Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 150 sorunlar bitmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar. 2008 model 32binde cbf150 motorum var. Ön frende boşluk var, motordan ses geliyor. Kimisi motordan gelen ses için sübap ayarı dedi kimisi belki tek piston çalışıyodur dedi. Ustaya götürdüğümde frendeki boşluğun sebebi diskin yamuk olması dedi ve 110tl dedi. Zincir dişli seti için 120tl dedi. Motordan gelen ses için açıp bakmam lazım dedi fiyat vermedi. Tahminen 350-400tlyi gözden çıkar dedi. Bunun yanında ufak tefek sorunları da halledeceğini söyledi. Sizce normal mi? 9 yaşında motora bu kadar masraf etmek istemiyorum ama mecburum heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Daha once disk fren tecrubem olmadigi icin bise soyleyemeyecegim fren konusunda ama motordan gelen ses egzantrik zincirinden gelebilir çünkü yanlis hatirlamiyorsam 30.000 de degismesi gerkiyor eger zincirden gelmiyorsa egzantrik zincir gergisinin ömrü dolmustur veya dedikleri gibi subab sesidir dinlemek lazim ama pistonla alakali bise degildir motoru açtırmaya değmez oncelikle bunlar uzerinde dur en azindan motor actirmaktan cok daha ucuz

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam soruna cevap veremeyeceğim maddi duruma göre değişir bence.

Yanlız bir şey merak ettim, şu sorunların bi mondialde olsaydı masraf ne olurdu ?
    Kabaca düşününce üçte biri kadar felan sanırım.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    belki tek piston çalışıyordur ne demek Allah aşkına cbf zaten tek piston honda servisinden başka bir yere götürmeyin
    allegromod ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Mondial cin mali ve parça çok ucuz ben silindir setini 70 tl ye aldim zincir ve gergi 15 tl silindir kapagi komple degişirse 120 tl civarı eger subab degisirse 20 tl tutar yani ustalik hariç 200 civari bi parça fiyati var komple yenilemenin

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Motor zaten tek piston :D allah yarddımcın olsum umarım iyi bir usta bulursun. Bu devirde tehdit ve baskı olmadan işini düzgün hallettirmen zor.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fren diski yamuk olduğu için fren boşluğu olmaz,motordan anlamıyorsunuz diye düşünüp sizi yemişler. disk yamuksa fren yaparken sıkıp bırakır, sarsıntı yapar. boşluk varsa fren hidroliğini kontrol ettirin.

"belki tek piston çalışıyodur dediler" demişsiniz, cbf 150 tek piston zaten. bence ustayı değiştirin. 9 yaşındaki motosiklet için 350-400 TL bir şey değil.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    32 binde olduğuna eminmiyiz?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tek silindir çalışmıyordur diyen arkadaşı buraya istiyorum, moto sohbet bölümünde taşlamalıyız.

dostum ön disk 110 liraymış, öp başına koy. zincir dişli takımı 120 liraymış, onuda öp başına koy.

motoru açmadan ne olduğunu anlayamaz doğru, ama oda çok aşırı pahalı birşey çıkmaz. cbf in parçaları gayet uygun.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    siz bilmiyosunuz cbf 150 de gizli piston var o arıza yapmıstir 😂😂

Motosikleti
    (Şuan Motorsuz)
    Alıntı themakina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar. 2008 model 32binde cbf150 motorum var. Ön frende boşluk var, motordan ses geliyor. Kimisi motordan gelen ses için sübap ayarı dedi kimisi belki tek piston çalışıyodur dedi. Ustaya götürdüğümde frendeki boşluğun sebebi diskin yamuk olması dedi ve 110tl dedi. Zincir dişli seti için 120tl dedi. Motordan gelen ses için açıp bakmam lazım dedi fiyat vermedi. Tahminen 350-400tlyi gözden çıkar dedi. Bunun yanında ufak tefek sorunları da halledeceğini söyledi. Sizce normal mi? 9 yaşında motora bu kadar masraf etmek istemiyorum ama mecburum heralde
    Kardeşim 1. olarak disk yamuk olursa makinan düz yolda giderken kendi kendine frenler ve hızın 75km den yukarı çıkmaz (DENEYİMLE ÖĞRENİLDİ) motordan gelen ses egzantirik zincirinden kaynaklı olabilir onu sakın aksatma benim egzantirik zincirine yaptırmadığım bakım yüzünden 0 motor yaptırmam gerekti zaten yaz geliyor bence bir honda servisinde detaylı bakım yaptırırsan sana o ustaların dediği fiyatı yada daha düşük bir fiyatı çıkaracaklarına eminim saygılar iyi geceler.
    Motor ruhunu ele geçirdiyse, Asla bu duyguyu değiştiremezsin!

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı themakina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle üzüldüm arızalar için
    İNŞAALLAH kısa zamanda hallolur
    Sana birşey sormak isterim
    2011 ve 2013 ikitane cbf 150 motor kullandım ve ikisindede 30000 kilometre üstü yolyaptım
    Bu motorun ilk sahibi sen misin yoksa değilmişim bu motorun o kilometrelerde söylediğin gibi arızalarına hiç rast gelmedim
    Söylemem oki motor 2008 model ve 32000 binde yani kilometresiyle oynanmış diyecem ama ilk sahibimisin üç dört mü bilmiyorum
    Genelde cbf 150 kullanıcıları senede 4000 kilometre yapmaz
    Benim tanıdıgım okadar arkadaşım vardıki ozamanlar en az yıllık kilometre yapanlar 10000 km üstüydü benim düşüncem söylediklerimi kulak ardı etmemen
    Tekrar geçmiş olsun saygılar
    Sport-turing

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    İlk defa cbf in sıkıntısı bitmek bilmiyor diyen birini görüyorum
    Ki ben Sabah aksam cbf çamur atardim
    Ve en kisa zamanda 2. Sıfır cbf i alacağım
    Eger ne için yapıldığını biliyorsan yani üzmüyorsan oda seni üzmez

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlık sahibi bence bizimle maytap geçmek içün açmış konuyu.

tek piston felan, kardeş iyi bir bak bakalım belki tekerleklerde dönüyordur, puhahaha.

honda lan bu, honda..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler