Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belediye işçileri motorumu yerinden kaldırmış.

Motovento
    REKLAM ALANI
    lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,
    Dün ben evde ölü gibi uyurken motorumun kilitli olduğu demirin yanındaki sokak aydınlatma direğini kaldırma operasyonu gerçekleşmiş.
    Motoru direksiyonu kilitli, zincirle bağlı ve disk kilidi takılı bir şekilde direğin dibindeki n şeklindeki demire bağlayıp bırakmıştım. O saatlerde direği devirip vinçle götürecekleri tutmuş ve motor onlara engel olduğu için 6 -7 kişi yaklaşık 50 cm yüksekliğindeki demirin diğer tarafına kaldırarak geçirip bırakmışlar.

Öğlen kalkıp motora bindiğimde daha 10 metre gitmeden gidonun öncekine göre çok yumuşak olduğunu hissettim. Hemen sağa çekip orta sehpada ön tekerde boşluk olup olmadığına, amortisörde yamukluk olup olmadığına falan baktım. Herhangi bir değişiklik göremedim ve devam ettim. Ancak motor o andan sonra bariz bir şekilde sola çekiyor. Oturuş pozisyonum ya da peglere basma gücümle alakalı olduğunu sanmıyorum. Her şekilde denedim. Düz yolda ellerimi bıraktığım an gidon sola dönüyor. Sizce benim motoruma ne ettiler ?

Diğer ufak sorum da gazı kapatınca ince ince egzoz patlatmaya başladı. Patlatmak değil pıtlatmak daha doğrusu. Buji hava filtresi falan yeni. Hava ayarının bozuk olduğunu mu gösterir bu olay ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Size sormadan malınıza dokunmuşlar ve görünüşe göre zarar vermişler.Belediyeyi dava edin derim

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Üstte kalsın bu konu, geçmiş olsun dostum çok can sıkıcı bir durum :(

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    demekki neymiş yola, kaldırıma park etmiyormuşuz. ne yapmaları gerekirdi onca ekip motor var diye geri mi gitmeliydi. polise bildirip ulaşmaları lazımdı. bir de polisten ceza yemek vardı tabi bu tür durumlarda çağırınca direk cezayı yapıştırıyorlar. kendim de belediye personeli olduğumdan iyi biliyorum bizim de başımıza geldi ama tabi biz kaldırıp koymadık başka yere, polis çağırdık siz servise bi uğrayın varsa hasar yaptırın ve belediyeden tazmin etme yoluna gidin. yaptırmadan hiçbir sonuç alamazsınız

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    kaldırmasalardı muhtemelen ceza yazdırıp motoru çektirirlerdi. Kaldırımlar belediyeye ait olduğu için her şey yapabiliyorlar. İşiniz zor geçmiş olsun.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    burası türkiye ne bekliyordun işleri prosedürüne uygun yapmalarınımı. 1 hafta önceden mahalle sakinlerine orada böyle böyle bir çalışma yapacaklarını bildirmelerinimi. benimde böyle arabamı taşımışlardı zamanında.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldırıma park etmek yasah değil mi ? bilmiyomuydunuz

Şimdi ben belediyenin hangi mercisi ile muhatab olacağım ?

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben belediyenin hangi mercisi ile muhatab olacağım ?
    Halkla ilişkiler olur,sikayet mercisi var ayrıca danışmaya sorarsan sana dağa sağlıklı yardımcı olurlar.

Kişisel fikrim belediye hem haklı hem haksız.
    Haklı kaldırım park etmek yasak Kaldırım,sokak aydınlatlaması,trafik lambaları,reklam panoları vs belediye malıdır.

Haksızlar izinsin ve polis nezaretinde olmadan el sürmemelilerdi

Ama belkide sadece hani motora boş yere ceza yazmamak için kaldırmış olabilirler sonuçda yapmamak onların işine gelir yapamadık diyip gidebilirlerdi.Sende polisle uraş dur
    Kaldırıma cezası,çekici parası,otopark parası,varsa belediyeyi işinden alı koyma felan uuuu zincir uzar ama şuan sen komple haklısın kanunen sonuçda sana yapılması gerken yapılmamış iyi veya kötü şikayetci olabilirsin.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Bazen iyiki bahçeli evde oturuyorum diyorum. Motoruma ulaşmak için 2 kilitli kapı var extra kopek var �� motorun üstündeki kilitler var bide ��

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    iyiki çekici çağırıp motoru çektirmemişler
    araba olsa emin ol yediemin parkından gider alırdın
    belediye çalışsa suç çalışmasa suç

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiki çekici çağırıp motoru çektirmemişler
    araba olsa emin ol yediemin parkından gider alırdın
    belediye çalışsa suç çalışmasa suç
    Ya belediye çalışsın. Çalışmasına birşey demiyorum ancak bence işler daha doğru yapılabilirdi. Mesela 1 gün öncesinden o direğin üzerine yazı asıp yarın buraya araç çekmeyin diyebilirlerdi. Ya da polise başvurup plakadan numaramı bulup arayabilirlerdi. Bilmiyorum yani ama bence gidondan tutup sırtlanmamaları gerekiyordu. Orası normal bir kaldırım değil. Genişliği yaklaşık 4 metre ve toplamda 6 motor duruyor. Herhangi bir park yasak tabelası da bulunmuyor. Sadece benimkisi direğin dibinde olduğu için sıkıntı oldu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya belediye çalışsın. Çalışmasına birşey demiyorum ancak bence işler daha doğru yapılabilirdi. Mesela 1 gün öncesinden o direğin üzerine yazı asıp yarın buraya araç çekmeyin diyebilirlerdi. Ya da polise başvurup plakadan numaramı bulup arayabilirlerdi. Bilmiyorum yani ama bence gidondan tutup sırtlanmamaları gerekiyordu. Orası normal bir kaldırım değil. Genişliği yaklaşık 4 metre ve toplamda 6 motor duruyor. Herhangi bir park yasak tabelası da bulunmuyor. Sadece benimkisi direğin dibinde olduğu için sıkıntı oldu.
    Kaldırıma park etmek yasaktır 99 tl ceza si var
    Birkac gün sonra eve mektup gelirse hic şaşırma
    Yani orasi yaya yolu
    Başkaları köprü den atlıyor diye sende atlarmisin?
    Yani birileri idari para cezasi gerektiren suç işliyor
    Bence sende onlara uyma
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)