Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MZ 251 Kadran İğneleri Kırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba öncelikle hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum,
    Şuanda güncel olarak kullandığım MZ 251 etz motorum var,eski olduğu için(89 Model) ve güneşte bırakıldığı için devir ve hız kadranlarındaki iğneler dibinden kırılmış.Ben kadranı söküp hem bir ışıklandırma yapmak hemde yeni bir iğne takmak istiyorum.Düşündüm,taşındım oraya takılacak bir şey bulamadım,hurcadıya gittim çıkma kadranlardan iğne bulurum diye;yok bulamadım,bir tane tır göstergesi vardı oda çok kalındı motora olmazdı.Belki sizinde başınıza gelmiştir diye buraya yazmak istedim.
    Şöyle hem güneşe dayanıklı ince uzun hemde alttan aldığı ışıkla biraz parlayabilecek bir şey düşünüyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Led ampuller kullanarak göstergelerde daha okunaklı aydınlatma sağlayabilirsiniz. Eski elektirik ampermetrelerinde kullanılan gösterge ibreleri işinizi görür sanırım.Elektirikçilerdeki atık malzemelerin içinde olabilir,yada hurdacılardaki eski şantiye panolarında bulunabilir.Kıyamam 251 mz lere az kahrimızı çekmedi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    kalınca bir iğneyi ısıt çakmakla sapla arkasından olsun sana yeni iğnen dostum. tam ortala ki altı destek yapsın.

sonradan aklıma geldi. tak reptiyeyi ısıtıp arkadan öne doğru hem raptiyenin kafası da destek olur tekrar kırılmaz. raptiyenin arkada kalan kafasını da sıcak silikonla sabitle daha oynama yapmaz hiç.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Bende MZ kullanıcısıyım kardeşim kadran iğneleri için şu süs için satılan ucuz masa üstü yada duvar saatleri var onların saniye çubuğunu kullanabilirsin ben ilk denediğimde tak diye oturdu ve hiç sorun olmadı aydınlatma içinde göstergeyi söktüğünde orada 3 tane H6 tipi park ampülü var biri boş vites gösterge ışığı birisi akü lambası ışığı biride gösterge içi aydınlatma H6 tipi renkli ve biraz küçlü park ampülü ile değiştimi çok güzel olabilir beyaz özellikle

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chubacabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum,
    Şuanda güncel olarak kullandığım MZ 251 etz motorum var,eski olduğu için(89 Model) ve güneşte bırakıldığı için devir ve hız kadranlarındaki iğneler dibinden kırılmış.Ben kadranı söküp hem bir ışıklandırma yapmak hemde yeni bir iğne takmak istiyorum.Düşündüm,taşındım oraya takılacak bir şey bulamadım,hurcadıya gittim çıkma kadranlardan iğne bulurum diye;yok bulamadım,bir tane tır göstergesi vardı oda çok kalındı motora olmazdı.Belki sizinde başınıza gelmiştir diye buraya yazmak istedim.
    Şöyle hem güneşe dayanıklı ince uzun hemde alttan aldığı ışıkla biraz parlayabilecek bir şey düşünüyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar...
    Kardeşim tamir edebileceksen edersin. Amma yok motorun göstergesi gidonu güzel olsun diyorsan göstergeyi yenileyebilirsin:

http://www.mzparcalari.com/index.php...=g%C3%B6sterge

Hatta el atmışken kaliteli yumuşak elcikler takarsın, gaz elciğini yağlarsın, debriyaj ve gaz tellerini değiştirirsin bir de böyle artistik manetler takarsın gidon çiçek gibi olur

Yanıtlarınız için teşekkürler,ışıklandırma için ledleri aliexpress'den almıştım.Link paylaşımı yasak mı bilmiyorum ama https://www.youtube.com/watch?v=DbRT5PBIu1E&t=139s şu videodaki ışıklandırmayı video sahibine sorarak led modelini öğrendim,kadranı açtığımda ledleride takacağım umarım.
    İğne içinse ampermetre ve saat tavsiyelerine uyacağım fakat acaba hem iğne vazifesi görüp hemde alttan aldığı ışıkla parlayacak bir malzeme var mıdır diye düşünüyorum,hani şu yeni model araçlarda olanlar gibi geceleyin parlayan iğneler misali.

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Bu videodaki ledlerin linkinide paylaşırmısın rica etsem

Alıntı süleyman5808 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videodaki ledlerin linkinide paylaşırmısın rica etsem
    https://tr.aliexpress.com/item/2pcs-lot-White-5050SMD-BA7S-LED-Car-Dash-Speedometer-Dashboard-Light-Wide-Angle-12V/32764619448.html?spm=2114.13010608.0.0.vDAYKG şurdan aldım beyaz olandan.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Tırınnn tın tın tın, tırınnnn tın tın tın tın.
    Avrupa MZ'lerin egzoz sesine bayılırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)