Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Yzf r6 2000 Isınınca Ses Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Bu Soruna Yardımcı Olacak Biri Varmıdır Fikir Yürütecek ?
    https://www.youtube.com/watch?v=LbEp...&feature=share

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ses süpap sesine benziyor. bir ihtimal egzantrik olabilir. servise göstermekte fayda var. 4 silindir motorun süpap ayarı rahatlıkla herkesin yapabileceği birşey olmayabilir.

kolay gelsin.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum seni uzmek istemem ama bana yatak sesi gibi geldi Yine de aksam eve gecince dinleyecegim suan isteyim kulakliktan sesi iyi alamamis olabilirim.

Makineyi Kendim Yapıyor Yeterli Bilgilere Sahibim Segman Ve Egzantrik zincirini sıfırladım makine bunu sadece ısınınca yapıyor yataklarda sıkıntı olmadığını söyledi rektefiyeci kapakcı sibop ayarlarında sıkıntı olmadığını söyledi gergide herhangi bir sıkıntı yok ama bulamadık belki sizinde başımıza gelmiştir .teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Haber bekliyorum rpm yükseltince ses desibeli düşüyor saygılar

gaz verince ses azalıyosa genellikle egzantrik zincirinin bollaşması düşünülür. Ama sen egzantrikte sıkıntı olmadıgini söylemişsin.Subaplarin boşlukları fazlaysa ses yapar ancak gaz verildiginde bu seste artma olur sende aksine azalma var.Ben egzantrik zinciri oldugunu düşünüyorum.Gergini tekrar tamamen sıkıp bırak eğer düzelmezse egzantrik zincirin zaman geçtikce bollaşmış olabilir.Üst külbüratör kapağını sök.zincir gergisini kontrol et gergin zinciri tam sıkmiyor olabilir.Eğer zincir gerginse aklıma başka ihtimal gelmiyor anlayan birinin motoru açıp sorunun nerden kaynaklandigini bulması gerek.Umarım gergindendir sorun fazla masraf çıkarmaz

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    egzantirik zinciri sıfır dedin peki gergi ne alemde?

Gergininde kontrolu yapıldı makine 60 derece olunca gergiyi tekrar boşaltıp doldurdum makineyi geri çalıştırdım ses yine aynı gergide tam geriyor kontrolu yaptım zinciride yeni taktım orjinal yamaha japon malı benim şüphem subaplar ama kapakcı subaplarda sıkıntı yok dedi sesten sonra tekrar söküp kapak kontrolu subap kontrolu yaptırdım

dostum gergiyi söküp tam sıkıyormu diye baktiysan hiçbir işe yaramaz.Zaten içindeki yay onu sonuna kadar iter.Ama zamanla yay esnekligini kaybedip gerektiği kadar germiyor bazen.Bunu ancak kapagı söküp görebilirsin.Külbüratör kapağını söküp elinle zinciri kontrol ettinmi gerginmi diye

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş önce subap lardan başla, ayar durumuna bak, sonra tekrar gergi ve zinciri kontrol et, sonrada yataklara bak ,sıralı motorlarda subap ayarı dahada itina ister ,ayar aralıklarını bul, gene kontrol ettir ,ustan nasıl bilmiyorum ,motorun yağı suyu tamammı fan v.s iyi çalışıyormu, devirdaim pompası falan bunlarada bakın, motorun kmsi geçmişi ne bilemediğimizden genel olacakları yazıyoruz, egzantrik düzgün senteye getirildimi, takılırken v.s v.s bana subap gibi geldi ,onuda belirteyim, genel olarak bakılacakları yazdık bakmışsın ama gene bak

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Dostum bu yatak sesidir. Kol yataklarından bir tanesi sarmış. Gergi sesi bu şekilde olmaz.

Onlarda bir sıkıntı yoktu ama bizde ondan şüpheleniyoruz çünkü ısındıktan sonra başlıyor ses

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlı motor olmuş bu. durum subap ayarı yapıp kurtarıcak kadar masrafsız olsun sanmıyorum. şu motorun dili olsada konuşsa derlerdi eski 4 silindir ss ler için. bu hiç susmuyo

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum şimdi evde tekrar dinledim;

daha öncede tecrübe etmiş biri olarak yazıyorum yatak sesine çok benziyor.
    hatta ses üstten geliyordu sadece. bizde eksantrik kepleri, sübaplar falan hepsine baktık. kızağa'da baktık. sonuçta alt tarafı açmak zorunda kaldık ve silindirlerden birinin kol yatağı bozulmuştu... umarım sübap ayarı falandır da ucuza halledersin.

Çok teşekkür ederim sanırım geri açacağım makineyi durum hakkında bilgi vereceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)