Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Küba Strike 150 motrdan gelen vurma sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ben daha yeni yim aranızda motoru ikinci el aldım daha 1 ay anca olmuştur aldığımda bakımlarını yaptırdım yağını falan değiştim fakat geçen gün motorda bu sesi fark ettim ama alırken yoktu buna Emin'im tornavida ile dinledim ses üst kısımdan geliyor motorum üstten egzantrik li balansörlü. Ses rölantide daha çok belli oluyor tak tak tak şeklinde. Genelde rampa yukarı çıkarken daha belirgin çıkıyor rampa inerken ses Yok oluyor rölantide en belirgin duyuluyor. Bu neyse motora yük binince artıyor ses .. arkadaşlar video eklicem de yükleniyor şuanda .. lütfen yardımcı olun kafayı yiycem.. şimdiden herkese teşekkür ederim motor 12000 de .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Sesi aşağıdaki video dA duyabilirsiniz dostlar..

https://youtu.be/63DggoEqgRU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    açıkçası ben anormal bir ses duymadım. sonuçta tek silindir 150 lik makina. hepsi böyle çalışıyor bunların.

belki supap ayarı yapılarak denenebilir ama şıkırtı olmadıktan ve motor sağlıklı çalıştıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. şahsi fikrim motorun sesinde bir sorun yok.

ama illa bu ses azalsın dersen bir ustaya supap ayarına baktırabilirsin.

kolay gelsin.

Valla içimi rahatlattın hocam sağol ama gazdan elimi çekince kayboluyor ve tam rölantiye bindiği anda başlıyor fark ettinmi yani bu normal bi ses mi normalse ne güzel motorun çekişi falan süper hiçbir şekilde performans kaybı Yok ..

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    çekişte sıkıntı yoksa aynen devam.

sesin rölantide yükselmesinin sebebi şu;

rölantide süpapların açılıp kapanma aralığı uzun olduğundan (örneğin saniyede 2 defa) sen o egzantrik ve supap seslerini daha rahat duyuyorsun. bu da sana tak tak sesi gibi geliyor.

devir yükseldikçe süpapların açılıp kapanma aralığı azalacağından (örneğin saniyede 5 defa) sen bu sefer iki ses daha kısa zamanda birbiri ile çarpışıp birbirini kestiğinden daha az ses duyuyorsun.

şöyle düşün; sessiz bir ortamda 2 kişi yüksek sesle muhabbet etse herkes rahatsız olur ama bi cafede herkesin muhabbet ettiği, gülüp eğlendiği yerde sana bu sesler rahatsız edici gelmez. tam olarak böyle olmasa da buna benzer bişey

kolay gelsin.

Ya Allah razı olsun ne diyim çok rahatladım. Subap ayarı yaptırıcam inşallah söylediğin gibi bişey Yoktur da aynen devam ederiz çok hevesle aldım böyle olunca acayip canım sıkıldı önceden vardı da ben mi duymuyordum acaba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)