışsın. O duman, o su normal değil ama ben diyim sana.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lpgli araçtan fazla su atıyor

ilk başlarda herkez normal diyordu şimdi herkez kötü diyor sıkıldım böyle durumlardan yaa, hadi bu biraz zor bir konu olabilir ama her konuda mı böyle bu ülke bilende bilmeyende atlıyor
    motörcü bunu beğendi.

Normalden fazla damlatıyor, normal değil... Egsozcuyum diye geçinen adamların normal yazması ayrı bir mevzu olmuş. Hatta sıvamış, fabrikasyon araçlarda delik vardır gibisinden. Gülüyoruz ailecek.....
    diyen çok bilmiş kardeşim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.sana birkaç orjinal egsoz resimleri atıyorum işaretli yerler orjinal üretici tarafından DELİK lerdir.istersen adresi yazda sana egsozla ilgili belgesel ve tezlerimi yolluyayım..delikli yerleri bakıpda tekrar ailecek gülmeler diliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

.TENERE Orjinal egsozdaki DELİK.Ayrı bir mevzu,hatda sıvama yapıyoruz.:D
    motörcü bunu beğendi.

Alıntı avcrom egsoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalden fazla damlatıyor, normal değil... Egsozcuyum diye geçinen adamların normal yazması ayrı bir mevzu olmuş. Hatta sıvamış, fabrikasyon araçlarda delik vardır gibisinden. Gülüyoruz ailecek.....
    diyen çok bilmiş kardeşim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.sana birkaç orjinal egsoz resimleri atıyorum işaretli yerler orjinal üretici tarafından DELİK lerdir.istersen adresi yazda sana egsozla ilgili belgesel ve tezlerimi yolluyayım.https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...8c&oe=5976F9F7https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...d0&oe=59C10472https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...1a&oe=59A74A03https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...53&oe=59C22BC8.delikli yerleri bakıpda tekrar ailecek gülmeler diliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...22&oe=597EE27Fhttps://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...05&oe=59778DBC.TENERE Orjinal egsozdaki DELİK.Ayrı bir mevzu,hatda sıvama yapıyoruz.:D
    hocam şimdi ne yapıyoruz hiç motorcuya göstermedimde her zaman böyle olmuyor mesela şimdi gitsem bu kadar olmaz sanırım havadanda etkiliyor galiba da başka motorlarda yoktu aynı zamanda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)