Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 CBR250R Egzoz Sıcaklığı (Yanan Pantolon) Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar, malum bu yeni kasa CBR250'lerin egzozu çok büyük ve üzerinde ısı kalkanı yok. Aşırı ısınıyor meret. Dün pantolonun paçasında 1 tl ebatında yanık oluştu. Bu egzoz için aklıma bir çözüm yolu gelmedi ama bir şekilde çözmem gerek. Aklına bir çözüm gelen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Karbon kaplama yaptırabilirsin veya karbon bir egzoz taktırabilirsin.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbon kaplama yaptırabilirsin veya karbon bir egzoz taktırabilirsin.
    Hocam orjinal seviyorum. Karbon egzoz taktırma işi bana göre değil. Bağırcak, performans olumsuz etkilenecek muhtemelen. Sonucu bilmiyorum. Orjinal egzozun üzerine bir şey yapmalıyım. Karbon kaplama alırı ısınan egzoza temas eden nesnenin yanmasına engel olur mu?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam orjinal seviyorum. Karbon egzoz taktırma işi bana göre değil. Bağırcak, performans olumsuz etkilenecek muhtemelen. Sonucu bilmiyorum. Orjinal egzozun üzerine bir şey yapmalıyım. Karbon kaplama alırı ısınan egzoza temas eden nesnenin yanmasına engel olur mu?
    Karbon kaplı egzoz alırsanız ve susturucu taktırırsanız o kadarda bağıracağını düşünmüyor 250 lik makinede ne kadar güç artışı olur bilmiyorum ama çok az bile olsa bir olumlu yönde performans etkisi oluyor.
    Karbon kaplama yapayım derseniz saatlerce sürseniz dahi elinizi bacağınızı koysanız dahi yakmaz merak etmeyin.
    Böyle açık dışarıya ısı veren egzozlardan korkar oldum geçen yaz gezideyken yolun kenarında mola vermiştik cb500f olan arkadaş durduğumuz yerde motoru sağa devirdi ve ayağı tam egzozun altında kaldı o kadar sürüşten sonra o egzozun sıcaklığıyla ne olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur umarım komple cayır cayır bacağı yanmıştı aklınızda bulunsun.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    egzosta elyaf saranlar var iş görebilir sanırım.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Karbonla ilgili bilgim yok ama asbes bezi diye geçen üründen sarabilirsiniz.

mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Pratik bir şey olursa ben de yaptırabilirim. Geçen arkadaş bacağını yakıyordu

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Brandayı yaktım bir kere. Arkadas o nasıl bi ısınmaktır. Bide sararıyor çok fena. Tiger taktırdım memnunum. Isınma yok ses fena

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brandayı yaktım bir kere. Arkadas o nasıl bi ısınmaktır. Bide sararıyor çok fena. Tiger taktırdım memnunum. Isınma yok ses fena
    Hocam egzoz konusunda gıcığım. Tek silindir küçücük motor. Yapacağımız değişikliğin sonucunu önceden kestirmek zor. Daha önce çok beğendiğim bir CBR'den sırf orjinal egzozu yok diye vazgeçmiştim. Hakiki Yoshimura takılıydı, yine de orjinal egzoz yok diye almadım. Orjinal egzoza bir çözüm bulmam gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbonla ilgili bilgim yok ama asbes bezi diye geçen üründen sarabilirsiniz.
    Hocam şöyle, asbest bezi dediğiniz ürün ısı yalıtımı yapar. Yani egzoza dokunan nesnenin yanmasını engeller. Ama iyi bir yalıtım malzemesidir. Egzozun soğumasını da engeller ve son susturucu tüp içinde basınç artışına sebep olur muhtemelen. Öyle bir çözüm bulmalıyım ki, egzozun ısı transferine engel olmasın, yani egzoz soğuyabilsin rahatça, ama beni de yakmasın. Bakalım, bu gün konu ile ilgili tamirci arkadaşlara danışacağım.

Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elyafta (cam elyaf olması lazım) asbest bez ile aynı şekilde ısıyı yalıtır, egzoz tüpü aşırı ısınır bu sefer.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Halen bir çözümünü bulamadım. Ama bulmayı kafaya koydum. Hayır bunu tasarlayan hiç mi bakmaz bu egzozu buraya koyduk da, ne kadar ısınır acaba bu, sonra yakmasın üstündekini diye...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Egzozun üzerinne yüksekliği sana kalmış olan m8 somunlar kaynat.
    Sonrada kromdan bir sac kestir,gerekli formu ver,,deliklerini del ve montajla.
    İstersen araya cam elyaf koyabilirsin.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    https://www.google.com.tr/search?q=camy%C3%BCn%C3%BC+boru+izolasyonu&tbm=isc h&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjs-dOtjLfSAhVLSZoKHZaVDiAQsAQIPg&biw=1097&bih=543

Bu ürüne bir bakın isterseniz. Üzeri istenen malzeme ile kaplanabilir.
    Hatta bunun taşyünü olanları dan var onlar daha iyi yalıtım performansı verir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veya egsoz sargısını bacağına sarıp aynı sonuca ulaşabilirsin
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veya egsoz sargısını bacağına sarıp aynı sonuca ulaşabilirsin
    Tabi senin CBF'de öyle bir sorun yok

Şaka bir yana bazen şüphe ediyorum bu japonlardan. Yahu bin tane test yapıyorsun bir modeli çıkartmadan, bu kadar testin sonucunda, üstünde sucuk ekmek yapabileceğin nitelikte bir egzoz takıyorsun, onu da öyle bir yere takıyorsun ki, binen muhakkak yanıyor Ya da acaba diyorum bunun çözümü acaba aksesuar olarak yurt dışında var da bize mi gelmiyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)