Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200NS Gaz Yemiyor ve Bağırıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Öncelikle niye öyle yaptın vs gibi yorum atmazsanız iyi olur arkadaşlar zaten yeterince canım sıkıldı duruma..
    Bugün Kırklareli den İst ye dönerken Sol ayağımın altındaki Vites kolu dişli yemiş ve vitesi aşağı atmıyordu. Çevrede bir motor tamircisi vs bulamadım. Motor 6. viteste kaldı ve bende o şekilde otobana çıkarsam 6. vitesde hiç durmadan İst ye gelirim diye düşünerek 6. vitesde kaldırdım motoru yarım depriyajla falan. Yokuş yukarı gelince çıkamadım yokuşu ve çok da zorlamadan geri döndüm. Vites kolunu kaynakçıda kaynattırdım fakat bu sefer de motor 5.000 devirden sonra tekere güç vermiyor ve sadece bağırıyor. Sonuç olarak yolda kaldım. Başka herhangi birşey yok motorda 5. 6. vitesde 50km hıza falan ulaşıyor ama üstüne çıkmıyor kesinlikle. Sorun nerede olabilir yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim.
    İyi forumlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Debriyajı yakmışsın.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    6. viteste motoru kaldırmışsın ama debriyaj balatanıda bitirmişsin.Motorunu daha fazla zorlama kardeşim ya orada yaptır yada at bir arabaya getir ustana,ha bu arada debriyaj balatanı bir anda bitirdiğin için motor yağı ve yağ filitren de değişecek,geçmiş ola.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    debriyaj balatan bitmiş.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    uzun süre yarım debriyaj yapmaktan kaynaklı, debriyaj balataların yanmış ve birbirine tutunamıyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam sorun belli oldu artık

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yaptin panpa sen ya? bir suru masraf.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Disli yeme, debriyaj balatalari, yag degisimi vs serviste sana kol gibi fatura cikartacaklar dostum benden soylemesi, hazirlikli ol

Beyler bende öyle düşünüyorum. Depriyaj takımı değişecek gibi görünüyor ama yağı ve filtreyi 1000km önce değiştirdim tekrar değişmesi gerekir mi? Dişli derken motor dişlisi falan mı yoksa sorun sadece Depriyaj da mıdır? Cevaplar için teşekkürler bu arada

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Fadiga61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bende öyle düşünüyorum. Depriyaj takımı değişecek gibi görünüyor ama yağı ve filtreyi 1000km önce değiştirdim tekrar değişmesi gerekir mi? Dişli derken motor dişlisi falan mı yoksa sorun sadece Depriyaj da mıdır? Cevaplar için teşekkürler bu arada
    zaten motor yan kapağı açılacağı için yağında değişmesi gerekir, dişlinin zarar görmesi düşük ihtimal.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 vitesde bile zorlanıyo 6 vitesdemi kalktın

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasil kalktin la 6. viteste

Yaptık bir manyaklık. Sonuç kötü. Zaten 9 bin devirden sonra gaz yetmiyordu muhtemelen az ömrü kalmıştı depriyaj balatalarının bu olayda üzerine tam oldu. Peki bu vitesi ne yapacağız takım olarak mı değişiyor yoksa döküm kaynağı ile kaynatıp kullanayım mı? Demir kaynağı yaptığımız için o da tutmadı ve attı kaynak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)