Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterim Çalışmıyor (VİDEOLU)

Motovento
    REKLAM ALANI

Scooter bu videodaki gibi köyde kısa mesafedeki bir yere giderken devirden düşüp stop etti ve o günden sonra da bir daha da çalışmadı.

https://youtu.be/H-adJjt1yHw

Devamında çalıştırmayı denedim marş basıyor ancak ateşleme yok.

https://youtu.be/eIpGBW_yEpE

Tekrar rampa aşağı olduğu için eve gelebildim ve karbüratörü temizledik, benzin geliyor, buji sağlam sizce sorun ne olabilir?
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Buji saglam ise iki parça kaliyor 1.bobin 2.stator bu ikisinden birinde sorun var once bobin dene eger olmazsa statore bak buyuk ihtimal duzelecek ama cok bozulan bi parça olmasada bunlari denemene ragmen sorun cozulmezse beyin bozulmistur

Bobin sağlam, stator dediğiniz marş dinamosu mu acaba? eğer öyle ise o da sağlam. Geriye beyin kalıyor sadece söksem arızası anlaşılır mı yoksa değiştirip denemek tek çare mi?

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Bobin dedigim mars dinamosu degil motorsiklet calisinca elektrik ureten bi parca genellikle motorsikletin sol kapagini sokunce stator ortaya cikar eger beyin bozuksa cikrsada calismaz baska bi beyinle denemen lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Duzeltme yapiyorum bobin yazmisim ilk kelimede o stator olacak ☺ bu arada elektrik sisteminiz saglamdir umarim

Anladım çinli scooterların beyinleri büyük ölçüde birbirine uyumlumudur acaba? Yoksa direkt scooterın yedek parçasını mı bulmak lazım?

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Cinlilerin hepsi ayni parca genellikle ama beyinden once statore bakmak daha dogru elinizde bi voltmetre varsa statorun saglam olup olmadigina bakabilirsin

statorun neresi olduğunu anlar anlamaz kontrol ederim yarın, elektrik sistemi sağlam bir sorun yok

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Mesaj olarak sana bi site attim oraya bakarsan rahatlikla anlarsin stator yerini

Tamamdır hocam çok sağolun yarın hem statoru hem de beyini kontrol edip sonucu yazarım akşam üzeri, iyi akşamlar.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    regulator soyle satilir sarilar ve diyer kablolar olarak mesela 2 sari 2 renkli 2+2regulator boyle arat hepsi uyar onemli olan sarilarin sayisi diyerileri fazlada olsa halledersin
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)