Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DERİYAJI BIRAKINCA TAKIR TAKIR SES GELİYOR DİSCOVER 150F ACİL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    WR 125X, Discover 150F CUSTOM, TDM 900
    Öncelikle herkese merhabalar,
    Forumda konu açmadan önce baya araştırdım ancak bir şey bulamadım tam olarak benim sorunumu anlatan.

Motorum Bajaj Discover 150F direk konuya gireceğim debriyajı bırakınca Motor boşta veya vitesteyken takır takır ses yapıyor debriyajı çekince ses kesiliyor (bazen hemen kesiliyor bazen bir kaç saniye sürüyor yavaş yavaş azalarak kesiliyor ses) Motorun gidişinde vites atışında vs hiç bir problem yok sadece gaz açtıkça ritmi artan bu ses var. Ses ayak marş kolunun bağlı olduğu bir yerlerden geliyor sanırsam çünkü tam eklem yerini tutup sıkınca elimle ses biraz azalıyor.

Bilyalar mı yoksa debriyaj balatası baskıdan falan mı? Ayrıca motor şuanda debriyajı sıkınca geri geri gitmemeye başladı illa boşa almam gerekiyor geri geri gitmek için. Ancak bu takır takır ses sorunu bundan öncede vardı. Motoru 2. el almıştık ama ben almadım başka birisi almıştı benim yerime. Motorun içinden dışından anlarım söker takar bakarım sorun yok. Sizce sorun neden kaynaklıdır?

Bu ses aynı zamanda titreşimede sebep oluyor ve motorun kendi sesini duyamaz oldum kulağım hep bu seste sinirim bozuldu. Servise götürdüm açıcaz bakıcaz 2-3 hafta sürer ve belki 1000tlleri bulur diyince vermek istemedim. Bir şey kırıksada kendim değiştirir yaparım.

Şimdiden yardımlarınız için sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Hiç mi fikri olan yok bu kadar zor bir soru mu yav?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Debriyajı bırakınca ses geliyorsa muhtemelen dişli kutusunda veya debriyaj balatasında bir sorun vardır.

Motosikleti
    Motoran TORRO 100
    benim cuptata geliyordu ilginçtir kendi kendine geçti bi 30-40 km sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler