Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 600 konjektör arızası

Motovento
    REKLAM ALANI
    aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Arkadaşlar merhaba dün tam biraz hava iyi motor la birazcık tur atayım derken kontrol ettim sağı sağı solu ama altarnatörden çıkan kablo erimiş çalıştırdım biraz kablo takibi yaptım konjektöre giden kablo var birazda o ısınmış ama altarnatör tarafındaki kablo erimiş resmen varmı fikri olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Yokmu yardım edecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    erıyen kaboyu kes,
    yenı bır kablo eklemelısın,
    Eklemessen sarj etmez motorun,
    YOK Eklersen sorun ortadan kalkacaktır,,,

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Usta ekledim yeniledim ama hala ısınıyor kısa devre yok şimdi motor çalışırken akü kutbundan eksiyi sökünce stop ediyor makine normal mi durması

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Artı cihazla kontrol ediyorum 14 le şarj ediyo sorun yok gibi

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aera34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta ekledim yeniledim ama hala ısınıyor kısa devre yok şimdi motor çalışırken akü kutbundan eksiyi sökünce stop ediyor makine normal mi durması

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Artı cihazla kontrol ediyorum 14 le şarj ediyo sorun yok gibi
    Konjektörü ölçmenin yöntemlerini google amcaya sor sana detaylı anlatır öyle düz 14 göstermesi yetmiyor. soğukken çalıştıracaksın 5 dakika sonra rolantide ölçecekin sonra gaz verip ölçeceksin farlar açık kapalı ayrı ayrı ölçeceksin ama hepsindede 14,5 geçmeyecek alt sınırıda var tabii . Beyne zarar verir konjektör arızası dikkatli olmalısın.Kablolarda erime varsa biryerde sorun var demektir değiştirmekle kurtulamazsın iyi bir elektrikçiye git

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    O konjektor fazla şarj ediyor. Bozulmuş. Yenisini alacaksın dostum. 1 ay önce aynı sorun bende de vardı r6 konjektor 550tl değiştim sorun faln kalmadi

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ümitersoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konjektor fazla şarj ediyor. Bozulmuş. Yenisini alacaksın dostum. 1 ay önce aynı sorun bende de vardı r6 konjektor 550tl değiştim sorun faln kalmadi
    Kablo ısınıyor/erıyorsa bır yerden kısadevre alıyordur mutlaka. Kendın emın olamıyorsan elektıkcıye gıtmende fayda var. Konjektorde bozulmus olabılır.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Sorun çözüldü konjektör degistim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)