Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 600 Hararet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    İyi günler arkadaşlar,
    2007 model CBF600 Abs motor sahibiyim,
    Benim sıkıntım motor 15 derece havada bile durduğu yerde hararet çok çabuk yükseliyor, motor fan açmıyor ona baktırcam fakat bu kadar cabuk yükselmesine anlam veremiyorum yolda gazladığımda hemen düşüyor, radyatör kapağını açıyorum soğukken hafif gaz vermemde bile su taşcak gibi oluyor, contadan şüpheleniyorum ama hiç eksiltmiyor suyu,yağda bi beyazlıkda göremedim.Gaz verince radyatör suyunun taşcak gibi olması endişelendiriyor beni, Ustam conta yanık olsaydı yolda giderkende hararet yükselirdi diyor.
    Yardımcı olucak arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Teknik konuşursanız daha net anlaşılır sorununuz.
    Kaç dereceye kadar yükseliyor,
    kaç derecede fan açmıyor?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Fan açmıyorsa termostat olabilir. Eliniz yatkın ise önce fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Conta olma ihtimali yüksek önce ona baktırmak Laz'ım. Benim arabada da aynısı oldu birebir aynısı ama. Termostat değişti boşuna bir sürü masraf yaptık olmadı. Araba hareket ederken sorun yok sıcaklık düşüyor yarıya kadar ne zaman duruyorum başlıyor radyatör kaynamaya kapaktan taşıyor o derece i. Önce onu kontrol ettir boşa masraf etme

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    104-105 derecelerden önce fan açmaz.
    O kadar bekledin mi?
    Dene.
    Yine fan açmazsa termostat sorunlu demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Ulem Cbr 600 okumuşum başlığı.
    Beni burda görmediniz tamam mı?

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik konuşursanız daha net anlaşılır sorununuz.
    Kaç dereceye kadar yükseliyor,
    kaç derecede fan açmıyor?
    Derece yok ibre var kırmızıya kadar geldi nerdeyse genede açmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Benim asıl sıkıntım conta yanmasından şüphelenmem termostat bozuk olsa motor suyu radyatöre geçmez diye biliyorum ama radyatör de ısınıyor. Asıl sorum şu radyatör kapağı açıkken motoru çalıştırınca kapaktan suyun taşması hafif baloncuk yapması normalmidir .

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Fan müşürün bozuk hocam tahminim fazla bişey tutmaz kendinde değiştirebilirsin

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Kapak kapalıyken taşma yapıyorsa kesin conta üzgünüm. Bir kontrol yolunda (var mı bilmiyorum) motoru çalıştır biraz ara gazla ısıt eğer radyatör hortumun şişmiş taş gibi olmuşsa kesin conta. Tavsiyem motoru bir an önce servise (sürmeden) çekmen.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Borularda hava varsada o tasma olayi olabilir fakat musur ve fan elektrik tssisatiylada olabilir once fani olctur calisiyormu diye

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Motorunda sorun yok dostum büyük cc Motor her zaman sıcaklık erken yükselir 106'da fan açması gerekir bunu bir kontrol et motor termostatı açmazsa zaten su Devirdaim olmaz boruların sert olur conta yanık olsa Suda renk olur sen yok diyorsun fan müşürünü kontrol ettir sorun çözülür 600 cc motorm var benim senelerdir biniyorum büyük cc olduğu için normal Bu sorun ne zamandan beri devam ediyor antifriz var mı radyatörde Yeni mi koyuldu hava yaptırıldı mı kapak açıkken gaza basarsın Devirdaim pompası çalışıyor demektir su fışkırtıyorsa
    memo58 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)