Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XL 650V Transalp Turbo Uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xquery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650V Transalp
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar
    Konu başlıkta da bahsedildiği üzere Transalp'e turbo montajı hakkında. Aklımda böyle bir proje var.
    Ortalama olarak 1.5 motor 70 Bg. bi arabanın turbosunun benim işimi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum. Hava filtre kutusu iptali ve egzoz(veya adı her neyse ) headers yapılacak motor üzerinde forget bi piston yapmayı düşünmüyorum zaten artık benim için proje motoru gibi bir şey oldu.
    Daha önce farklı bir motorda olsa bu işe kalkışmış veya bilgisi olanlar yorum yaparlarsa cok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150-100-49cc
    Atmosferik olarak birşeyler yapılamaz mı? İlla turbo mu gerekli ki

Motosikleti
    Honda XL 650V Transalp
    Karbüratörlü bir motor 2001 model en fazla yapılabilecek performans iyileştirmeleri hava filtresi değişimi sargı ve buji değişimi dişli değişimi ( hepsi yapıldı )

Motosikleti
    150-100-49cc
    Turboyu adam akıllı yapabilecek kişi varmı bilmiyorum ama

Kaliteli akra. Egzoz

KN açık hava filtresi

İridium buji

İyi bir karb. Ayarı

İle cidden değişiklik sağlanabilir sanki...

Bunlar dışında motoru olduğunda hafifletmeye gitmekte işe yarar
    Xquery bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda XL 650V Transalp
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turboyu adam akıllı yapabilecek kişi varmı bilmiyorum ama

Kaliteli akra. Egzoz

KN açık hava filtresi

İridium buji

İyi bir karb. Ayarı

İle cidden değişiklik sağlanabilir sanki...

Bunlar dışında motoru olduğunda hafifletmeye gitmekte işe yarar
    Valla mekanik işler konusunda iyiyim bağlantı konusunu sanayide ustasıyla birlikte el emeği olarak kendim yapmayı düşünüyorum tek korkum karb. ayarı konusunda motoru hafifletmeye girmek istemiyorum zaten torku güzel olan bi makine turbo oygulaması ile dahada cogalacak olan tork hafiflemiş bir makineyle kontrol edilemez hale gelebilr

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    turbodan gelen ani güç motoru tekere kaldırmasın?

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alıntı dır: Turbo hata kaldırmaz. Karbüratör ise motoru şöyle böyle çalışır tutan bir yakıt karışım aracı. Bu işi ucuza çözmek istiyorsunuz, anlıyorum. Ama karbüratöre turbo işi sonrasında daha büyük masraflar çıkabilir ve/veya kısa ömürlü bir sistem olur. Anlık bir fakire düşmenizde ummadığınız kırımlar yaşayabilirsiniz. Enjeksiyona çevirmesi zor bir motorunuz yok. Hatta parçası da, yapılmış örnekleri de gayet bol. Bence imkanları zorlayıp önce enjeksiyona, sonra turboya geçilmeli. Üstelik bu araç gündelik kullanılacak bir araçsa bunun kışın soğuk marşı var, düzeltmesi var, basınca bağlı değişmesi gereken avansı var vs...

Motosikleti
    Honda XL 650V Transalp
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı dır: Turbo hata kaldırmaz. Karbüratör ise motoru şöyle böyle çalışır tutan bir yakıt karışım aracı. Bu işi ucuza çözmek istiyorsunuz, anlıyorum. Ama karbüratöre turbo işi sonrasında daha büyük masraflar çıkabilir ve/veya kısa ömürlü bir sistem olur. Anlık bir fakire düşmenizde ummadığınız kırımlar yaşayabilirsiniz. Enjeksiyona çevirmesi zor bir motorunuz yok. Hatta parçası da, yapılmış örnekleri de gayet bol. Bence imkanları zorlayıp önce enjeksiyona, sonra turboya geçilmeli. Üstelik bu araç gündelik kullanılacak bir araçsa bunun kışın soğuk marşı var, düzeltmesi var, basınca bağlı değişmesi gereken avansı var vs...
    Valla hocam enjeksiyon işini düşündüm ama bu bahsettiğin parçaları ben bulamadım eğer bildiğin bir yer varsa link atarmısın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler