Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette motor değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    lolhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    Herkeze iyi günler bende Asya SKYTEAM V-Raptor 250 var.Titreşimden kafayı yiyo motor.Ben Asya Majör 250 motoru koymayı düşünüyorum.Aynı marka ama farklı model ikiside 223 cc sizce bi sorun olurmu direk değiştirsem? Bide çok evrakla uğraşırmıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Titreşim bitecek mi ? Yoksa Zeki Müren 'de bizi görecek mi gibi bir durum olmuş sanki.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Elinizdeki motorları satıp , yeni bir motor alsanız daha iyi olmaz mı ?

Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinizdeki motorları satıp , yeni bir motor alsanız daha iyi olmaz mı ?
    Elimde sadece SKYTEAM var eğer evrak işi olmazla alıcam motoru takıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı Bhr89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim bitecek mi ? Yoksa Zeki Müren 'de bizi görecek mi gibi bir durum olmuş sanki.
    Bende bilmiyorum ama bu motorun titremesi taş dökmeye bire bir 6-7 bin devirde ibre bile titreşimden gözükmüyo.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motor numarası farklı olacağı için diğer motorun faturası ile ruhsata işletmek gerekli diye biliyorum. motor numarası çakan bir yerler var ise olabilir belki.. çok bilinen bir motor olmadığı için muayenede çevirmede geçme ihtimali var.
    motoru değişirken bağlantı yerlerini uydurmak için şaseye kaynak delme gibi işlemler de gerekebilir.yeni motorun titreşimsiz olma ihtimali nedir? bence astarı yüzünü geçer.

Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor numarası farklı olacağı için diğer motorun faturası ile ruhsata işletmek gerekli diye biliyorum. motor numarası çakan bir yerler var ise olabilir belki.. çok bilinen bir motor olmadığı için muayenede çevirmede geçme ihtimali var.
    motoru değişirken bağlantı yerlerini uydurmak için şaseye kaynak delme gibi işlemler de gerekebilir.yeni motorun titreşimsiz olma ihtimali nedir? bence astarı yüzünü geçer.
    yani usta benim yapıcağım işlem engine swap bide majörde balansör varmış ve titreşim buna oranla çok daha azmış herşeyi aynı sadece majör 17hp v-raptor 15 hp belki bu işlemi ben bile yapabilirim teknik adamım ama ben sanayideki bi usta anlaşıp bu işe girişmeyi düşünüyorum.Tabiki herhangi bi yeni ve uygun fikrede açığım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yeni motoru taktıkdan sonra öncelikle araç üzerindeki değişiklikten dolayı proje çizdirmen gerek sürücü kursunun araçlarına yana debriyaj ve fren pedalı için 1000 tl gibi bir rakam vermiştik ne fiyat verirler sen düşün sonra motorun güç ölçüm vs gibi işlerini yaptırıp uygunluk alman lazım onlarıda aldıktan sonra tüvtürkten muayne yaptırman lazım sonrasında emniyetten gidip ruhsata işletmen lazım sonuç olarak hem zahmetli hemde masraflı bir iş bence satıp yeni motor alman daha mantıklı

Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motoru taktıkdan sonra öncelikle araç üzerindeki değişiklikten dolayı proje çizdirmen gerek sürücü kursunun araçlarına yana debriyaj ve fren pedalı için 1000 tl gibi bir rakam vermiştik ne fiyat verirler sen düşün sonra motorun güç ölçüm vs gibi işlerini yaptırıp uygunluk alman lazım onlarıda aldıktan sonra tüvtürkten muayne yaptırman lazım sonrasında emniyetten gidip ruhsata işletmen lazım sonuç olarak hem zahmetli hemde masraflı bir iş bence satıp yeni motor alman daha mantıklı
    alalı 1 hafta oldu bayide hiç demedi titreme sorunu olduğunu yoksa hayatta almazdım.Bayinin dibinde trafik polislerinin kontrol noktası olmasaydı en azından test ederdim bi bakardım ama bayiler sadece kar odaklı olduğu için böyle bişi oldu.Bi daha gidermiyim oraya asla gitmem kimseyede önermem.Hoş şöle birşeyde var aldıktan 1 hafta sonra satışa çıkan motorda herkez bi sorun arar ve kolay kolay satılmaz.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı lolhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alalı 1 hafta oldu bayide hiç demedi titreme sorunu olduğunu yoksa hayatta almazdım.Bayinin dibinde trafik polislerinin kontrol noktası olmasaydı en azından test ederdim bi bakardım ama bayiler sadece kar odaklı olduğu için böyle bişi oldu.Bi daha gidermiyim oraya asla gitmem kimseyede önermem.Hoş şöle birşeyde var aldıktan 1 hafta sonra satışa çıkan motorda herkez bi sorun arar ve kolay kolay satılmaz.
    alıcı çıkar da aldığın fiyata satarmısın bilemem şimdi bu aldığın motorlar tıfıl msx gibi ufak tefek motordu sanırım genelde yeni başlayan uada boyu kısa olan bayanlar tercih edebilir ki eşimede öyle bir motor almışlığım vardır motoran crayz 125 yani satılır satılmasına bayi kısmına gelince yoğurtcu hiç yoğurdum ekşi dermi allah var yukarıda asya nın ne bayisini nede servisini hiç haz etmedim kaldıki heroyada onlar hizmet veriyor sürücü kursuna hero hunk aldık ama servis gene rezalet adam sattıktan sonra yüzüne bile bakmıyorki satış sonrası yok kaldıki sen yine o markadan başka motor alıp takmayı düşünüyorsun majör de beş para etmez motor titrer ama bazılarında tahammül çok zor çok fazla titreşim oluyor zaten cebinden para gitmiş ya ikinci elde biraz zarar ederek satacaksın öbür türlü çok daha para çıkacak cebinden üstüne koyup motor alacaksın ya takasa girip başka motor alacaksın bence sahibindene ilan koy 500 tl gibi altına o süre zarfında yine kullan kısa mesafeler vs alıcı çıkmazsa binersin çıkarsada satarsın ama motor büyütmeye falan sakın girme
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıcı çıkar da aldığın fiyata satarmısın bilemem şimdi bu aldığın motorlar tıfıl msx gibi ufak tefek motordu sanırım genelde yeni başlayan uada boyu kısa olan bayanlar tercih edebilir ki eşimede öyle bir motor almışlığım vardır motoran crayz 125 yani satılır satılmasına bayi kısmına gelince yoğurtcu hiç yoğurdum ekşi dermi allah var yukarıda asya nın ne bayisini nede servisini hiç haz etmedim kaldıki heroyada onlar hizmet veriyor sürücü kursuna hero hunk aldık ama servis gene rezalet adam sattıktan sonra yüzüne bile bakmıyorki satış sonrası yok kaldıki sen yine o markadan başka motor alıp takmayı düşünüyorsun majör de beş para etmez motor titrer ama bazılarında tahammül çok zor çok fazla titreşim oluyor zaten cebinden para gitmiş ya ikinci elde biraz zarar ederek satacaksın öbür türlü çok daha para çıkacak cebinden üstüne koyup motor alacaksın ya takasa girip başka motor alacaksın bence sahibindene ilan koy 500 tl gibi altına o süre zarfında yine kullan kısa mesafeler vs alıcı çıkmazsa binersin çıkarsada satarsın ama motor büyütmeye falan sakın girme
    yani toplam işlemlerle 8 bine geldi bana ama zaten küçük bişi değil cglerle ya aynı boyutta yada biraz daha büyük ama insan en azıdan sitesine yazar BALANSÖRSÜZ BU MOTOR ONA GÖRE ALIN diye ama nerde bide o kadar para verip aldığın motordan en azından güzel bişiler çıkmasını beklersin daha 150 kmde ama 10 kmlik bi yolda sağlam uyuşma oluyo ellerde ayaklarda bu motorda anca hard enduro yapılır ben biraz dağa taşa vurdum çekiş gücü iyi ne stop etti nede bi sorun çıkardı.Atak ama titreşimli

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motorun suzuki vanvan'ın kopyası. aslında şekli şemali güzel bir motor. tek silindir motor bir de balansörsüz ise titrer.bu motorun sahibi olup forumlarda fecebookta whatsap gruplarında yazışan diğer sürücüler ve meraklıları ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. seveni illaki vardır. belki titreşimi azaltan kauçuk takoz vs gibi çözümler de olabilir.
    titreşimli motora binmek zor ama imkansız değil.mevcut motorum yokken kanuni windy vardı. gezer tozardım zangır zangır titremesine rağmen. olan ile idare etmek lazım. az da para vermemişsin.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    15 gün içinde koşulsuz iade şartı var. tüketici koruma kanunu na bir bak. görüş iade et.

öyle kafana göre motor değiştiremezsin 100 bin tane evrak kürek işi var tse si var üniversiteye gideceksin teknik üniversiteden uygunluk raporu var o su var busu var hayatın kararır.

Motosikleti
    Asya V-Raptor 250
    konu kapana bilir verdiğim kararı açıklıyorum ASYA almayın ÇİN almayın pişmanlıktır.Bu gün 4 civarı 100 km lik bi yol yaptım hiç molasız ve alt takımlarımı bile hessedemiyorum şuan.(öneri olarak: kardeşim gidin kaliteli bişi alın benim gibi pişman olmayın sonra biraz paraya kıyıcan ama hem rahat edicen hemde bi sorun olup bayi aradınmı olur öyle cevabını almıcaksın)(konuyu kapaya bilirsiniz)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)