Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor motor bloğu üzerinde sıvı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Motorum regal raptor 150. Bugün motor bloğunda anlam veremediğim bir sıvı gördüm. Kokladım ve benzin olmadığını anladığımda biraz rahatladım. Ama tabi hala o sıvı orada ve elimi sürünce yağ gibi de ele bulaşık hissi vermiyor. Ne olabilir bu? Çözümü nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yağ olsa birazda daha koyu renk olur sanırım..ben yine benzin diye düşündüm..depodan veya hortumdan kaçak olduğunda bu renk hafif yapışkan bir madde olarak kalıyor damladığı yerde...siz birde yakıtla ilgili yerleri kontrol edin

Geçen gün motor bakmaya gittiğimde bir motorda görmüştüm böyle bir iz ne diye sorduğumda motor terlemesinden dolayı oldu dendi. Detayını bilmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ olsa birazda daha koyu renk olur sanırım..ben yine benzin diye düşündüm..depodan veya hortumdan kaçak olduğunda bu renk hafif yapışkan bir madde olarak kalıyor damladığı yerde...siz birde yakıtla ilgili yerleri kontrol edin
    Yağ gibi değil, benzin gibi de kokmuyor, yapışkan bir madde de değil. Nasıl olduğunu ne zaman olduğunu hiç bilmiyorum ama yine de bir kontrol ettireceğim.

Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün motor bakmaya gittiğimde bir motorda görmüştüm böyle bir iz ne diye sorduğumda motor terlemesinden dolayı oldu dendi. Detayını bilmiyorum.
    O zaman detaylarını ben bir araştırayım madem. Mantıklı bir sebep olabilir belki sizin öneriniz.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    yerden yüksekliği ne kadar o bölgenin. Köpeğin biri iz bırakmış olmasın?

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin tahliye hortumunu kontrol edin. depo altında

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Yağ çubuğunu çekin, lekenin yanana bir damlatın bakalım aynısımı size fikir verir yağmı benzinmi diye. bence benzinin bloktaki sıcaklıkla birlikteki kurumuş hali gibi bu taraftan öyle görünüyo.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerden yüksekliği ne kadar o bölgenin. Köpeğin biri iz bırakmış olmasın?
    Yok sanmam. Pis kokar yoksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin tahliye hortumunu kontrol edin. depo altında
    Benzin uçucu bir sıvı onun orada kalması zor değil mi? Benzin kokmuyor çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ çubuğunu çekin, lekenin yanana bir damlatın bakalım aynısımı size fikir verir yağmı benzinmi diye. bence benzinin bloktaki sıcaklıkla birlikteki kurumuş hali gibi bu taraftan öyle görünüyo.
    Benzin olmadığına kanaat getirdim. Kokması lazım yoksa.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    benzin sıcak blok üzerinde uçuyor ve koku olmuyor..ama böyle sarımtrak bir halde kalıyor izi..iki defa başıma geldi hep aynıydı..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin sıcak blok üzerinde uçuyor ve koku olmuyor..ama böyle sarımtrak bir halde kalıyor izi..iki defa başıma geldi hep aynıydı..
    Evet ben de bugün onu fark ettim gizliden gizliden izledim. Benzinmiş akan. Çözümü nedir acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)