Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600rr için lastik tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrexx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar arka lastiği değişme zamanı geldi 180lik kullanıyodum şimdi 190 lık düşüşünoyruum sizce mantıklımı jantında değişmesi gerekirse hiç bulaşmicam bu işe ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metzeller M3 lastik almalısın. Jant ı değiştirmene gerek yok 190 lık takabilirsin. 180 lik yerine 190 lık takman kıvraklığını azaltacaktır bu azalma senin istanbul yollarında hissedeceğin bir etki değil. yarış pistinde hissedeceğin bir etki. 190 lık takmaktaki amacın nedir ? sadece görsellikse diyecek birşeyim yok.ama işlevsellik olarak 190 lığın sana bir faydası olmayacak .

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeller M3 lastik almalısın. Jant ı değiştirmene gerek yok 190 lık takabilirsin. 180 lik yerine 190 lık takman kıvraklığını azaltacaktır bu azalma senin istanbul yollarında hissedeceğin bir etki değil. yarış pistinde hissedeceğin bir etki. 190 lık takmaktaki amacın nedir ? sadece görsellikse diyecek birşeyim yok.ama işlevsellik olarak 190 lığın sana bir faydası olmayacak .
    Bana kalirsa arkadasi korkunc yanlis yönlendiriyorsun...
    Öyle Lastik Jant olayindan pek anlamam aslinda..

Gecen sene Türkiyeden bir arkadas Motoru icin oradan lastik fiyatini ögrenmis ve banada sormustu..
    Remzi su lastigin atiyorum simdi 160 bilmemne bilmemne fiyatini sorabilirmisin orada diye
    Hay hay ne demek..
    Lastikticiye gittim..
    160 bilmemne bilmemne lastigin fiyati nekadar diye sordum
    Adam bana motorun markasini sordu...
    Bilmiyorumki...
    Yahu neyapican sen motorun markasini lastik ebatlari iste 160 bilmemne bilmemne dedim
    Adam bana ne dedi biliyormusunuz???
    Lastik ebatlari okadar önemli degil
    Eger bir motor firmasi o lastigi motorunda iyi bulmuyorsa, önermiyorsa takmanizi tavsiye etmem
    Ebatlari uysada her lastigi her motora takamassin dedi bana...

Ve bu arkadas daha genisini takacagina göre..
    Diyecegim sudur...
    Motorun acentesine gidip sormadan sakin yapma...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Orjinal ebattan çıkmamasın, tatli su motorcusuysan dunlop oneririm gp racer, ihtiyaclarini dibin kadar karsilar. Her turlu hava sartinda yaz kis kullanıyorsan metzeller yada michelin in çift yada 3 hamurlu lastiklerinden alabilirsin. Tavsiyem takim degistirmenden yana. Yoksa lastigin performansını alamazsin..

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalirsa arkadasi korkunc yanlis yönlendiriyorsun...
    Öyle Lastik Jant olayindan pek anlamam aslinda..

Gecen sene Türkiyeden bir arkadas Motoru icin oradan lastik fiyatini ögrenmis ve banada sormustu..
    Remzi su lastigin atiyorum simdi 160 bilmemne bilmemne fiyatini sorabilirmisin orada diye
    Hay hay ne demek..
    Lastikticiye gittim..
    160 bilmemne bilmemne lastigin fiyati nekadar diye sordum
    Adam bana motorun markasini sordu...
    Bilmiyorumki...
    Yahu neyapican sen motorun markasini lastik ebatlari iste 160 bilmemne bilmemne dedim
    Adam bana ne dedi biliyormusunuz???
    Lastik ebatlari okadar önemli degil
    Eger bir motor firmasi o lastigi motorunda iyi bulmuyorsa, önermiyorsa takmanizi tavsiye etmem
    Ebatlari uysada her lastigi her motora takamassin dedi bana...

Ve bu arkadas daha genisini takacagina göre..
    Diyecegim sudur...
    Motorun acentesine gidip sormadan sakin yapma...
    ya adamı boşu boşuna yormyayın oraya kadar yazıktır

Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M5 varken niye eski teknoloji M3 almalı ki? Nostalji düşkünü mü arkadaş?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Michilen Power Pure 2ct çok iyi diye duyum almıştım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

movi600rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR movistar
    nitrexx naptin lastik işini? BENimde 600 rr in lastik değişimi geldi. gerçekten bu işte tecrübe edinmiş birilerinin bilgilendirmisi çok güzel olur...arka 180lik michelin kullandım memnundm ama çatlamalr gördm, şuan ki kafamı kurcalayan 2şey var ki araştırdıkça karar vermesi zorlaşıyor 1-) metzeler m5 kullananlarda çok daha memnun kaldıklarını söylüyorlar micheline karşı, michelin kulllananlarda tam tersi =) napiim karar veremedim arada dunlop diyenler çıkıyor... dorusu benim hangi şartlar altında kullandığımı söylemem galiba; şu anki bulunduğum il itibariyle çok fazla viraj yapan birisi diilim daha çok şehiriçi ve düz gazlamalar hanqisini seçeyim admin tecrübeliler yardım lütfenn
    2-)Arka 180 lık mı 190 lık mı terchimiz olsun sizce? ne alır ne götürür ne verir?. . . YARDIM LÜTFEN
    dogum gunu hediyesi olarak pist lastiği alan sewgili istedim çokmu

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    17 lik jant 190/50 mi? 190/55 mi? Takmamız gerekiyor. 50 /55 tam olarak neyin ölçüsü ve neye etki ediyorken yeşillendirsin plz ;)

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    taban genişliği /yanak genişliği /jant çapı. lütfen biraz araştırıp sorun. motolastik sitesinde her türlü bilgi var.tabi lastikle ilgili.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 lik jant 190/50 mi? 190/55 mi? Takmamız gerekiyor. 50 /55 tam olarak neyin ölçüsü ve neye etki ediyorken yeşillendirsin plz ;)
    lastiğin tabanının, yanağına olan oranının yüzde cinsinden değeridir.
    TRANSALP XL700

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Önler 120-70-zr17 arkalar 180-55-zr17 Honda marka Micheal önerir pilot power alın yazın arkanıza bakmayın belki çabuk biter ama yeri yalar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)