Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dunlop mu? M5 mi? Pilot power mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    movi600rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR movistar
    forumda araştırdım ama güncel olarak bulamadım 3 lastik arasında 600rr için kararsız kaldım araştırdm çok araştırdıkça (tanınmış insanlarında) farklı şeyler söyledğini gördüm anladığım 3üde iyi ama güncel olarak buraya yazmaya karar verdim inş bu lastikler konusunda tecrübe edinmişlerin bilgi paylaşımı olacaktır burada; lastik değişim vakti geldi. gerçekten bu işte tecrübe edinmiş birilerinin bilgilendirmesi çok güzel olur...arka 180lik michelin kullandım memnundm ama çatlamalr gördm, şuan ki kafamı kurcalayan 2şey var ki araştırdıkça karar vermesi zorlaşıyor
    1-) metzeler m5 kullananlarda çok memnun kaldıklarını söylüyorlar micheline karşı, michelin kulllananlarda tam tersi =) napiim karar veremedim arada dunlop diablo diyenlerde çıkıyor... çatlamaları en az yaşayabilceğimz bi lastk arıyoruz aslında =)
    dorusu benim hangi şartlar altında kullandığımı söylemem galiba; şu anki bulunduğum il itibariyle çok fazla viraj yapan birisi diilim daha çok şehiriçi ve düz gazlamalar. . .
    2-)Arka 180 lık mı 190 lık mı terchimiz olsun sizce? ne alır ne götürür ne verir?. . .

not: 3marka lastiklerinde takımı 700 ila 800tl arasında değişiyor piyasaları aynı
    dogum gunu hediyesi olarak pist lastiği alan sewgili istedim çokmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yilda kaç kilometre motosiklet kullaniyorsunuz?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    600RR movistar
    iş gereği fazla binemiyorum ama genede en az 5000 - 6000km felandır

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediklerini denemedim ama, denedigim lastikler bunlar.
    Belki yardimim dokunur.
    Bide lastikler cikabilecegi hizlara gore siniflandirilir, alirken lastigin max hizi kac bakmani tavsiye ederim yoksa eriyip gidiyolar.
    Ayrica 2 farkli sertlikten olusan lastikler sana buyuk avantaj sagliyacaktir.(Orta kisim sert, yanlar daha yumusak olan lastikler).

http://www.revzilla.com/motorcycle/dunlop-sportmax-q2-rear-tire
    Su anki motorumda bunlar var. Memnunum, uzun omurlu gibiler ama daha seti bitirmek nasip olmadi.
    Yol tutusu olarak 2CT ile asagi yukari aynilar.

http://www.revzilla.com/motorcycle/michelin-power-pure-rear-tire
    2 yada 3 set bitirdim, cok memnun kaldim hem uzun omurlu hem de yol tutusu cok iyi(insani kullanimda 4000 kusur km gittim).
    Eger ayni fiyat araliginda ise tavsiye ederim.

Bide diablo super corsa kullandim ama en fazla 1500km gidiyo onlar, sana pek yaramaz galiba.

Zaten coq abi yazmis, sorunun gercek cevabi ondan gelicek.
    We are many...

Motosikleti
    600RR movistar
    teşekkürler deneyimlerini paylaştığın için... 2 sertlik olayını michelin pilot powerda bahsederler muhtemelende michelinde devam edicez gibi cadde lastiğine devam. . . DİĞER ARKADAŞLARINDA DENEYİMLERİ GELİR inş =)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    siz ilkay abiye @coq adıyla size yazmış yukarda, ona özelden sorun.
    kendisi motosiklet hakkında engin tecrübeye ( bu deyim bile az kalır ) sahiptir
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bende DUNLOP D211 GP RACER düşünüyorum, acaba şehir kullanımı için nasıl olur, otoban kullanımı için nasıldır? Ani karşımıza çıkan çim sulaması nedeniyle ıslanmış yoldaki tutuş yada yağışlı havada durum nedir?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben marka olarak bisey diyemeyecegim.
    Islak zemin için michellin öneririm.
    Diger zeminlerde de yine Michelin,Dunlop ve son zamanlarda güzel atal yapan pirelli önerecegim markalar.

Fakat sürüs durumunuza göre lastik seçiminin büyük önemi var.
    Eger kisa mesafe kullaniyorsaniz, çabuk isinan lastikler seçmeniz gerekiyor.
    Eger isinma süresi uzun lastik seçerseniz,
    sürüsün ilk kilometrelerinde gayet dikkatli olmalisiniz.
    600 lük spor motosikletler yüksek devir çeviriyorlar ve elinizin ayari kaçarsa, soguk lastikler basinizi büyük belaya sokar.
    Su an 600RR sahibi olsam bir kere de olsa, pirelliyi denerdim dogrusu.
    Ama kullanirken en rahat oldugum lastikler michelin pilotlardi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Cbr 250R motorum da michealin pilot activ kullandım. Şimdiki motorum da ise metzeler m5 kullanıyorum. M5, kesinlikle çok daha iyi bir lastik. Pilot activ bence dengi değil kesinlikle. Alternatif olarak Pirelli Diablo Rosso II'ler de güzel lastiklerdir. Bridstone da kullandım fakat ss de değil. Bridstone da yabana atılacak bir marka değil. Michealin, bu markalar için de en yumuşak hamura sahip lastik gözlemlediğim kadarı ile.

Benim size tavsiyem M5 veya Diablo Rosso II'dir.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Ben pilot power modelini başlıkta active diye okudum (kafa dağınık bu aralar) lütfen kusura bakmayın. Pilot power hakkında bir şey diyemeyeceğim. Aynı şekil de Dunlop için de. Fakat Diğer öneri de bulunduğum lastiklere göz atamnızı öneririm.

Saygılar.
    Önce emniyet, sonra hareket...

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Yağmurda da kullanıyorsanız Michelin Pilot Power tavsiye edeceğim. Hamurundan mıdır yoksa su kanallarından mı bilmiyorum ama ıslak zeminde Metzeler M5'ten daha iyiymiş.
    Tek hamurlu pilot power ile 2CT modeli arasında fark olmadığını söylüyorlar. Ben 2CT kullandım ama dedikleri doğruysa 2CT modeline fazla para vermeye gerek yokmuş.
    Viraj yapacaksanız Dunlop D211 GP Racer mükemmel bir lastik. Çabuk bitiyor ama mükemmel tutuyor. Zaten pist lastiğidir kendisi. Şimdi D212 çıkmış. "çok param olsaydı" gözüm kapalı alırdım.
    Metzeler M5 kullanmadım. Kullananlar memnun. Fiyatı daha ekonomik olduğundan M5 tercih edeceğim...

Ebat konusunda üreticinin ölçülerine bağlı kalınmalı diyorlar. Ben 180 yerine 190 kullanmanın ağırlık dışında pek birşey değiştirmeyeceğini düşünüyorum.

vesselam
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.revzilla.com/motorcycle/michelin-power-pure-rear-tire
    2 yada 3 set bitirdim, cok memnun kaldim hem uzun omurlu hem de yol tutusu cok iyi(insani kullanimda 4000 kusur km gittim).

Bide diablo super corsa kullandim ama en fazla 1500km gidiyo onlar, sana pek yaramaz galiba.
    Paylaşılan bilgiler güzel hoş ama ben konuya başka bir yerden bodoslama dalmak gereği hissettim;

Bu km'ler doğal (doğru+normal) mi acaba Cehalet işte, kusura bakmayın
    #sürenadam

arkadaşlar bi kaç yerde daha gördüm pilot powera 4 bin km gidiyor yada süpercorsa 1.500 km de bitiyor falan.
    böyle saçmalıkmı olur yağ değişimi gibi lastikmi değiştiricez hangi kafayla yazıyorsunuz bunu anlamıyorum. gsxr600 kullanıyorum
    motoru aldığımda 0 pilot power taktım 7500 km oldu hala 0 gibi duruyor lastik. Gayette gazlıyorum virajlara giriyorum hiç insan
    gibi kullanmıyorum çoğunlukla yanlıyorum. aptal gibi şeyler yazmayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)