Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

krank kutusundan çıkan parça

Motovento
    REKLAM ALANI

Cümlete selamlar
    kısa bir süre önce Jawa 250 aldım.Aldığımda km saat'i çalışmıyordu.Motordan çalışırken tıkırtı geliyordu.Sanki birşey çarpıyor , vuruyormuş gibi...
    Sol debriyaj kapağını söktüğümde köşelerde ,yağ içinde metal tozları vardı.Bakınırken krank kısmında bir parça gördüm kargaburun ile çıkardığımda kilometre rediktörünün parçasını olduğu çıktı.Dişliler ezmiş.(Krank kutusundaki metal tozu en iyi ihtimalle bu parçanındır )

Şimdi bu durumda ne yapmayı önerirsiniz?Krank kutusunu açıp rulmanları değiştirmeli'mi?Şöyle bir fikir geldi; üst kapağı ve pistonu sök ,krank kutusunu mazot ile temizle dediler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Öncelikle geçmiş olsun motoru dagitip rulmanlari degistirin dişlide hasar olanlarida degistirin krank kutusunu komple dagitip mazotla temizleyip kurulayin yagi koydugunuzda mazotla karisip bozulmasin.Silindir ve silindir kapagini tamizlemeniz şart çünkü yag pompasi oralara metal tozu olan yaği atmiştir.Silindir o kırıntılardan çizilmişse onuda degistirmen gerek

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun motoru dagitip rulmanlari degistirin dişlide hasar olanlarida degistirin krank kutusunu komple dagitip mazotla temizleyip kurulayin yagi koydugunuzda mazotla karisip bozulmasin.Silindir ve silindir kapagini tamizlemeniz şart çünkü yag pompasi oralara metal tozu olan yaği atmiştir.Silindir o kırıntılardan çizilmişse onuda degistirmen gerek
    yağ pompasımı ? bloğun içindeki metal tozlarından arındırmalsınız dişli arasına girerse çizmeye başlar sonrasında uğultu yapar o parçanın yenisi nerde bulursunuz bilmiyorum geçmiş olsun
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Km telinin krankta ne işi var , nasıl bir dizayn bir anlasam kızacam mühendise ama anlayamadım ki

Motosiklet 2 zamanlı yağ pompası,sübap v.b mekanik aksam yok.krank rulmanları sağlam görünüyor.hareket ettirdiğimde herhangi bir sıkıntı çıkmadı.Biriken metal tozlarını temizledim.Şayet son çare krank'ı açıp rulmanları değiştireceğim.
    km dişlisi hareketini debriyaj tasının arkadasında bulunan dişliden sağlıyor.Kopan parça sağ taraftan bir boşluktan krank ve şanzıman kısmına geçmiş .KM dişli mekanizması yan sanayi olarak bulunabiliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)