merhaba arkadaşlar elime 3 4 yıl önce bi mobylet puch vitessiz olan geçmişti onu bu forumda sora sora zar zor bi şekilde silindir sapmasından bobine ateşleme zaman ayarına kadar düzeltip çalışır hale gelmişti köyde bırakmıştım sonra ileri geri bikaç ay bindik heves geçince bıraktık 2 3 yıl daha duruyodu geçen üniden eve gidip köye gidince bi deneyim dedim öylesine tozdan kaybolmuş motor kaarbüratör temizleyip platini zımparadım ateşlemesini piston üst noktaya gelmeden biraz önceye ayarladım olabilgidince 2 3 4 itince çalıştı (o sesi dinlemesi bile ayrı zevkli bence) bindim sürdüm gidiyodu ama sanki cok bagırıp az gidiyo gibi geldi durunca kalkmıyor zaten ayakla itecen biraz çalıştırıken sıkılan jikleyi sıkınca hızlanıyor az çok
sorum üstüne oturunca ayağımı yere koyup gaza basınca bagırıyo az bişey zorluyo normalde istop etmesi lazzımmı gidemeyince yoksa balatalar sağlam bile olsa gitmeden bağırırmı istanbula döndüm tatile giderken malzemeleri aliyimda boş boş duracağına köyde cocuklar binsin