Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stop Eden motorun Rolanti Ayarını Fazlaca Yükseltmek

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler, çin malı bir scooterım var 125cc. Piston takımını (sekman, gömlek vs.) değiştirdik yağsız kullanımdan dolayı aşınmıştı. Sorunum ise rölantide stop etmesiydi, yani durduğum an stop etmesin diye rölantiyi yükselttim ve şu an rölantide gidiyor motor. Ben de dururken frene basıyorum ve bu sayede ne stop ediyor ne de gidiyor bi nevi gaz verirken frene basıyorum. Bunun motora zararı var mıdır, bırakayım stop etse daha mı iyi olur? Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Debriyajı yersin.Eğer motor rolantide durmuyorsa hava ayarı yapmalısın

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı yersin.Eğer motor rolantide durmuyorsa hava ayarı yapmalısın

Debriyajı mı yerim, scooterda mı?

Hava gaz ayarı yapmalısın

Deneyeceğim bu akşam ya da yarın sonucu yazarım teşekkürler

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı furkanph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler, çin malı bir scooterım var 125cc. Piston takımını (sekman, gömlek vs.) değiştirdik yağsız kullanımdan dolayı aşınmıştı. Sorunum ise rölantide stop etmesiydi, yani durduğum an stop etmesin diye rölantiyi yükselttim ve şu an rölantide gidiyor motor. Ben de dururken frene basıyorum ve bu sayede ne stop ediyor ne de gidiyor bi nevi gaz verirken frene basıyorum. Bunun motora zararı var mıdır, bırakayım stop etse daha mı iyi olur? Teşekkürler şimdiden.
    yaptığın şey motor açısından pek iyi olmaz gibi.bende de geçen yıl 100 lük cub vardı.aynısı benimde başıma gelmişti.ışıklarda beklerken motor stop ediyordu.sonra araştırdım hava ayarından olduğunu öğrendim.hava ayarını yaptıktan sonra motor bi daha stop etmedi.hava ayarı yapmayı bilmiyosan youtube de arama yap bir çok video bulacaksın.buradan yazmak biraz uzun sürer.kolay gelsin

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hem gereksiz motoru yoruyorsun hemde fren arti debriyaji fazladan yiyorsun. Senin sorunun karburator ayari, ondan stop ediyor. 30 tl max tutar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)