Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Çalıştırmada Boğulma-Stop Etme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Merhaba 125 znu scooter sahibiyim. Aldığımdan beri olan sorunumu görmezden geldim fakat artık çözmek istiyorum.

Sabahları çalıştırırken mutlaka beklerim hazırlığımı yaparım o sırada motor ısınır. Fakat gün içinde de 5 dakika gibi süre beklemezsem eğer arnavut kaldırımı tarzı düz olmayan yolda kalkış yaparsam hemen stop ediyor ya da yolda hafif çukurlar varsa boğuluyor. Kısa mesafe yere marş basıp gidemez oldum illa 5 dakika beklicem. Okulumun kampüsünün garajından çıkarken sürgülü kapının çukuru var muhakkak orda stop ediyor garaja girmiyorum dışarda bırakıyorum mecburen. Isındığı zaman bu sorunların hiçbirisi yok. Jikle kaynaklı sorunum olabilir mi sizce? Diğer parçalarda sorun olsa her zaman yaşarım ama motorun ilk çalıştırıldığı 4-5 dakika içerisinde yaşıyorum sorunu. Sizlere de sormak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    elektrik tesisatını kontrol eder misin dostum?. sıcak yada soğuktan ziyade, zıplama yada arnavut kaldırım gibi yerlerde eğer stop ediyorsa anahtar kabloları, varsa killswich, bobin bağlantıları hepsini bir kontrol et. büyük ihtimalle bir kablo gevşemiştir zıplayınca temassızlık yapıyordur.

motor yada karbüratör kısmında bu kadar ani tepki verebilecek parça yok bildiğim kadarıyla. yani motor sıcakken yada soğukken kasise girip te motoru stop ettirecek bir mekanizma yok. benim aklıma ilk gelen elektrik oldu.

kolay gelsin.
    Fr.Sante bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Çok teşekkür ederim. Kontrol edeyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)