Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj aydınlatma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Değerli arkadaşlar, pulsar 200 ns motorumun aydınlatmasından memnun değilim. Ampulü değiştirmek istiyorum. Değiştirmişken de led falan takmak istiyorum. Ancak hangi ürünün uyacağı konusunda bilgi sahibi değilim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir ampul için sağı solu kesmek falan istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    H4 tipi ampül almanız gerekli ister led olur ister normal ampül olur.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    O yüzden mi yunus abinin yanındaydın?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    efendy06 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden mi yunus abinin yanındaydın?
    Yok, viraja yatınca arka taraf bir salınım yapıyordu, motorun kıçı başı ayrı dönüyordu virajı. Kendi servisine söyledim ama başka şeyler söyledi. Yunustan rica ettim, sıktı, düzeldi. Baya gevşekmiş. Sen nerdeydin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad anlamadım, bunun özelliği nedir? Fotoğraflarda iyi aydınlatıyormuş gibi görünüyor. Ama o otomobil için geçerli. Benim arabada kullandığım far ampulü motorda bir işe yaramıyor. Anlamadım şu işi. Bunun orjinalini bozmadan xenon takamaz mıyım merceklisinden?
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, viraja yatınca arka taraf bir salınım yapıyordu, motorun kıçı başı ayrı dönüyordu virajı. Kendi servisine söyledim ama başka şeyler söyledi. Yunustan rica ettim, sıktı, düzeldi. Baya gevşekmiş. Sen nerdeydin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Üstad anlamadım, bunun özelliği nedir? Fotoğraflarda iyi aydınlatıyormuş gibi görünüyor. Ama o otomobil için geçerli. Benim arabada kullandığım far ampulü motorda bir işe yaramıyor. Anlamadım şu işi. Bunun orjinalini bozmadan xenon takamaz mıyım merceklisinden?
    buda xenon fakat girişleri değiştirmene gerek kalmıyor standart h4 olarak bağlıyorsun aradaki kutucuk akım değerini yükseltiyor mantık bu yani.
    arabada kullandığın h4 55 60w veya 100w senin motosiklet ise 35w beslenemediğinden gerekli akım değerine yükselemiyor bu yüzdende gerekli verimi alamazsın.
    o dediğin ürünü ben aldım bir cacık değil üstündeki halojen lamba daha iyi aydınlatıyordu şimdi bende arayışlardayım sana gösterdiğim ürünü veya daha iyi olduğunu düşüneceğim bir ürünü bende alıcam. ha dersenki yok bunlar hoşuma gitmedi benim beğendiğim güzel sana yollim bendekini ama tekrar ediyorum üstündeki halojen o beğendiklerinden daha fazla aydınlatıyor.
    birde şu var xenon mercekli olması lazım gerçekte.
    http://www.xenonmercek.com/store.html
    efendy06 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    buda xenon fakat girişleri değiştirmene gerek kalmıyor standart h4 olarak bağlıyorsun aradaki kutucuk akım değerini yükseltiyor mantık bu yani.
    arabada kullandığın h4 55 60w veya 100w senin motosiklet ise 35w beslenemediğinden gerekli akım değerine yükselemiyor bu yüzdende gerekli verimi alamazsın.
    o dediğin ürünü ben aldım bir cacık değil üstündeki halojen lamba daha iyi aydınlatıyordu şimdi bende arayışlardayım sana gösterdiğim ürünü veya daha iyi olduğunu düşüneceğim bir ürünü bende alıcam. ha dersenki yok bunlar hoşuma gitmedi benim beğendiğim güzel sana yollim bendekini ama tekrar ediyorum üstündeki halojen o beğendiklerinden daha fazla aydınlatıyor.
    birde şu var xenon mercekli olması lazım gerçekte.
    http://www.xenonmercek.com/store.html
    Yok yani şu anlamda soruyorum: aydınlanmak istiyorum. İşe ne yarar bilemiyorum. Zenon kesin çözüm, ama merceksiz olursa karşıdan gelenler söver. Milleti rahatsız etmeye gerek yok. Mercekli zenonu da bu kafanın içine nasıl sokacağımı bulamadım bir türlü.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    efendy06

Sevmediğin markette "Cevherde" işe başladım. Ara sokaktan gördüm

Motosikleti
    valla ben hem mercekli hemde düz bir zenon takıcam malum bizdeki motorlarda zaten o bölüm için yer ayrılmış vaziyette.
    ama pulsara müdahale etmeden far içine yerleştirilirmi bilemiyorum malum mercek 5cm den başlayıp 8-9cm olabiliyor.
    bu arada bende sis farlarıda var gece yolculuğumda net birşeyi anladım bizim makinalarım uzunları ancak bizi görünür yapıyor 100 km/h hızda şeritleri takip etmezsen yolu göremiyorsun mesafe kısalıyor sisleri açtığımda ise 50 60 mt önü gösteriyor ama bu seferde çok yayıldığı için öndeki ışıktan uzaktaki ışığı karartıyor.
    efendy06 bunu beğendi.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Valla bende pulsar rs 200 var uzunları hatta kısaları arabadan daha iyi aydınlatıyor . olursa iç farlarını takabilirsin
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efendy06

Sevmediğin markette "Cevherde" işe başladım. Ara sokaktan gördüm
    Hayırlı olsun. Sence de çok karışık değil mi marketin içi? Bir kişi de gelip ne aradığımızı sormuyor. Hatta çalışanlar bile çoğunlukla ürünlerin yerini net bilmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

valla ben hem mercekli hemde düz bir zenon takıcam malum bizdeki motorlarda zaten o bölüm için yer ayrılmış vaziyette.
    ama pulsara müdahale etmeden far içine yerleştirilirmi bilemiyorum malum mercek 5cm den başlayıp 8-9cm olabiliyor.
    bu arada bende sis farlarıda var gece yolculuğumda net birşeyi anladım bizim makinalarım uzunları ancak bizi görünür yapıyor 100 km/h hızda şeritleri takip etmezsen yolu göremiyorsun mesafe kısalıyor sisleri açtığımda ise 50 60 mt önü gösteriyor ama bu seferde çok yayıldığı için öndeki ışıktan uzaktaki ışığı karartıyor.
    Rx3 ler o konuda avantajlı. Hazne büyük, mercekli xenon için yer bile var. Sis farı sipariş ettim. Gelecek inşallah. Ama yine de ön farın aydınlatma sıkıntısını gidermek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende pulsar rs 200 var uzunları hatta kısaları arabadan daha iyi aydınlatıyor . olursa iç farlarını takabilirsin
    Şimdi hemen inceliyorum. kısa yaktığınızda biri, uzunda her ikisi mi yanıyor farların? Baktım, öyleymiş. Onu uyarlayamam. Ama çözeceğim bir şekilde.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    efendy06

Sağolasın abi. Anlatılacak çok şey var aslında burada anlatıp laf kalabalığı yapmak istemiyorum. Müsait olduğunda beklerim gel bir çayımı iç.

Aliexpress heli ürün 24 volt olsa bile 300 MA tüketimi olan bir led toplamda 7 wattı Geçmez . Kandırılmayın arkadaşlar . 30 Watt olsa mutlaka koca bir soğutucu olması Lazım

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bosch un Gigalight 120 plus diye yeni çıkan bir Halojen ampulü var,orjinal ampulun yerine tam oluyor kesme biçme ye gerek kalmadan Sök tak şeklinde montajını yaparsınız.Kullanın memnun kalırsınız eski ampuller göre 30.35 mt daha fazla görüş mesafesi öngörüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)