Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Ömrü Yardım Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selamlar,

Lastikleri kac km' de değiştirmek lazım. Ben aşınana kadar beklemek istemiyorum. İdeali nedir?
    Birde Dunlop çok iyi diyorlar. Paraya kıyıp ondan mı almak lazım? Çünkü tek temas noktamız o.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Lastiklerin durumunu diş derinliğini ölçerek öğrenebilirsin. Km hesabı kullanıma göre farklılık gösterir. Spor kullanan kişiler lastikleri çabuk aşındırıken soft sürüş tarzıyla uzun süre kullanabilirsin. Şu yada bu marka al diyemem ama kaliteli markalardan birini al elbette.

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Ne kadar kullanıma göre fark etsede bir km sınırı vardır. Örn otomobil lastikleri 60,000km gibi. Ayrıca lastğin özelliğini kaybetme durumuda var geçen yıllar itibariyle. Diş derinliği uygun olsada lastik bozulmuşsa yol tutuş düşer.
    KM sınırı için bilgisi olan???

CaDDe_BoSTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp
    evet km olarak bilgisi olan varmı arkadaslar??

Motosikleti
    Honda Beat
    20000 de eskimesede değiştirin derim ben. bide normal olarak 2 yıl. en fazla 3 yıl. hani taş çatlasa 4. yıl da binilir ama 5. yıl asla.. istersen 4 yılda 1000 kilometre binmiş ol. değiştir.
    plectrum bunu beğendi.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    dostlar....lastiklerinizi dis derinliklerine gore oncelikle belirleyin derim..mesela dis yuksekligi 1.5 mm altina dustuyse degistirin derim..baska bir metoduvar..kendimden ornek vereyim;ben motorumu yilda en fazla 1 ay kullanirim..ole garajda durur..ve lastiklerimde herhalde enaz bi 8 yillik olmustur ama dis derinligi gayet iyi..ben genede bu lastikleri degistirecegim bu yill niye diye sorarsaniz..bu lastikler durdugu yerde bile ozelligini kaybederler..uzun yolda viraslarda yandan yirtilma bil egosterebilirler..bu yuzden uzun sure bekliyen lastikleride degistirmek gerekir...yolunuz ve fariniz acik olsun..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Lastiğin diş derinliği 1,6 mm altına düşmediği ve yanaklarında çatlaklar oluşmadığı sürece kullanabilirsiniz. Yinede 5 yılı geçmemeli kullanım zamanı, hiç kullanmadan saklasanız bile 5 yıl sonra lastiğin verimi düşer. Zaten bu süreden sonra hamuru sertleşeceğinden dolayı yanaklarda bahsettiğimiz çatlaklar bir anda oluşmaya başlayacaktır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Benim Hyasung (daha motor gelmedi ama benim demeye başladım bile) GT250R, az girintileri olan pist türü lastiklerle geliyormuş. Sonbaharda bir çift Pirelli alıp yağmurda kaymayan lastiklere geçmemi tavsiye ettiler.. -turgut

Bir de, lastik (Pirelli) için 190 euro çok değil mi allahaşkınıza?
    Bu fiyatı duydum ben de, ve afalladım.
    -t

Motosikleti
    Honda Beat
    Benim honda beate pirelli takacaklar. 35 milyon. Sudan ucuz valla. her 10000 de değiştircem bundan sonra. Lastik bu. çok önemli...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    en kaliteli marka dunlop.. ama fiyatlarıda dudak uçuklatacak cinsten..
    CBR 600F Honda,

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı Odyessa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim honda beate pirelli takacaklar. 35 milyon. Sudan ucuz valla. her 10000 de değiştircem bundan sonra. Lastik bu. çok önemli...
    Benimde lastiğim 35 Tl olsaydı bende 10binde (iki haftada) değiştirirdim 140\70-17 michelin lastiğin 320 tl fiyatını görünce ağzım açık kaldı.

Haydaa 2006daki konuyu hortlattık
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    michelin pilot sporty almak istiyorum bu arada motorum yamaha ybr 125 baslangıç için ideal bir motor neyse bu lastik yol tutusta cok iyi diyor bir cok kullanıcı siz ne dersiniz kullanan arkadaşlar yorum atabilirmi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler