Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FI ışığı yandı, sönmüyor, marş basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Anahtarı kontağa takınca son zamanlarda tepki yoktu, anahtar hiç takılmamış gibi yapıyordu, ikinci üçüncü seferde görüyordu, motor iki üç hafta yattı, bugün kontağı çevirdim, FI ışığı yandı ve sönmedi, sabit olarak durdu, marş basılmıyor, sinyal vs çalışıyor, motor rks cruiser 250, akü voltaj zayıflaması yapar mı acaba? Motor enjeksiyonlu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    FI (Fuel Injection), yakıt enjeksiyon hatası veriyor. Enjeksiyon sisteminde bir arıza olduğu için motor çalıştırmana izin vermiyor. Sinyallerin de yenıyorsa akü yeterlidir zaten. Yine de vurdurarak çalıştırmayı deneyebilirsin. Ama servise göstermen gerekecek, kolay gelsin.
    polo34 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biliyosun motordan hiç anlamam ama senin yerinde olsam aküyü bi şarz, şarş, şarj ederdim.
    Hala yapıyorsa ileri aşamada cüzdanda sorun çıkarır.
    polo34 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    FI isigi yanmasi demek sensörlerde bir ariza var demek bu yüzden burdan birsey soylemek dogru olmaz. Aküyü şarj ettirin bakalim ne olacak. Birde yakıt pompası çalisiyormu kontak acinca ?
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Enjeksiyon sesi geliyor, bu gece aküyü şarj edicem, depoya benzin katkısı biraz dökücem, kediler motorundasının altında güvercin yemişler, her yer tüy vs doluydu, çalışan motordu, kediler mi bozdu acaba

Motosikleti
    akünün yeterli gücü olmadığı için marş basmaya engel oluyor olabilir. Deneyin umarım problem çözülür.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Biraz önce aküyü söktüm, içinde altı bölme varmış, ilk ve son bölmedeki sıvı seviyesi çok düşüktü, bu haliyle şarj etmek istemedim. Sadece saf su mu doldurayım, saf su ve asit eşit miktarda mı koyayım, bome ile ölçmek illa lazımsa kaç görmem lazım? Düşük amper ile şarj edicem ancak cihazın kesip kesmediğinden şüphem var, kaç saat şarj etsem, cihaz varta, muhtemelen min 1 amperdi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Fi ışığı benim rks dede olmuştu, hava filteresi tam yerine oturmadığından olmuştu, zor bela buldum. filtreyi kontrol edin doğru taktıktan sonra 10 km sürün geçer ışık belki. bende o şekilde çözdüm
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fi ışığı benim rks dede olmuştu, hava filteresi tam yerine oturmadığından olmuştu, zor bela buldum. filtreyi kontrol edin doğru taktıktan sonra 10 km sürün geçer ışık belki. bende o şekilde çözdüm
    Bende açık hava filitresi takılıydı ama temizliğini yapmamıştım, demek oradan bile nem kapabiliyor benim makina yürümüyor, marş basmıyor, yarın saf su ekleyip şarj edicem, sorun akü mü ortaya çıkar, akünün suyu az çıktı, illa ki bakım istiyormuş hava filitresinin de orjinalini takayım, eyvallah sağol...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

http://www.zx-10r.net/forum/f94/does-fi-light-come-when-battery-low-121472.html

Linktede söylendiği üzere düşük güce sahip akü FI lambasını sürekli yakıp, motoru çalıştırmamıza izin vermezmiş, bu esnada tüm elektriksel işaretler cevap verirmiş ama motor çalışmazmış, demek ki aküyü kaybetmeden son kez sistem işaret veriyor, linkteki adamın jel aküymüş, yenisini takmış sorun kalmamış, rks'nin delphi beyni akıllı çıktı galiba

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende açık hava filitresi takılıydı ama temizliğini yapmamıştım, demek oradan bile nem kapabiliyor benim makina yürümüyor, marş basmıyor, yarın saf su ekleyip şarj edicem, sorun akü mü ortaya çıkar, akünün suyu az çıktı, illa ki bakım istiyormuş hava filitresinin de orjinalini takayım, eyvallah sağol...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

http://www.zx-10r.net/forum/f94/does-fi-light-come-when-battery-low-121472.html

Linktede söylendiği üzere düşük güce sahip akü FI lambasını sürekli yakıp, motoru çalıştırmamıza izin vermezmiş, bu esnada tüm elektriksel işaretler cevap verirmiş ama motor çalışmazmış, demek ki aküyü kaybetmeden son kez sistem işaret veriyor, linkteki adamın jel aküymüş, yenisini takmış sorun kalmamış, rks'nin delphi beyni akıllı çıktı galiba
    Sonucuda paylaşırsan ve bana Özel Den atabilirsen sevinirim
    Zaten alinti yapsan mesajımdan yetiyor
    Ancak merak ettim
    polo34 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak merak ettim
    bugün saat 1 gibi saf su ile min-max yazan sınırlar arasına gelecek şekilde tamamlama yaptım, bendeki blackdecker ya 1A ya da 2A veriyor, aslında 10da 1ini vermek lazım diye eskiden okumuştum, yani 0.9A vermem lazımdı, neyse şarja koydum, saat 5 civarı bakıcam, heralde 7-8 civarı da montaj sonrası kader anı diyeceğim
    cenkito bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ancak merak ettim
    Aküyü şarj ettim ve taktım işe yaramadı, motor çalışmıyor, sanki arabadaki immobilizer hatası marş tepkisiz, hiçbir ses çıkartmıyor, oraya elektrik gitmiyormuş gibi, haalbuki ışıklar vs çalışıyor, çekici 80 tl istiyor:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Bujiyi değişsem işe yarar mı acaba? Sökmek için buji anahtarı gerekir mi?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Aküyü şarj ettim ve taktım işe yaramadı, motor çalışmıyor, sanki arabadaki immobilizer hatası marş tepkisiz, hiçbir ses çıkartmıyor, oraya elektrik gitmiyormuş gibi, haalbuki ışıklar vs çalışıyor, çekici 80 tl istiyor:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Bujiyi değişsem işe yarar mı acaba? Sökmek için buji anahtarı gerekir mi?
    Bujiden ziyade öncelikle mars rublesi yada otomatigi denen parçayı kontrol et
    Buji arızalı olsa bile mars basması lazım
    Mars motorundan çıkan artı kabloyu takip et
    Yuvarlak bir parçaya takili olması lazım
    Üstünde kalın 2 kablo vardır biri aküden gelen öteki mars motorundan gelen
    O iki kabloyu kısa devre yapınca mars başar umarım çalışır ucuz bir parcadir
    polo34 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bujiden ziyade öncelikle mars rublesi yada otomatigi denen parçayı kontrol et
    Buji arızalı olsa bile mars basması lazım
    Mars motorundan çıkan artı kabloyu takip et
    Yuvarlak bir parçaya takili olması lazım
    Üstünde kalın 2 kablo vardır biri aküden gelen öteki mars motorundan gelen
    O iki kabloyu kısa devre yapınca mars başar umarım çalışır ucuz bir parcadir
    Marş şarteli 46 tl görünüyor, ecu yanmış, oksijen sensörleri bozuk falan derler diye ödüm kopuyor
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    4. motor Honda
    gıv gıv gıv var mı?
    polo34 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru çok tanımıyorum, şöyle sorayım; boş (N) lambası var mı, motor boşta iken yanıyor mu? O müşür arızalandı ise ondan da yapabilir, biliyorsun çoğu motorlarda motor boşta değil ise marş basmaz.
    diablof ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gıv gıv gıv var mı?
    gıvgıv yok, olsa keşke

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çok tanımıyorum, şöyle sorayım; boş (N) lambası var mı, motor boşta iken yanıyor mu? O müşür arızalandı ise ondan da yapabilir, biliyorsun çoğu motorlarda motor boşta değil ise marş basmaz.
    dediğiniz olabilir, boşta ışığı yanıyor, vitese takınca o ışık sönüyor, buna rağmen arızalı olabilir mi bilemiyorum, bugün bir saate motoru almaya çekici gelecek, 80 tl bayılacağız ...

ciddi masraf açarsa yaptırıp satarım heralde, daha 3000 km'deki motor sonuçta, rks markasına burada gazel okuyanlar arasına girerim .

Motosikleti
    Sorunu deneme yanılma yoluyla bulmaya calisirsaniz cok ugrasirsiniz.

Motorun modelini ve beynini googleda ariza kodlari yada FI codes şeklinde aratin, FI lambasi yaniyorsa sorun bujide falan degildir, sensörlerden yapar.

Ecu yada oksijen sensörü gibi gozukmuyor. Örneğin denge sensöru yada sicaklik sensoru motorun marş basmasina engel oluyor olabilir ama en temizi FI koduna bakmak yada bilgisayara bağlayarak öğrenmek.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    gıvgıv yok, olsa keşke

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

dediğiniz olabilir, boşta ışığı yanıyor, vitese takınca o ışık sönüyor, buna rağmen arızalı olabilir mi bilemiyorum, bugün bir saate motoru almaya çekici gelecek, 80 tl bayılacağız ...

ciddi masraf açarsa yaptırıp satarım heralde, daha 3000 km'deki motor sonuçta, rks markasına burada gazel okuyanlar arasına girerim .
    Marşa basınca tam olarak ne oluyor.

Vızzzz diye ses varmı (marj sesi değil bazınca vıızz etme gibi) veya ışıkların vs yanıyor marşa basınca azalma vs?

akün bitik olabilir ama motor 3000 km'de diyorsun bu çok olası gelmiyor belki konjektörde sıkıntı vardır aküyü şarjetmiyordur.

birde motoru vurdurunca çalışıyormu?
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marşa basınca tam olarak ne oluyor.

Vızzzz diye ses varmı (marj sesi değil bazınca vıızz etme gibi) veya ışıkların vs yanıyor marşa basınca azalma vs?

akün bitik olabilir ama motor 3000 km'de diyorsun bu çok olası gelmiyor belki konjektörde sıkıntı vardır aküyü şarjetmiyordur.

birde motoru vurdurunca çalışıyormu?
    marşa basınca hiçbir ses çıkmıyor, kontağı açınca enjeksiyon sesi geliyor, ışıklar yanıyor ama azalma var mı bilmiyorum, aküyü şarj ettim ama sonuç değişmedi, motoru vurdurmadım ama çalışacağını sanmıyorum çünkü gıvgıv yok, ölü durumda bu motor taşıyıcıları da çok üç kağıtçı, efendim kaza olmuş oraya gidip oradaki motorları alacakmış, bizim iş yine yarına kaldı, acil işleri öne ala ala günü bitirdi :( bizim iş yarın sabaha kaldı... bence marş butonu ya da otomatiği olabilir, elektrik oraya gitmiyor gibi geldi, çünkü far korna vs elektrik var...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)