Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr esd far açma kapama

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    merhaba 2015 ybr ye far açma kapatma yapmak istiyorum nasıl yapıldıgından emin değilim yardımcı olurmusunuz acaba ?
    bunu alıp takmayı düşünüyorum ama nasıl bağlantı yapılacak
    http://www.rialli.com/products/elektrik-grubu-305/5353-yamaha-ybr-sag-kumanda-anahtari-far-anahtarli/#/instalment#page=1
    bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ta2omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    kardeşim merhaba onun için bir tane su geçirmez on off anahtar alıp yapabilirsin onun için bu kdar masraf etme derim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    Peki bunu nasıl baglayacagim ve bu düğme komple arka farı da kapayacak mı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Dostum far kablosunu bulup araya anahtar ilave edeceksin. Çok basit bir işlemdir.

Ekleyeceğin anahtar güzel gözüksün dersen tam ybr gidonuna uygun şöyle anahtarlar var:
    12tl gibi bir fiyata satıyorlardı dükkanda, geçen arkadaşım aldı. (yurtdışından daha ucuza alanlar da var elbet)

Anahtarı motosiklet malzemesi satan dükkanlardan bulabilirsin veya internetten gidon anahtarı diye arat bulursun.

Gelelim anahtarı nasıl bağlayacağına: Far kablosu + ve - olarak 2 parçadır. Sadece 1 tane kabloyu (kırmızı olanı) kesip anahtarın uçlarını kestiğin kablonun uçlarına bağlaman yeterli.

Resimle kabaca anlatmam gerekirse:

Sonra da anahtarını gidonuna sabitleyeceksin. Olay tamamdır.

Eğer hala karışık geldiyse sen bir tane gidon anahtarı satın alıp bir elektrikçiye git. Farı açıp kapayacak şekild ebunu bağla de. O sana far kablosunu bulup anahtarını bağlar. Elektrikçiye de 3-5 bişeyler verirsin olay hallolur.
    hayat2teker bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elektirikçi halleder de.. nasıl gidiyor yebere ile hayat az daha koyup yebere aldığınız için mutlu musunuz

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    ilgin için çok teşekkürler bu yaptığım sadece ön far için geçerli galiba arka lambayı da kapatmam mümkün mü acaba tek anahtarla bir de
    http://www.rialli.com/products/elektrik-grubu-305/5353-yamaha-ybr-sag-kumanda-anahtari-far-anahtarli/#/instalment#page=1
    bu anahtarı taksam uyar mı sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektirikçi halleder de.. nasıl gidiyor yebere ile hayat az daha koyup yebere aldığınız için mutlu musunuz
    en azından eski mondial den rahat ama yine yetmiyor son hız olarak insan işte nankör hep daha fazlasını istiyor ama yine uzun süre satmadan binmeyi düşünüyorum
    merak ettiğim nerden biliyorsun az daha koyup aldığımı

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Ön fara yaptığının aynısını arkaya da yapabilirsin ama arkadaki fardan ön tarafa uzun bi kablo çekmen lazım ve bayağı gizlemen lazım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    teşekkürler yardımlarınız için yarın yapıcam yapınca atarım fotosunu

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd 2015
    Arkadaşlar bugün yaptım düğmeyi açıkken sorun yok düğmeyi kapattigimda uzun far açıkmış gibi gostergede yanıyor bunun nedeni nedir bir yerde yanlış mı yaptım acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)