Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA R25 ilk yatma. Yardım Lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Henüz 0 sayılan motorsikletim Yamaha R25 Fabrika lastiğinin azizliğinden ve bir dolmuşun ters yoldan gelmesi sonucunda motorum 25 km hızla yan yattı.Koruma takozum vardı fakat karenajda ufak çizikler meydana geldi.Bu çizikleri nasıl giderebilirim bununla ilgili bir işletme ve ya boyama merkezi varmıdır?
    İstanbul Şirinevlere yakınım hemen hemen.
    Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Ufak mufak farketmiyor ss'lere lokal boya için bir tomar para alıyorlar hiç uğraşma.Zaten ufacık tehlikede ön frene abanan adamlarsınız, yine yatıracaksın motoru boşver kullan öyle.
    senol2985 bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    1:Zamanında yediğin hurmalar şimdi bi tarafını tırmalar
    2:Bakamıcağın çocuğa babalık yapmıcaksın
    3:Tutuşmanın alemi yok acı yemenin birde çıkartması var derler
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Kazalı R25 ler arasına hoş geldin öncelikle (Boyacılar iyi para kırdı be). Ufak tefek çizikler için gidip boya yapma paranı heba etme. Sağlam bi pasta cila çektir öyle idare et. İlla boyatıcaksan satarken boyat. Bir daha düşmeyeceğinin hiç bir garantisi yok. R25 bu düşmeden olmaz

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Scarface hesabı öyle bin, motor dediğin çizik içinde olur

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mhmtkrbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz 0 sayılan motorsikletim Yamaha R25 Fabrika lastiğinin azizliğinden ve bir dolmuşun ters yoldan gelmesi sonucunda motorum 25 km hızla yan yattı.Koruma takozum vardı fakat karenajda ufak çizikler meydana geldi.Bu çizikleri nasıl giderebilirim bununla ilgili bir işletme ve ya boyama merkezi varmıdır?
    İstanbul Şirinevlere yakınım hemen hemen.
    Şimdiden teşekkürler.
    Şimdi eline bir fırsat geçti. Bu fırsatı iyi kullanmalısın. Madem ki çizildi artık, Bakırköy adliyesinin arkasındaki otoparka her gün gidip ani fren, dar-geniş sekiz çizme, vites düşürme çalış. Birkaç hafta düşürmekten çekinmeyeceğin motosikletinle iyice çalıştıktan git yaptır yada parçayı değiştir. Çünkü artık motosikletin düştü, ilk aldığın gibi masum değil, onu düştüğü bu bataklıktan nasıl kurtarabileceğini öğrenmelisin. Lastiği değil kendini suçla dostum. İyi bayramlar.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Yanlız yorumlara hayran kaldım 😅 Arkadaşlar motoru aldım alalı ilk defa düşmüştüm kaldiki olayın üstünden 5 aydan fazla olmuştur konunun varlığını bile unuttum neyse halen aynı çizikle devam ediyorum kullanmaya.5000 bakımıda bitti haliyle kış gelince uyuyor bizimki.Napalım kirmizi beyaz R25de çizik oluncada üzülüyor insan ( kaldi ki bu konuyu satın aldıktan 35 gün sonra açmıştım) 😅😅

Hepinize bol bol teşekkür ederim ama halen daha bana alternatif birşey öneren görmedim sağlık olsun alıştım zaten o ilk zamanlardaki çiziğim var paranoyasından kurtuldum.Lakin şu ara biraz çok azda olsa birikmişim var yaptırsam fena olmaz ☺☺ (Önerilerinizi bekliyorum...)
    SAZMAN bunu beğendi.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sticker yapıştır :D

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul,ipone, monster çıkartmaları işini görür kolay gelsin

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yaaa o uzerindeki lastikler yamaha muhendislerinin test edip iygundur dedigi lastik degilmi
    Gecen gun egitmenimiz cok iyi olduklarini soyluyodu

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum oto boyası hazırlayan yerler var aynı tonu buluyorlar 100 gr boya al 100 gr mı 10tl sonra iyi bir ustayada götür 50 tl işçilik le yaptırabilirsiniz ben sağ sol iki karenaj boyattim bana 110 tl ye geldi
    Mhmtkrbs bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Şu ortalama boya fiyatı, komple depo:400, ön çamurluk 400 ve arka çamurluk 400tl motor komple 1200 tabi bu chopper motor için, yarış motoru olursa değişebilir.

R25 lastikleri, bir mt25 kullanıcıs olarak çöp olduğunu iddaa edebilirim ama biz yatırmadık.

Yol tutuşu yok motor uçarak gitse daha az kayar.
    Mhmtkrbs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa o uzerindeki lastikler yamaha muhendislerinin test edip iygundur dedigi lastik degilmi
    5:40 ı izliyoruz :D

https://www.youtube.com/watch?v=4Ebjcgj7dqw

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum oto boyası hazırlayan yerler var aynı tonu buluyorlar 100 gr boya al 100 gr mı 10tl sonra iyi bir ustayada götür 50 tl işçilik le yaptırabilirsiniz ben sağ sol iki karenaj boyattim bana 110 tl ye geldi
    Banada makul geldi peki boyattın, orjinal simli rengi oldu mu yani ? Tonu tutturmakta zor cunku bunun bir bilgisi varmıdir hani daha önce boyatıp bana kodunu verebilcek.Maslak oto sanayiye bir uğramak istiyorumda öperler adamı cahil gibi gidersem senden ricam boya kodunu ya da nereye gidebileceğimi söyleyebilirmisin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda kullandığım en dandik lastikler.
    Kardeşimde r125 var pirelli dianblo lastik kullanıyo ve motora hakim olduğunu daha kullanmadan binince bile anlıyorsun.Gerçekten çok fark ediyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Mhmtkrbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız yorumlara hayran kaldım �� Arkadaşlar motoru aldım alalı ilk defa düşmüştüm kaldiki olayın üstünden 5 aydan fazla olmuştur konunun varlığını bile unuttum neyse halen aynı çizikle devam ediyorum kullanmaya.5000 bakımıda bitti haliyle kış gelince uyuyor bizimki.Napalım kirmizi beyaz R25de çizik oluncada üzülüyor insan ( kaldi ki bu konuyu satın aldıktan 35 gün sonra açmıştım) ����

Hepinize bol bol teşekkür ederim ama halen daha bana alternatif birşey öneren görmedim sağlık olsun alıştım zaten o ilk zamanlardaki çiziğim var paranoyasından kurtuldum.Lakin şu ara biraz çok azda olsa birikmişim var yaptırsam fena olmaz ☺☺ (Önerilerinizi bekliyorum...)
    haha forumun " yardım " konularına yaklasımı super hemen bır ohh cekme , yardım onerısı verılecegıne bır ton ohh ıı olmus tarzı laf sokma ıle bırlestırılmıs uzun cumleler fakat ıcerıgınde "yardım ve dıse dokunur" hıcbır tavsıye bulunmayan Super yaww. Uye oldugum sure boyunca yaklasık 5-6 ay , fayda oranıma bakıyorum %10 ama bu %10 gercekten cok ıse yarar bılgıler oldugu ıcın forumu kullanmaya devam edıyorum.Yanı %10 luk fayda oranı nıtelıksız olsaydı coktan kapatmıstım uyelıgımı.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yeni testinin suyu ayaz olur derler. İlk günler takılırsın.
    Sonra alışırsın boşver.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Geçmiş olsun.. Tabiri caizse ''evlat acısı gibi'' oturur insanın içine. Sen fotolarını koy bakalım.. üzerine folyo kaplama olur mu,pasta ile gider mi, macun boya mı lazım? zımpara ile yedirip kaybedilir mi diye yorum yapıp duralım.

Bu arada tek parça yan grenajı bu işi prof yapan birine göndersen 500 liraya boyar geri gönderir. Anlaşılmaz bile çokta güzel yaparlar. Keşke baştan lastik alsaydın.. kaldı ki hayatın tehlikede bunu para ile ölçemeyiz.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    hocam benim boyattığım kle 500 2006 modellerde ki lacivert renk birebir tuttu.izmit te duyaroğlu diye bir firma var orada hazırlattım karışım no:5526 DYNB yazıyor kutuda .bana bu numarayı kaybetme nezaman istersen aynı tonu yapabiliriz dediler.karışımla yapamayacakları renk olmadığını düşünüyorum.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Once cizik yerleri gazyagi ile siliyorsun sonra menzerna polishle pasta yapiyorsun sonra meguiars wax ile cilaliyorsun araya tirnak girmeyen tum cizikler yok oluyor. Digerleri de dikkat cekmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)