Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vites pedalı problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

İki hafta önce bir motosiklet aldım. İlk bindiğimde acemiliğimden kaynaklandığını düşünüp kendime yormuştum ama vitesi 2'den 1'e alırken pedalın yatay seviyesine dönmediği aşağı düştüğü ortaya çıktı. Ayağımla tekrar yukarı alıp vites değiştirebiliyordum ama tekrar trafikte 1den 2ye almak sıkıntı oluyordu. Ben de bir yere baktırana kadar vites pedalını biraz yukarı alıp idare ederim diye düşündüm.

İnternetteki videolarda gösterildiği gibi bir ayar pimi yok. Motorun içinden bir pim çıkıyor vites pedalı da bir somunla o pime tutturulmuş durumda. Somunu biraz gevşetmeye çalıştım ama pek olmadı sonra tekrar sıktım. Şimdi vites pedalı hepten boşalmış durumda aşağı bastığım zaman hiç vites küçültmeyip en aşağı kadar düşüyor.

Bir somunu gevşetip sıkarak motosikleti yürümez hale getirdim

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Motor Honda NX4 Falcon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Somunu biraz gevşetme ile olmaz, somunun saplandığı milde bir girinti var. Bu yüzden somunu ve civatayı tamamen çıkartıp vites pedalını kendine doğru çekeceksin, şanzımandan çıkan saplama milin üzeri çark dişlisi gibidir, vites pedalının mile saplanan kısmının içi de böyle dişli gibidir.

Pedalı istediğin konumda mile geri tak, takarken dişlerin birbirine denk gelmesine dikkat et yoksa takamazsın. Bu halde bile pedala bastığında ya da yukarı çektiğinde mili oynatır, taktığın civata pedalın yerinden çıkmasını engeller. Somunu sıkmayı unutma, sıkmaya başlayınca o kısmın esnediğini göreceksin. Abartıp parçayı kırma.

Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)