Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet icin uzun kisa led xenon uygulayan var mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 senedir kullaniyorum, memnunum. Adi urun almayin. Led'lerin halojen ampuldeki filamentlerle ayni hizada konuclandirilmis olmasi lazim, Yoksa yolu duzenli aydinlatamaz, ondekinin ve karsidan gelenin gozunu alir.

Bu arada hepsi Cin'de uretiliyor zaten. Ama kalite fiyata yansiyor. En guzel urun bu:

http://i.ebayimg.com/images/g/nwkAAO...Q-/s-l1600.jpg

8 gen H4 LED diye aratabilirsiniz.
    Hocam bahsettiğiniz ledlerin fiyatı 120$.Siz ne kadara almıştınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800

Bixenon uzun ve kısa bu şekilde. 9000 K ampul.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sogutma onemli. LED isi uretiyor. Motosikletlerin cogunun isik haznesi kucucuk. En etkili sogutma adamakilli dizayn edilmis ve uretilmis hacimli bir metal "heatsink". Fanli modellerdeki fan, eninde sonunda bozulacak, bozuldugu zaman da olusacak problemlerin astari yuzunden pahaliya gelebilir.

Kendinden orijinal LED'li modellerin hepsinin arkasinda kocaman heatsink var.

O yuzden ucuza LED ampul almak eninde sonunda pisman edecektir.

Bende power led ler çok ısınıyor diye biliyorum, ama son attığım fotodakiler nasıl soğuyor anlamadım? Birde şu var ; üzerinde 1 adet led görüyorum ama H4 yani hem uzun hem kısa.. Yani 2 ayrı led olması gerekmiyor mu? Aynı ledin gücünü mü arttırıyor? Hem 2 ay kargo bekleyip hem sök tak yapmak epey zulum ve ısınıp far aynasını falan yakarsa işte ozaman kafayı yiyebilirim.
    Karadeniz - Giresun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bahsettiğiniz ledlerin fiyatı 120$.Siz ne kadara almıştınız?
    $60-$80 arasiydi fiyatlar.

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotograflara gore aydinlatma paterni cok kotu. Uzun kisa arasi ayrim yok nerdeyse. Ya onunuzu gormeyeceksiniz, ya da surekli baskasinin gozlerine tecavuz edeceksiniz. Yukarida paylastigim superduke forumunda, duzgun uretilmis led isigin duz duvara ve yola yansimalari, uzun ve kisa olarak ayri ayri var. Olmasi gereken o. Hatta o bile ideal degil. Bu dupeduz rezalet.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende power led ler çok ısınıyor diye biliyorum, ama son attığım fotodakiler nasıl soğuyor anlamadım? Birde şu var ; üzerinde 1 adet led görüyorum ama H4 yani hem uzun hem kısa.. Yani 2 ayrı led olması gerekmiyor mu? Aynı ledin gücünü mü arttırıyor? Hem 2 ay kargo bekleyip hem sök tak yapmak epey zulum ve ısınıp far aynasını falan yakarsa işte ozaman kafayı yiyebilirim.
    Duzgun uretilmis heatsink olmasi lazim.

1 LED ile H4 olmaz. Minimum 2 gerekir. Uzun-kisa arasi fark parlaklik degildir. Aydinlanmanin seklidir. Kisa'da belli bir cizgi uzeri aydinlanmaz. Boylelikle siz onunuzu gorursunuz, ancak karsinizdaki ve onunuzdeki araclar rahatsiz olmaz. Kotu LED takacaginiza hic takmayin cok daha iyi. Hem sizin icin risk, hem baskalari icin. Ben fari bozuk araclara acaip gicik oluyorum sahsen. Kafasi o an bozuk olan veya kotu niyetli olan biri taciz de edebilir.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    FAZER 800
    $60-$80 arasiydi fiyatlar.

Fotograflara gore aydinlatma paterni cok kotu. Uzun kisa arasi ayrim yok nerdeyse. Ya onunuzu gormeyeceksiniz, ya da surekli baskasinin gozlerine tecavuz edeceksiniz. Yukarida paylastigim superduke forumunda, duzgun uretilmis led isigin duz duvara ve yola yansimalari, uzun ve kisa olarak ayri ayri var. Olmasi gereken o. Hatta o bile ideal degil. Bu dupeduz rezalet.

Duzgun uretilmis heatsink olmasi lazim.

1 LED ile H4 olmaz. Minimum 2 gerekir. Uzun-kisa arasi fark parlaklik degildir. Aydinlanmanin seklidir. Kisa'da belli bir cizgi uzeri aydinlanmaz. Boylelikle siz onunuzu gorursunuz, ancak karsinizdaki ve onunuzdeki araclar rahatsiz olmaz. Kotu LED takacaginiza hic takmayin cok daha iyi. Hem sizin icin risk, hem baskalari icin. Ben fari bozuk araclara acaip gicik oluyorum sahsen. Kafasi o an bozuk olan veya kotu niyetli olan biri taciz de edebilir.
    Far Çizgisini görmüyor olabilirsin ama, öyle bir çizgi var ve kısa konumunda hiç bir aracın ayna seviyesine, şöför göz seviyesine gelmediğini belirtmek isterim. Rezalet tanımınızı kınıyorum !!!
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far Çizgisini görmüyor olabilirsin ama, öyle bir çizgi var ve kısa konumunda hiç bir aracın ayna seviyesine, şöför göz seviyesine gelmediğini belirtmek isterim. Rezalet tanımınızı kınıyorum !!!
    Fotograflar biraz karisik oldugu icin cok belli olmuyor, ama arka arkaya koyup karsilastirinca fark belli. Rezalet tanimini geri aliyorum, kusura bakmayin.

Yalniz 9000K cok mor degil mi yahu? Normalde arabalar orjinallerinde 5000K'yi gecmiyorlar.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Motosikletlerde far için yeterli alan olmayışı ve maliyeti düşürme çabası -malesef teknolojisi taa 1960'larda durmuş- H4 tipi farların hala kullanılıyor olmasının başlıca nedeni.
    Daha küçük aynalar nedeniyle 1000 lümenlik H4 ampul yeterli aydınlatma sağlamıyor, kısa menzilde homojen ışık verebilirken uzun menzilde çok yetersiz.
    Kolay ve ucuz yoldan çözümü var mı? Performans ampulü kullanmak. +%100'e varan ampuller en uygun çözümdür.

Kim malını ne kadar överse övsün takılan çakma xenon ya da ledler o far tasına göre şekillenecektir. Fizik kuralları bellidir, aşamazsınız. H4'ün o telinin geometrisinin bir milimetrenin %15'i hassasiyetinde olduğunu biliyor muydunuz?

Önünüzde yoğunlaşan beyaz ve bol ışık "bu daha iyi aydınlatıyor" yanılgısını yaşatır sadece, uzun menzilde ise durum değişmez.
    Daha esnek ve küçük ışık kaynağı ledler çakma xenonlar kadar çok göz kamaşması yaşatmıyor bu bir gerçek. Bizim forumda (gece uçuşu) güzel örnekler gelebiliyor. Ancak ledleri H4 teline benzer şekilde dizmek gibi düz mantık yürütmek te bir yere kadar işe yarıyor. Halojene göre ayarlanmış far aynası daha farklı lediın ışığında saçma ışık kırılımları oluşturuyor ayrıca.

Düzgün çözüm farı baştan yaratmak. Gerçek xenon performansı için xenon mercek montajı. Led'ler için zaman henüz erken.

Motosikleti
    FAZER 800
    Fotograflar biraz karisik oldugu icin cok belli olmuyor, ama arka arkaya koyup karsilastirinca fark belli. Rezalet tanimini geri aliyorum, kusura bakmayin.

Yalniz 9000K cok mor degil mi yahu? Normalde arabalar orjinallerinde 5000K'yi gecmiyorlar.
    İlk yandığında mavi renkte yanıyor, 3 sn kadar sonra beyaza geçiyor. Yanık olduğu sürece gayet beyaz geliyor bana. Bir araba ile de çizgi seviyesini çeker paylaşırım.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)