Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hidrolik debriyaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    E-bay'de gezinirken motosikletler için imal edilen ve 30-40 $ civarına satılan aşağıdakine benzer kitler gördüm.

Ürünün E-bay adresi:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Silve...item255f84168a

Şu adreste de Hyosung GT650'ye montesi anlatılıyor.

http://korider.com/index.php?topic=15111.0

Buna benzer ürünlerden kullanan ve yorum yapabilecek olan var mı ?
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    ben 93 model bi honda 750 motorda gördüm hidrolikti on numaraydı valla çok rahat sıkıyosun depriyajı bunda nasıl olur ama bilmem
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    güzelmiş ama bu tür şeyler büyük makilar için daha uygun, paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bence motorun büyüklüğüğü ile hiç alakası yok. Bütün motosikletlerde debriyaj aynı debriyaj. Maneti çekiyorsun ve bir tel vasıtasıyla motor üzerinde bulunan debriyaj kolunu çeviriyorsun.

Tüm motorlara uygulanabilir görünüyor.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ben uygulanmaz demedim adam küçük motorda böyle şeyler için uğraşmaz

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    teşekkür ederim ne zamandır böyle bir şey düşünüyordum boyu yeterse rekorun güzel olur

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ne zamandır böyle bir şey düşünüyordum boyu yeterse rekorun güzel olur
    GT650R için hortum boyunun tam olduğunu söylüyor yabancı forumlar. Sanırım 90 cm. Ama GT650 Comet için muhtemelen kısa kalacaktır. Hele benim gibi gidonu 5 cm kadar kaldırdıysanız hiç olmaz. Ancak bu gidon hadisesinden dolayı neredeyse rakor ve hortum uzmanı oldum. Mesela piyasada 3/16 inch'den daha küçük banjo rakor ve hidrolik hortum bulmak neredeyse imkansız. Ama Hyosunglarda kullanılan fren hortumu 1/8 inch. Allahtan internet varda istediğimiz ürünü bir şekilde bulabiliyoruz. İstanbul'da bulunan bir firma var. Sanırım Maslak'ta. Diğer motosiklet forumlarını araştırırsanız kolayca bulabilirsiniz adını firmanın. Sanırım Özgür Ticaret idi ama emin değilim. Bu firmada 1/8 inch banjo yani halka rakor var. Yine 1/8" hortum ise hortumcum.com web sitesinden termoplastik hortumlar arasından seçilebilir. Ben 3 metre istedim. Para almaya utandılar ve kargosu bana ait olmak üzere gönderdiler.

Uzun sözün kısası hortum kısa gelirse bile yeni hortum işi 1 günlük iş. Hemde daha sağlam bir hortum takabilirsiniz. İlk mesajımda adresini verdiğim forum sitesindeki eleman orjinal hortumun bir süre sonra motor sıcaklığından deforme olarak hidrolik kaçırdığını söylemiş. Teflon hortum bile kullanılabilir.

Bence sürüş konforu açısından kesinlikle denenmeli.

Motosikleti
    Lifan discovery 150
    bende takmak istedim ebayda baya bi araştırdım ama değişik bi sistem kavramayı nasıl kontrol edebilceksin ki çalışma mesafesi ne kadar aklımda soru işaretleri olunca vaz geçmiştim.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

benim makina gv 650 eskisinin boyunu ölçecegim uyar sanıyorum olmazsa rekor boru işini bir şekilde hallederiz umuyorum devamlı istanbul gibi sıkışık trafikte baya bi zorluyor bilegimi.
    shubumi arkadaşım peki araştırma neticesinde daha uzun borulu olanına rasladınızmı renk secenekleri var sanırım.
    ben getirtmek istiyorum ama ebaydan hiç alış veriş yapmadım başka getirmek istiyen varsa yol nakliye ödeme açısından daha ekonomik olur sa birlikte getirtebiliriz yardımlaşalım derim.

taktıkları motorda çekme kuvveti tellide 8 kg hidrolikte 3 kg mı düşüyor yoksa 5 kg mı onu tam anlıyamadım ama telliden daha rahat olacagı kesin bakımlarıda güzelce yapışırsa arıza vs olmaz

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bir kaç ufak mod ile çekme kuvveti 4 kg'ye düşmüş. Tel ile 8 kg.

E-bay'de değişik model motosikletler için hidrolik debriyaj hortumları satılıyor ama inanın değmez. Herhalde İstanbul'da oturuyorsunuz. İstediğiniz uzunlukta hortumu yaptırmak size 10-15 liraya ve 5 dakikaya malolur.

Bulabildiğim en ucuz ürün 23 $. Kargo 21 $. Satıcıya mesaj attım. 2-3 adet alırsak kargo masrafı düşer mi diye. Cevabına göre bir hal tarzı belirleriz. Ben motosikletim ve arabam için ihtiyaç duyduğum hemen tüm parçaları yurt dışı sitelerden ve özellikle e-bay'den alıyorum. Şimdiye kadar ne gelmeyen ne de kırık-bozuk-hileli gelen bir şey oldu. Kargo masrafı aynı kalsa bilse 65 TL bişey yapıyo ki bence değer.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:45 ----------

Cevap çabuk geldi.

Dear shi_bumi,

hi friend

if you buy 2 pcs. then combined shipping cost is us $26.50

if you buy 3 pcs. then combined shipping cost is us $32.00

best regards

Yani 2 tane alırsak tanesi 37 dolara gelecek. 56 lira gibi.
    3 tane alırsak tanesi 34 dolar civarına gelecek. 51 lira

Almak isteyen 2 arkadaş daha varsa haberleşelim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Trafik sıkışıklığında çok zorluyor gerçekten, her 10 binde bir tel değiştirme ve kopunca yolda kalması da ayrı bir dert. Bu akşam gidip ölçeyim uyarsa ben de sipariş geçeceğim, akşam özelden mesaj atarım sana.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Hortumun kalınlığını sordum. Dış çap 0.3 inch kadar diyor. Bu da iç çapın yaklaşık 3.2 mm olduğunu ve hortumun çok büyük bir ihtimalle 1/8 inch kalınlığında olduğunu gösteriyor. Daha öncede dediğim gibi özellikle İstanbul'daki arkadaşlar hortum boyu uymasa bile kolayca yaptırabilirler. Diğer şehirlerde de uygun banjo rakor temini ile yapılır. Aynı banjolar bile kullanılabilir zedelemeden çıkarılırsa.

Bu da sistemin gidon üzerine yerleşmiş hali.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:09 ----------

Bonjo rakorun işaretlenmiş hali. Aynısından kaliper tarafında da var

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sıkışıklığında çok zorluyor gerçekten, her 10 binde bir tel değiştirme ve kopunca yolda kalması da ayrı bir dert. Bu akşam gidip ölçeyim uyarsa ben de sipariş geçeceğim, akşam özelden mesaj atarım sana.
    O nasıl tel öyle, orjinali değil mi acaba? benimki 25.000 e dayandı bırak kopmayı, aşınma bile yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:29 ----------

Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumun kalınlığını sordum. Dış çap 0.3 inch kadar diyor. Bu da iç çapın yaklaşık 3.2 mm olduğunu ve hortumun çok büyük bir ihtimalle 1/8 inch kalınlığında olduğunu gösteriyor. Daha öncede dediğim gibi özellikle İstanbul'daki arkadaşlar hortum boyu uymasa bile kolayca yaptırabilirler. Diğer şehirlerde de uygun banjo rakor temini ile yapılır. Aynı banjolar bile kullanılabilir zedelemeden çıkarılırsa.

Bu da sistemin gidon üzerine yerleşmiş hali.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:09 ----------

Bonjo rakorun işaretlenmiş hali. Aynısından kaliper tarafında da var

Sorması ayıp, bu hidrolik debriyaj kiti ne avantaj sağlıyor, telli debriyaj zaten yumuşak kavranabilen ve eli yormayan bir sistem ( balata bitikliğinden en üst noktada kavrama yapıyorsanız başka)..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    CBF1000FA
    O nasıl tel öyle, orjinali değil mi acaba? benimki 25.000 e dayandı bırak kopmayı, aşınma bile yok

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...#ixzz1A9afKyj1

Tabi ki orjinal değil. Sen nasıl yamaha sahibisin ? Yamaha Türkiye kullanıcısının Türkiye'de orjinal parça bulduğu nerde görülmüş. Sor bakalım servise orjinal tel var mı diye ?

Motosikleti
    Lifan discovery 150
    ben genelde debriyajı 2 parmak sıkıyorum diğerleriyle gidonu tutmaya çalışıyorum . eskiden 4 parmak kullanıyordum kasiste sol elim kaymıştı kaza atlattım o gündür 2 parmak tutarım ön flenle debriyajı hep parmaklarım üstündedir doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama?
    ürün youn trafikte gayet güzel kullanışlı bi ürüne benziyor

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    draggy,

Çok daha yumuşak ve pürüzsüz bir debriyaj ve daha az bakım için olabilir mi sence ?

Arka lastiği 160 dan 190 a çıkarmak (ki yakıt artışını artırmaktan başka birşeye yaramayacaktır) veya hiçbirşeye yaramayacak bir xenon kit takmak yerine sürüş konforunu artıracak bir modifikasyon olduğunu düşünüyorum.

KTM'lerde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle dirt bike'larda.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    tenere bi toplansın ozaman bende sipariş edebilrim ki çok işe yarar gibi gözüküyor, özellikle soğuk havada trafikte geçicek delik bulamayınca insanın eline kramp bile girebiliyor.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    CBF1000FA
    Bir de dayanıklılık olayı var. Satıcı çinli, mal çin malı. Yolun ortasında keçe veya hortum yırtılır rakor kırılır mı diye de korkuyor insan ... Bu ürünü kullanan var mı acaba?

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de dayanıklılık olayı var. Satıcı çinli, mal çin malı. Yolun ortasında keçe veya hortum yırtılır rakor kırılır mı diye de korkuyor insan ... Bu ürünü kullanan var mı acaba?
    Yukarıda da anlattığım gibi mesela GT650'lerde debriyaj teli ön silindirin hemen yanından geçiyor. Yabancı forumda anlatılan sıcaklık nedeniyle bir süre sonra hortumun banjo rakor ile birleştiği yerden hidrolik sızıntısı olduğu. Sebep ısıya dayanıksız hortumun gevşeyerek rakorun içinden sıyrılması. Bu yüzden en iyisi 90 cm motorunuz için uygun olsa bile en fazla 15 TL harcayarak teflon veya termoplastik bir malzeme kullanarak hortumu yeniden yaptırmak.

Aşağıda verdiğim adresteki yazışmaları okumanız faydalı olur sanıyorum.

http://korider.com/index.php?topic=15111.0

Ha birde şunlar var Magura marka ama fiyatlar 300$ civarında

http://www.powersports.magura.com/en.../clutches.html

Motosikleti
    CBF1000FA
    Dertsiz başıma dert alacakmışım hissi doğdu birden Ben vazgeçtim, telli debriyaja devam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)