Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumdaki Ciddi Sorun Çözümünü bulamıyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim,dostlarım,kardeşlerim
    ben bir keeway supershadow 250 sahibiyim
    motoru ilk aldığımdan bu yana bir sorunla karşı karşıyayım komple motor yaptırmama rağmen neyseki bu sorunun motordan olmadığınıda anlamış olduk
    ama hala neyden bilmiyorum
    şimdi soru çok acayip,normal hızlarda seyredince hiç bir sorun yok gaz aç kapa sorun yok
    ancak mesela geçen gün 5.viteste hacı osman yokuşunu bitirdim 80 ile gaz açık yokuşun sonlarına doğru motor bayılıyor bayılıyor arada yiyor sonra bayılıyor
    10 15 saniye gaz vermeden boşta gitti ve sonra düzeldi
    yani motoru sıkıştırınca böyle bir yığılma yapıyor düz yoldada oluyor bu 100 110 120 sıkıştırırsam bi motor yığılıyor ? bunu neden yapar kafayı yemek üzereyim yeni motor yaptırdım komple yaza düzgün gireyim diye aynı sorun lütfen bana yardımcı olun :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Yakıt sistemi ile alakalı bir durum bence.karburatör den kaynaklı gibi hava ve yakıtı tam değerinde sağlayamıyor

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Yakıt filtren,depon,boruların tıkalı.
    Motorun harcadığı benzini yerine hemen koyamıyor.
    Şamandıra çok altta ayarlı,harcanana yetişemiyor.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    120 de sıkışıyor demişsin dostum ama kaçta sıkışma yapsın istiyorsun sen? 125 cc 125 yapıyor 250 cc de 250 yapacak diye düşünmüyorsun sanırım.

zaten yapacağı o maks motorun. çok çok iyi kalkış ve devir aralıkları, düz yol, karşıdan esmeyen bir rüzgarla maks 130-135 yapabilirsin. 120 de bayılması normal limiti o. ha sen bu alet öncesinde 300 yapıyodu şimdi 120 yapıyor diyorsan o başka.

yukarıda arkadaşlar bahsetmiş.

ya yakıt sistemi; arkadaşların önerilerini dikkate alarak karbüratörünü hava filtreni bir kontrol ettir. jikle olabilir sorun gözden kaçabiliyor. ona da bir bak yada baktır.

ya da motoru yaparken ustan süpap ayarlarını yanlış yapmış olabilir. çok açık süpap ayarı motorun yüksek hızlara çıkmamasına sebep olur. yaşadım biliyorum rebelde.

son olarak motorun elektriğine bir baktır. bobinlerin yada kabloların eskidi yada yıprandıysa devir arttıkça motorun ihtiyacı olan doğru akımı bujiye iletemiyor olabilir.

başka da bir mekanizma yok zaten motorda

kolay gelsin.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    ben anladım sanırım. Benzeri bende de mevcut scooter imda. sabit 80 le giderken sıkıntı yok gaz kesiyorum 60a getiriyorum o noktada bi hızlanıyor bi yavaşlıyor boğuluyor tekrar hızlanıyor ben de çözemedim

Alıntı altayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt sistemi ile alakalı bir durum bence.karburatör den kaynaklı gibi hava ve yakıtı tam değerinde sağlayamıyor
    tayfun abi birşey sorcam benzin musluğu ayrı benzin pompası ayrımıdır? motorda çünkü benim motorda musluk var ama pompa yok sanırım?

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt filtren,depon,boruların tıkalı.
    Motorun harcadığı benzini yerine hemen koyamıyor.
    Şamandıra çok altta ayarlı,harcanana yetişemiyor.
    usta yakıt filtresi yokki motorda yada göremiyorum üstteki arkadaşada cevap verdim sanırım benim motorda benzin pompası yok? :D

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 de sıkışıyor demişsin dostum ama kaçta sıkışma yapsın istiyorsun sen? 125 cc 125 yapıyor 250 cc de 250 yapacak diye düşünmüyorsun sanırım.

zaten yapacağı o maks motorun. çok çok iyi kalkış ve devir aralıkları, düz yol, karşıdan esmeyen bir rüzgarla maks 130-135 yapabilirsin. 120 de bayılması normal limiti o. ha sen bu alet öncesinde 300 yapıyodu şimdi 120 yapıyor diyorsan o başka.

yukarıda arkadaşlar bahsetmiş.

ya yakıt sistemi; arkadaşların önerilerini dikkate alarak karbüratörünü hava filtreni bir kontrol ettir. jikle olabilir sorun gözden kaçabiliyor. ona da bir bak yada baktır.

ya da motoru yaparken ustan süpap ayarlarını yanlış yapmış olabilir. çok açık süpap ayarı motorun yüksek hızlara çıkmamasına sebep olur. yaşadım biliyorum rebelde.

son olarak motorun elektriğine bir baktır. bobinlerin yada kabloların eskidi yada yıprandıysa devir arttıkça motorun ihtiyacı olan doğru akımı bujiye iletemiyor olabilir.

başka da bir mekanizma yok zaten motorda

kolay gelsin.
    yok yok dostum bitek 120 de sıkışmıyor 60 dada fazla zorlayınca sıkışıyor motorun gazı açık devam edince 5 dakika motor boğuluyor 15 20 saniye beklemeden gaz yemiyor ?

Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anladım sanırım. Benzeri bende de mevcut scooter imda. sabit 80 le giderken sıkıntı yok gaz kesiyorum 60a getiriyorum o noktada bi hızlanıyor bi yavaşlıyor boğuluyor tekrar hızlanıyor ben de çözemedim
    ah bi çözebilsem..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sorun benzin yetişmemesi..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hacıosman yokuşuna vurma motoru.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı İBedirhany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim,dostlarım,kardeşlerim
    ben bir keeway supershadow 250 sahibiyim
    motoru ilk aldığımdan bu yana bir sorunla karşı karşıyayım komple motor yaptırmama rağmen neyseki bu sorunun motordan olmadığınıda anlamış olduk
    ama hala neyden bilmiyorum
    şimdi soru çok acayip,normal hızlarda seyredince hiç bir sorun yok gaz aç kapa sorun yok
    ancak mesela geçen gün 5.viteste hacı osman yokuşunu bitirdim 80 ile gaz açık yokuşun sonlarına doğru motor bayılıyor bayılıyor arada yiyor sonra bayılıyor
    10 15 saniye gaz vermeden boşta gitti ve sonra düzeldi
    yani motoru sıkıştırınca böyle bir yığılma yapıyor düz yoldada oluyor bu 100 110 120 sıkıştırırsam bi motor yığılıyor ? bunu neden yapar kafayı yemek üzereyim yeni motor yaptırdım komple yaza düzgün gireyim diye aynı sorun lütfen bana yardımcı olun :(
    Merhaba sevgili emek hırsızı arkadaş. Sorununun ne olduğunu biliyorum ama sırf sen başkalarının emeğini çaldığın ve hırsızlık yaptığın için yardım etmeyeceğim. Bir de utanmadan yardım talep ediyorsun. Umarım uzun süre uğraşır durursun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili emek hırsızı arkadaş. Sorununun ne olduğunu biliyorum ama sırf sen başkalarının emeğini çaldığın ve hırsızlık yaptığın için yardım etmeyeceğim. Bir de utanmadan yardım talep ediyorsun. Umarım uzun süre uğraşır durursun.
    ...

Motosikleti
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bu arkadaş youtube'da başka kanalların videolarını çalıp kendi kanalına yükleyip click ve subscriber kazanmak için burada paylaşıyordu. Daha sonra kanalı banlandı ve tekrar çaldığı görüntüleri sanki kendi yeni kanalından yayınlanmış gibi paylaştı.

Forumdaki tüm arkadaşların bilgisine. Yardım etmeyin böyle insanlara.

İlk konusu buydu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...azi-olsun.html

Daha sonra Levent Göçmen'in sildiği konu da buydu: http://www.motosiklet.net/forum/show...107&highlight=

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun benzin yetişmemesi..
    peki nasıl yetiştiricez sorun nasıl düzelicek?

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacıosman yokuşuna vurma motoru.
    ...

ya neyin emek hırsızı neyin kafası dostum bu? kanal falan yok ortada kanalımda yok ayrıca

Bu arkadaş youtube'da başka kanalların videolarını çalıp kendi kanalına yükleyip click ve subscriber kazanmak için burada paylaşıyordu. Daha sonra kanalı banlandı ve tekrar çaldığı görüntüleri sanki kendi yeni kanalından yayınlanmış gibi paylaştı.
    1 tane video için insafsızlık yapma zaten artık kanal manalda yok
    kimsenin emeğini falan çalmadım milyonlarca çalıntı video varken sende bana mı tutuluyosun video bekçisimisin? izin alıp paylaştığım videoyu ne diye sorgularsın?

Motosikleti
    Alıntı İBedirhany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya neyin emek hırsızı neyin kafası dostum bu? kanal falan yok ortada kanalımda yok ayrıca

1 tane video için insafsızlık yapma zaten artık kanal manalda yok
    kimsenin emeğini falan çalmadım milyonlarca çalıntı video varken sende bana mı tutuluyosun video bekçisimisin? izin alıp paylaştığım videoyu ne diye sorgularsın?
    Kanalın vardı sonra banlandı diye yeni kanal açtın. 1 tane bile olsa hısızlık hırsızlıktır. Sana sardırdığım falan yok. Ama ilk uyardığımda bana hakarete varan sözler sarf etmiştin. İzin alıp paylaşmadın. Kendin videodan çekip, kanalına upload ettin. Hiç yalan söyleme.

Özür dileyip o zaman videoyu kaldırsaydın böyle bir muhabbet belki hiç olmayacaktı. Ayıp edip kabullenmedin ve üstüne üstlük bir daha tekrarladın. Ondan dolayı sen şu an mimlisin gözümde. Bugün böyle basit bir şeyi çalıp çırpan yarın kim bilir neler yapar. Milyonlarca çalıntı video var, benim yapmam da meşru diyorsan zaten yaptıklarının yanlış olduğunu anlayacak kapasitede değilsin demektir. Ayıp, hiç utanman da yok.

Farkına vardığım bir haksızlığın, uygunsuzluğun peşinden gitmem seni rahatsız ediyorsa git çözümünü başka yerde ara. Her fırsatta uyaracağım insanları. Sen beğensen de beğenmesen de.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125

İlk konusu buydu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...azi-olsun.html

Daha sonra Levent Göçmen'in sildiği konu da buydu: http://www.motosiklet.net/forum/show...107&highlight=
    valla youtuber lık youtuber lar alayı saçma ve gereksiz geldiği için benim için bir önemi yok bence zaten youtuber lık bir anlamda insanların özel hayatına kastetmekten tut başkalrının üzerlerinden para kazanmaya kadar uzanıyor o sorun yutubır ergenlerin sorunu......

Motosikleti
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla youtuber lık youtuber lar alayı saçma ve gereksiz geldiği için benim için bir önemi yok bence zaten youtuber lık bir anlamda insanların özel hayatına kastetmekten tut başkalrının üzerlerinden para kazanmaya kadar uzanıyor o sorun yutubır ergenlerin sorunu......
    Ya zaten "youtuber" olabilecek bir arkadaş değil. Kendi halinde video çekip Regal Raptor'a çok iyi süper falan diyordu. Diğer videoları ile ilgili bir şey söylememiştim zaten. Sadece bu dikkatimi çekmişti, uyarınca da dediğim gibi hakaret edercesine laflar sarf etti ki o konuda mesajlar duruyor. Normal şartlar altında yüzüme karşı söyleyemeyeceği sözleri hem suçlu hem güçlü olduğu için sarf etmekten çekinmedi bu genç, yağız klavye delikanlısı. Görünen o ki üzerinden zaman geçmesine rağmen hala üslubunda bir gelişme yok.

Ya dayı 0535 312 1907 arasana beni klavye delikanlısı falan bi soru sorduk iyiki konuyu sapıttın

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Dostlar bilgilerinizi sadece bu arkadaş işin değil diğer bu sorunla karşılaşan arkadaşlarda faydalansın diye yapıyoruz.
    Dostum senin sorun karbüratör ,hava filtresi ve benzin pompası musluğu herneyse ondan kaynaklı bir sorun.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    atara başladı şapırcı telefondan devam edecek : )

probleme gelince

bir sürü neden var bunu yapması için. iyi kulağa sahip bir usta dinlemeden bu iş çözülmez. buradan duyacağın her çözüm yolu seni patinaj ettirir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)