Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni alınan yağın beyazlamasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Motosikletimin kışa girerken yağ degisme zamani gelmisti bende degistirdim ve sentetik 10-40 yag koydum motoru ısıttim ve stop ettim buralarda havalar cok soguk oldugu icin haftada 2 veya 3 kere 5 dk calistiririm kendine gelsin diye.Bugunde calistirdim birazdan ısındı stop ettim ve yaginida kontrol edeyim dedim ama yag beyaz bi renk olmus sebebi sizce ne olabilir.Motorum mondial snappy x 100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    soğuktan olmuş biraz sür düzelir

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Tamam tesekkur ederim

Merhaba
    Yağa su karışınca rengi beyazlar. Motorunun hava soğutmalı olduğu için motorun içine dışarıdan su girmez. Motoru bu şekilde kısa süreli çalıştırıp stop ederseniz, hava daki nem, yanmadan kaynaklanan yoğuşmadan dolayı yağ sulanır. Ya motoru daha uzun süre çalıştırın ve normal hakaret seviyesine çıkarın sonra stop edin. Böyle yaparsanız akünüzde biraz şarj olur. Yada hiç çalıştırmayın. Ayrıca rengi bu şekilde değişmiş yağı bir an önce değiştirin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Acıklamanizdan dolayi cok tesekkur ederim bunu bilmiyordum akuyu evde sarj ediyorum ozaman hic calistirmayim yagınida motoru hic kullanmadan degistiririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)