Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet icin uzun kisa led xenon uygulayan var mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Oncelikle herkese merhaba.forumda arattim ama bulamadim daha once konusulduysa bu konu simdiden kusura bakmayin.

Sormak istedigim bu arabalara son zamanlarda uygulanan led xenon,selektor yapildiginda simsek etkisi yaratan.her motosiklete uygulanabilir mi ?

Tam olarak istedigim sistem su linkte ki gibi

https://www.youtube.com/watch?v=KJ4E...&feature=share

Bu arada motorum yzf 125.aydinlatmasi baya bi yetersiz kaliyor.Bu konuda fikri olan veya bu motora uygun urun tavsiye edebilcek olan varsa cok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    LED Xenon diye birsey yok. Farkli seyler. Ya LED olur, ya Xenon.

Simsek etkisi diye de birsey yok. Selektor yapinca uzunlar yanar, o kadar. Ozel bir sistem falan yok.

Bir suru opsiyon var. Gecen seneden beri kullaniyorum H4 LED. Duzgun olanlarin fiyatlari $40'dan basliyordu o zamanlar. Forumu arayin, cikar.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Mercek farlı (bixenon) 9000 K Xenon yaptım. Kendimce memnunum. Led farklı bir olay. Ledi kullananlara sormak lazım. Sevgiler.
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    İlginiz icin tesekkur ederim oncelikle.Dediginiz gibi tam hakim olmadigim icin konuya bilmiyorum.Benim sordugum led olayi yani.Ozel bir etki olmadigini biliyorum fakat linkini attigim video da cok kuvvetli yaniyor.Tam olarak aradigim sistem bu

Motosikleti
    SD 1290R
    Kullandığınız ampul tipini Ebay'de aratin LED yazarak.
    Zippo's bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    tam olarak hiçbiryerde bu ledler ile ilgili bilgi bulamadım. Abim 200 tl ye kısalara aldı taktı ve feci şekilde aydınlatıyor. Benim aracım H4 ve denemek için abimin arabayı aldım ama fena gözümü yordu.. Belkide psikolojikti?

Şunu da söylemeden geçemicem, önümde yol vermeyen biri olunca kısaları kapatıp açınca hemen sağa kaçıyorlar =) sırf bu sebepten bende almak istiyorum fakat net bir bilgi bulamıyorum.

Var mı işin aslını bilen? iyimidir bu ledler? harbidende uçak düşürür güçteler =) fakat öndeki arabanın bagaj kapağından gözüme yansıyarak rahatsız ediyor hemde aracımın ön camında film olmasına rağmen.
    Zippo's bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Motosiklette nasıl olur emin değilim. Ama bende denemeyi düşünüyorum. Özellikle sellektör yaparken yıldırım çakması olayı cezbedici geliyor banada. Göz yorması birazda renk sıcaklığıyla alakalı ama bu konuda fazla bir seçenek yok. Gözünüzü yoruyorsa led kullanmayın.

Fakat alacaksanız kaliteli birşey alın. Özellikle Aliexpress deki 20$ altı ürünler ışık açısında yeterli güçte değiller.

Bu güçteki ledler çok fena ısınıyor. Mutlaka soğutuculu olması gerekir. Ledlerdeki ısı olayıda ledin ömrünü doğrudan etkilediği için çinli dandik ürünler yerine nispeten kaliteli ve üzerinde çalışılmış ürünler almaya çalışın.
    Örnek Birkaç ürün.
    https://tr.aliexpress.com/item/SpeedLight-High-Power-R3-Cree-XHP-50-40W-4800LM-H3-Car-LED-Headlight/32625649235.html
    https://tr.aliexpress.com/item/Newest-Design-LED-H4-High-Low-Beam-CREE-High-Power-40W-4000lm-6000k-Super-White-Headlight/32572368450.html
    https://tr.aliexpress.com/item/New-Products-R4-H1-H3-H4-Led-Bulbs-for-Car-Light-Bulbs-12v-led-Bulbs-Automotive/32747462637.html
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette nasıl olur emin değilim. Ama bende denemeyi düşünüyorum. Özellikle sellektör yaparken yıldırım çakması olayı cezbedici geliyor banada. Göz yorması birazda renk sıcaklığıyla alakalı ama bu konuda fazla bir seçenek yok. Gözünüzü yoruyorsa led kullanmayın.

Fakat alacaksanız kaliteli birşey alın. Özellikle Aliexpress deki 20$ altı ürünler ışık açısında yeterli güçte değiller.

Bu güçteki ledler çok fena ısınıyor. Mutlaka soğutuculu olması gerekir. Ledlerdeki ısı olayıda ledin ömrünü doğrudan etkilediği için çinli dandik ürünler yerine nispeten kaliteli ve üzerinde çalışılmış ürünler almaya çalışın.
    Örnek Birkaç ürün.
    https://tr.aliexpress.com/item/SpeedLight-High-Power-R3-Cree-XHP-50-40W-4800LM-H3-Car-LED-Headlight/32625649235.html
    https://tr.aliexpress.com/item/Newest-Design-LED-H4-High-Low-Beam-CREE-High-Power-40W-4000lm-6000k-Super-White-Headlight/32572368450.html
    https://tr.aliexpress.com/item/New-Products-R4-H1-H3-H4-Led-Bulbs-for-Car-Light-Bulbs-12v-led-Bulbs-Automotive/32747462637.html
    Ben 1 senedir kullaniyorum, memnunum. Adi urun almayin. Led'lerin halojen ampuldeki filamentlerle ayni hizada konuclandirilmis olmasi lazim, Yoksa yolu duzenli aydinlatamaz, ondekinin ve karsidan gelenin gozunu alir.

Bu arada hepsi Cin'de uretiliyor zaten. Ama kalite fiyata yansiyor. En guzel urun bu:

8 gen H4 LED diye aratabilirsiniz.
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yorumlariniz icin tesekkur ediyorum.Araba/motosiklet icin ayni midir bu urunler yoksa motosiklet icin farkli mi almak gerekir

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlariniz icin tesekkur ediyorum.Araba/motosiklet icin ayni midir bu urunler yoksa motosiklet icin farkli mi almak gerekir
    Ayni.

Motosiklet luks Avrupa degilse sorun olmaz. Onlarin bazilar Canbus sistemi hata verebiliyor. Canbus sistemi ampulun duzgun calisip calismadigini kontrol ediyor. LED takilinca, dusuk direncli bir halojen ampul gormedigi icin problem olabiliyor bazen. Aynisi arabalar icin de gecerli tabi. Honda'ya takinca sorun olmazken Mercedes hata verebiliyor...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni.

Motosiklet luks Avrupa degilse sorun olmaz. Onlarin bazilar Canbus sistemi hata verebiliyor. Canbus sistemi ampulun duzgun calisip calismadigini kontrol ediyor. LED takilinca, dusuk direncli bir halojen ampul gormedigi icin problem olabiliyor bazen. Aynisi arabalar icin de gecerli tabi. Honda'ya takinca sorun olmazken Mercedes hata verebiliyor...
    Sanmiyorum ki yzf 125 te boyle bir sorun olsun.Ama yerine oturmasi icin aparat lazim sanirim

Motosikleti
    Tmax 530
    Hazir konu acilmisken benzer bir soru sorayim ben de..
    Malum ebayden alisveris yapamiyoruz suan paypal olmadigi icin.

Aliexpress de kendi motorum iciin daymaker denilen farlara baktim da. Simdi genel yorum. Kalite fiyata yansiyor yorumu..
    Benim baktigim urunler 50 -60 usd bandinda.

Fiyati disinda bu bahsettiginiz 8 gen vs her far icin olmasi gerekn mi ozellikdir?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin malı olmayan gerçek philips h4 led ampül 800 tl gibiydi böyle bir ürün alırsan istediğin etkiyi alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

http://m.ebay.com.au/itm/120943983514?_mwBanner=1

Arkadaslar oncelikle led xenon diye bisey yoktur. ikisi tamamen farkli kavramlar.

Bunun disinda led aydinlatma otomobil veya motor icin cok karmasik bir konu. Premium markalar bu sistemleri opsiyonel olarak kullaniyor. Standartlasmasi yeni yeni oluyor. Bugun led aydinlatma istediginizde ustune binlerce tl odemeniz gerekiyor. Siz bunu 20dolarlik power led le ayni olabilecegini dusunuyor musunuz?

O ledin cinsi omru ve verecegi isiga gore tasarlanan fari var. Farin icindeki aynalar,yansiticilar vb hersey optimum aydinlatma perf almak icin tasarlaniyor. Siz halojen icin uretilmis fara uyduruk bir power led alip ayni gorus perf ini bekliuorsunuz.

Evet led yapisi itibari ile daha hizli tepki veriyor. Bu nedenle simsek cakma efekti gayet rahat alirsiniz.

Ama is aydinlatmaya gelince, isik siddetinin fazla olmasi sizi kandirmasin. Bu ledler verdigi kelvin degeri yuzunden yagisli ve sisli havalarda size sifir gorus verecektir.

Kuru havalarda isik siddeti guclu olur evet ama ya arkasindan takip ettikleriniz veya karsidan gelenler. O nedenle bu tur aydinlatmalarin uygun mercekli farlarla kullanilmasi taraftariyim.
    Zippo's, crxforever ve Selçuk Keleş bunu beğendiler.

Evet var ve aşırı memnunum 150 tl ye aldım,istanbuldayım bmw gibi selek atıyorum efsane birşey 4 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı yok kendinden fanıda var efsanee öneririm,istersen özelden yaz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelikle led xenon diye bisey yoktur. ikisi tamamen farkli kavramlar.

Bunun disinda led aydinlatma otomobil veya motor icin cok karmasik bir konu. Premium markalar bu sistemleri opsiyonel olarak kullaniyor. Standartlasmasi yeni yeni oluyor. Bugun led aydinlatma istediginizde ustune binlerce tl odemeniz gerekiyor. Siz bunu 20dolarlik power led le ayni olabilecegini dusunuyor musunuz?

O ledin cinsi omru ve verecegi isiga gore tasarlanan fari var. Farin icindeki aynalar,yansiticilar vb hersey optimum aydinlatma perf almak icin tasarlaniyor. Siz halojen icin uretilmis fara uyduruk bir power led alip ayni gorus perf ini bekliuorsunuz.

Evet led yapisi itibari ile daha hizli tepki veriyor. Bu nedenle simsek cakma efekti gayet rahat alirsiniz.

Ama is aydinlatmaya gelince, isik siddetinin fazla olmasi sizi kandirmasin. Bu ledler verdigi kelvin degeri yuzunden yagisli ve sisli havalarda size sifir gorus verecektir.

Kuru havalarda isik siddeti guclu olur evet ama ya arkasindan takip ettikleriniz veya karsidan gelenler. O nedenle bu tur aydinlatmalarin uygun mercekli farlarla kullanilmasi taraftariyim.
    O eskidendi.

Benimkinin ışık paterni burada var:

http://www.ktmsmt.com/viewtopic.php?...7409&start=100

Daha önce fotoğrafını yolladığım bundan daha da iyi.

Ucuz amele ürünler için dediğiniz doğru.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı İBedirhany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet var ve aşırı memnunum 150 tl ye aldım,istanbuldayım bmw gibi selek atıyorum efsane birşey 4 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı yok kendinden fanıda var efsanee öneririm,istersen özelden yaz
    PM attım hocam.

Yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Ulaşamadığım tek bilgi yzf 125 in farları h4 mü h7 mi anlamadım.çift far var.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı olmayan gerçek philips h4 led ampül 800 tl gibiydi böyle bir ürün alırsan istediğin etkiyi alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

http://m.ebay.com.au/itm/120943983514?_mwBanner=1
    O da Çin malıdır merak etmeyin. İPhone'da Çin malı. Artık nerde yapıldığına değil, kaliteye odaklanın.

Düzgün ürünlerde LED unitler zaten ya Philips ya da CREE.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Sanmiyorum ki yzf 125 te boyle bir sorun olsun.Ama yerine oturmasi icin aparat lazim sanirim
    Gerek yok. Direk kablonun ucu ampul soketine giriyor.

Bu arada 150 TL'lik ürün için iki kez düşünürdüm. Yanlış bir şey alırsanız yukarıdaki arkadaşın dediği olur. Reflektörler ışığı önümüze degil, karşıdan gelenin gözüne yollar, kendinizi tehlikeyi atarsınız.

Piyasadaki malların çoğu rezalet. 3 sene önce düzgün ürün hiç yoktu. Şimdi de 3-4 tane var. 5 tane değil. Yukarıda linkini yolladığım siteye bakın, oradakilerden birini alın.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da Çin malıdır merak etmeyin. İPhone'da Çin malı. Artık nerde yapıldığına değil, kaliteye odaklanın.

Düzgün ürünlerde LED unitler zaten ya Philips ya da CREE.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Gerek yok. Direk kablonun ucu ampul soketine giriyor.

Bu arada 150 TL'lik ürün için iki kez düşünürdüm. Yanlış bir şey alırsanız yukarıdaki arkadaşın dediği olur. Reflektörler ışığı önümüze degil, karşıdan gelenin gözüne yollar, kendinizi tehlikeyi atarsınız.

Piyasadaki malların çoğu rezalet. 3 sene önce düzgün ürün hiç yoktu. Şimdi de 3-4 tane var. 5 tane değil. Yukarıda linkini yolladığım siteye bakın, oradakilerden birini alın.
    Her yerde karşıma çıkan ortak ürün şu,nasıldır bilmiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-led-zenon-h1-h3-h7-h11-9005-9006-led-xenon-niken-super-isik-346532040/detay

Motosikleti
    SD 1290R
    Her yerde karşıma çıkan ortak ürün şu,nasıldır bilmiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...46532040/detay
    Kötü. H4 değil bir kere...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)