Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub motor gaz yememe sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a arkadaşlar..

Bende Mondial mhf 100 cup motor var.Hiç bir sorunu yokken çok rahat kullanıyordum.Geçen gün benzin bitti stop etti biraz ileri gittim tekrar denedim biraz daha gitti yine durdu.Petrol de depoyu fulledim(Petrol Ofisinden) eve kadar sorunsuz gittim.Sabah işe giderkn motor çalıştı ancak gaz yememeye başladı.Gazı biraz verince stop ediyor 2 ye yada 3 e atıyorum koşturarak çalıştırıyorum zor bela gidyor ama durunca aynı sorun devam ediyor.Giderken zor gaz yiyor tekliyor vs sorun yaşıyorum

Sizce sorun neyden olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Aldığınız benzin filtresini tıkamış olabilir ilk onu kontrol edin duzelmezse karbüratöru temizleyin

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Aynı şekilde benzin bittiği için yolda kalmıştım. Benzin alıp motoru çalıştırdım. Rölantide sorun yok biraz gaz verince boğuluyordu. O an yapabildiğim tek şey karbüratör tahliyesinin vidasını gevşetmekti ve sorun düzelmişti. Belki işe yarar sizde de.

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde benzin bittiği için yolda kalmıştım. Benzin alıp motoru çalıştırdım. Rölantide sorun yok biraz gaz verince boğuluyordu. O an yapabildiğim tek şey karbüratör tahliyesinin vidasını gevşetmekti ve sorun düzelmişti. Belki işe yarar sizde de.
    Peki sadece gevşetmek yeterli mi ? Sonra tekrar sıkmamız gerekir mi ? Yanında takım edavat yok ustaya götürmek zorunda kalabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız benzin filtresini tıkamış olabilir ilk onu kontrol edin duzelmezse karbüratöru temizleyin
    benzin filtresi şeffaf içi görünen şeymi acaba.Karbüratörü temizlemek ortalama kaç liraya oluyor ? Pek anlamam bu işlerden

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Rengi hepsinin aynı degil ama benzin deposu ile karbüratörun arasindaki benzin hortumunun üzerinde temizlemeside cok basit once depoyu bosalt cuplarda depo musluğu yok çünkü sonra filtreyi ac içi pislik dolmuşsa temizle temizse karbüratör temizligi gerekli oda tamirci 20 lira civarinda temizler

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Antalya.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sadece gevşetmek yeterli mi ? Sonra tekrar sıkmamız gerekir mi ? Yanında takım edavat yok ustaya götürmek zorunda kalabilirim[COLOR="Silver"]
    Gevşetince pis benzin akar sonra durur. Durduğu zaman tekrar sıkmak lazım. Sıkılmazsa sürekli benzin akıtır çalıştıramazsınız. Düz tornavida lazım sadece.
    07

Herkese tşk ederim arkadaşlar.Tamirciye götürdüm karbüratörü temizledi buji değişti düzeldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)