Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Conta yakması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar. 2013 model tvs apache sahibiyim. motor normalde 150 lik fakat km fazla olduğu için motor rektefiye oldu ve 180cc ye yükseltildi. motor bana geçtiğinde 180 lik yapılmı ve öylece bırakılmış hiç binilmemiş. Ben aldım ve bu şekilde 4 bin km kullandım. Daha sonra emme sibobum kaçırmaya başladı ve teknik servis değişeceğini söyledi. Baktılar motor yağ yakmış, bu yüzden pistonu da değiştirdiler. Motoru siboplar değiştikten sonra yaklaşık 700 km dir kullanıyorum ve motor yağ çubuğundan motor bloğundan silindir kapağının olduğu yerden falan bi kaç yerden yağ kaçırıyor. Motoru rektefiye yapan kişi motorun conta yapmış olabileceğini söyledi. Benim anlamadığım nokta ise motor conta yaktığında radyatördeki su yağa karışır yada yağ suya karışır. Fakat benim motorumda radyatör yok. Böyle bişey mümkün mü yani hava soğutmalı motor da conta yakar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    muhtemelen eski contalar geri takildi kacak var conta degismesi gerek

20 liraya takım conta alıp verdim hocam eski conta takılmadı yani. Ama tabi muhtemelen conta değişecek, kaçak olduğu baya belli çünkü

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum yağ kaçağı olan yerlere yeni contalar takılsın. yeni conta alıp. mümkünse ucuza kaçıp sıvı conta falan kullanmayın.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yağa suyun karışması conta yanmasının sebebi değil sonucudur. Önce conta yanar sonra oluşan boşluktan yağ-su geçer. Zaten sizde su falan olmadığı için sadece içerideki yağ dışarı kaçıyor.

Motosikleti
    honda cbf 150
    eski contaları tam temizlemeden yada hiç temizlemeden taktıysa ondan da yapabilir.sen ona yeni conta tak ama takmadan önce eski contaların kalıntılarını bir güzel temizlemen gerekir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler