Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet icin uzun kisa led xenon uygulayan var mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü. H4 değil bir kere...

Ayni urunun h4 u mevcut,140 kusur lira civarinda.youtube da bu markaya uygulanan araclarin bircok ornek videosu mevcut basarili gibi duruyor aslinda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni urunun h4 u mevcut,140 kusur lira civarinda.youtube da bu markaya uygulanan araclarin bircok ornek videosu mevcut basarili gibi duruyor aslinda.
    Video hemen hemen hiç bir şey ifade etmiyor. Ne parlaklık, ne de pattern açısından.

H4'ün fotoğrafı varsa yollayın, bakayım.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Video hemen hemen hiç bir şey ifade etmiyor. Ne parlaklık, ne de pattern açısından.

H4'ün fotoğrafı varsa yollayın, bakayım.

H4 Niken Led Zenon 6.000 K LED XENON KİT ARIZA IŞIGI YAKMAZ
    İlan No: 357339680
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-h4-niken-led-zenon-6.000-k-led-xenon-kit-ariza-isigi-yakmaz-357339680/detay

Motosikleti
    SD 1290R
    H4 Niken Led Zenon 6.000 K LED XENON KİT ARIZA IŞIGI YAKMAZ
    İlan No: 357339680
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...57339680/detay
    Rezalet.

Uzun ve yakın arasında fark göremezsiniz açık söyleyeyim. Çünkü uzun ve kısa ledlerinin seviyesi ayni.

Aynı zamanda yakın karşıdakinin de, önünüzden gidenin de gözüne tecavüz eder. Çünkü yakın LED'inin altında reflector olmasi lazım.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Rezalet.

Uzun ve yakın arasında fark göremezsiniz açık söyleyeyim. Çünkü uzun ve kısa ledlerinin seviyesi ayni.

Aynı zamanda yakın karşıdakinin de, önünüzden gidenin de gözüne tecavüz eder. Çünkü yakın LED'inin altında reflector olmasi lazım.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Peki Aliexpress,ebay değil de burdan alabilceğim bir ürün öneriniz var mı acaba ? Genellikle bu tür alışverişlerimi aliexpressten yapıyorum ama bu sefer 150-200 tl arasında burdan alıp kullanayım diyorum.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler, bende bmw 1 serisi var, 2011 model , 0 km almıştım. Araci istinye borusanda teslim etmişlerdi. Velasil kelam teslimde bir bilgindirme bölümü var araçla ilgili orda aracın farı anlatırken benimde hastası olduğum tabiri kullandı, çakan şimşek dedi işte uzunlari ac kapa yapınca patlıyor şimşek gibi. Her xenon veya led bunu yapmıyor. Durun bakayım kitapçıga yazacağım ne diye geçiyor tam. Sanki bi xenon du. Bende hastasıyım simşeğin. Benim farlarin benzerini motosikletler içinde 2015 ve sonrasi R1 de gördüm. Müthiş bir görsel, sol şeritte selektör yapınca yol veriyor araçlar çok ilginç. Hatta benim.motora bir ara düşündum vazgeçtim. Farlar budur.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, bende bmw 1 serisi var, 2011 model , 0 km almıştım. Araci istinye borusanda teslim etmişlerdi. Velasil kelam teslimde bir bilgindirme bölümü var araçla ilgili orda aracın farı anlatırken benimde hastası olduğum tabiri kullandı, çakan şimşek dedi işte uzunlari ac kapa yapınca patlıyor şimşek gibi. Her xenon veya led bunu yapmıyor. Durun bakayım kitapçıga yazacağım ne diye geçiyor tam. Sanki bi xenon du. Bende hastasıyım simşeğin. Benim farlarin benzerini motosikletler içinde 2015 ve sonrasi R1 de gördüm. Müthiş bir görsel, sol şeritte selektör yapınca yol veriyor araçlar çok ilginç. Hatta benim.motora bir ara düşündum vazgeçtim. Farlar budur.

http://i.hizliresim.com/PQg8yN.jpg
    Evet hocam,araçta bahsettiğiniz olay bi xenon.Benim 159'da vardı,güzel bir ampulle muazzam performans veriyor.Tabii iş merceklerde de bitiyor
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Evet hocam,araçta bahsettiğiniz olay bi xenon.Benim 159'da vardı,güzel bir ampulle muazzam performans veriyor.Tabii iş merceklerde de bitiyor

Eyw. Yani beyler ampulle bitmiyor mesele. Sonra hayal kirikligina ugramayin. Dedigim gibi ben sadece yeni r1 de ayni etkiyi gordum. Zippo nun da dedigi gibi mercekde gerek. Butun olarak dusunmek gerek. Eyw zippo

Motosikleti
    SD 1290R
    Peki Aliexpress,ebay değil de burdan alabilceğim bir ürün öneriniz var mı acaba ? Genellikle bu tür alışverişlerimi aliexpressten yapıyorum ama bu sefer 150-200 tl arasında burdan alıp kullanayım diyorum.
    Oradaki ürünleri bilemiyorum. Dediğim gibi, yolladığım linkteki ampülleri bulmaya çalışın.

Bu arada R1 xenon değil, LED.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Peki mercekli bi xenon uygulaması yapan var mı? sonuçlardan memnun mu. İnternet te çift mercek olarak 250 300 tlye satılıyor, bu ürünler alınabilir mi?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    MT-09 Tracer 'da led far var ve mercek değil.
    Africa Twin'de led far var ve oda mercek değil.

Düzgün ayarlanabilirse, Reflektörlü far tasları ile de başarılı sonuç alınabiliyor.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Oradaki ürünleri bilemiyorum. Dediğim gibi, yolladığım linkteki ampülleri bulmaya çalışın.

Bu arada R1 xenon değil, LED.
    Ben "r1 de bi xenon vardır" yazmadım. Benim aradığım simsek etkisini yakalamış tek motor dedim ama led ama baska bir teknik. Birçok led uygulam ve xenon uygulama gördüm,hiçbiri kendi arabamdaki "şimşek etkisini" ve görselini yaşatmadi ( r1 hariç ). Yanlış anlaşılma oldu sanırım.

Beyler bir motovlogger arkadaşın linki gece sürüşü 2015 r1 isteyenler izlesin. Video 2 bölümden oluşuyor. Bu 2. Kısmı
    https://youtu.be/J4uRkc3uYEY

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Bu arada r1 de fabrika cikisi Led BiXenon varmis. Simdi baktim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Sadece ben değilmişim bu tabirin ve görüntunun hayranı. bir arkadaş yorumu şimşek indirir gibi ) hastayız.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada r1 de fabrika cikisi Led BiXenon varmis. Simdi baktim.
    Yok yok, yanlisiniz var, Facebook'ta gordum, lazermis R1'in isiklari. Hatta gece kirmizi isikta cok bekleyince ondeki aracin kaportasini isitiyormus farlar. O derece. Lazer cunku.

Yok Led BiXenon diye birsey. Farlar LED:

https://www.yamahamotorsports.com/su.../models/yzf-r1

"Compact LED Headlights
    LED headlights are both lightweight and compact allowing for a more streamlined design and layout of the front face."

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ee sonuç olarak hangisini alalım? alıpta pişman olmamak adına? mesela şu fotodakileri öneriyorlar ama bunların altı aleminyum soğutuculu değil? (hani chopperların silindirilerindeki gibi değil)

Uzman biri çıkıpta ''şu H4 ü al şimşek gibi çakar ama karşıyı rahatsız etmez'' diyemiyor mu? =)

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee sonuç olarak hangisini alalım? alıpta pişman olmamak adına? mesela şu fotodakileri öneriyorlar ama bunların altı aleminyum soğutuculu değil? (hani chopperların silindirilerindeki gibi değil)

http://i.hizliresim.com/6md29N.jpg

Uzman biri çıkıpta ''şu H4 ü al şimşek gibi çakar ama karşıyı rahatsız etmez'' diyemiyor mu? =)

Yukarida verdigim linkte iki ornek var. Ikisi de iyi. Ilk basta fotografini koydugum en iyisi.

Motosikleti
    2011 600F ABS

http://i.hizliresim.com/6md29N.jpg

Bu model sahibinden de filan var,alinir gibi aslinda

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bu model sahibinden de filan var,alinir gibi aslinda

Bir tane H7 aldık bundan abimin arabaya, ama arkasında kocaman soğutucusu olmadığı için bana iyi gibi gelmedi. Şimdi 2 ay kargoyu bekleyip sonra sipariş verip bi 2 ayda benim kargoyu beklememek adına soruyorum. Son paylaştığım fotodaki ledlerin kıçında soğutucu olmaması sorun olur mu? iyimidir diye =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Bir tane H7 aldık bundan abimin arabaya, ama arkasında kocaman soğutucusu olmadığı için bana iyi gibi gelmedi. Şimdi 2 ay kargoyu bekleyip sonra sipariş verip bi 2 ayda benim kargoyu beklememek adına soruyorum. Son paylaştığım fotodaki ledlerin kıçında soğutucu olmaması sorun olur mu? iyimidir diye =)
    Sogutma onemli. LED isi uretiyor. Motosikletlerin cogunun isik haznesi kucucuk. En etkili sogutma adamakilli dizayn edilmis ve uretilmis hacimli bir metal "heatsink". Fanli modellerdeki fan, eninde sonunda bozulacak, bozuldugu zaman da olusacak problemlerin astari yuzunden pahaliya gelebilir.

Kendinden orijinal LED'li modellerin hepsinin arkasinda kocaman heatsink var.

O yuzden ucuza LED ampul almak eninde sonunda pisman edecektir.

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Somota racing led xenon uygulaması yaptım cbr 600 on numara oldu görünmeyen yer yok ampul değil beyinli led

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı aera34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Somota racing led xenon uygulaması yaptım cbr 600 on numara oldu görünmeyen yer yok ampul değil beyinli led
    Benim LED isiklarda muhtemelen beyin yok, ama bizzat kendimde beyin var galiba. Cunku LED-xenon diye birsey olmadigini biliyorum mesela. Veya, power LED suren elektronik devreyi de kimse bana "beyinli LED" diye yutturamaz mesela.

Bir sorum var: Karsinizdaki ve arkanizdaki arac suruculerinin retinalarini da aydinlatiyor mu kisalariniz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)