Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Yatak Sardı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Herkese iyi akşamlar;

Motorum Bajaj Discover 125 st henüz 8050 km'de. Dün gece otobanda 95 kms ile seyrederken motor bi anda boğulur gibi oldu hemen debriyaja basıp sağa çektim.

Marşa bastım ama marş motoru dönmedi, ayak marşına bastım sıkışmış dönmedi. Sonuç olarak çalışmadı alet.

Eve geldiğimde motorun yağına baktım minumum seviyesinin altındaydı. Şimdi sorum şu;

Motoru sıfır aldım bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım en son 5000 bakımında usta gözümüm önünde koydu 1 lt motul yağı. Daha sonra 7000 kmde contadan yağ kaçırdığı için servise bıraktım bir gün sonra conta sıkılmış halde geri aldım.

Bu sorunda benim herhangi bir kusurum olmadığını düşünüyorum, garanti kapsamına girer mi?

O kadar yağ nasıl yok olur? Park ettiğim yerlerde herhangi bir akma yoktu yani aklım almıyor.

Yardım edicek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kuralkana mesaj atıp arıza konusunu iletmen gerek.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Büyük ihtimalle contadan. Motor yeni, serviste bakılmış, yağın contadan başka kaçacak yeri yok.Servisin hatası bence.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Yarın servise götüreceğim motoru gelişmeleri yazarım.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Conta nasıl sıkılıyor beyler biri beni aydınlatsın...
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bajaj'ın Discovery modelindeki yağ terlemesi/eksiltmesi sorununa çare bulması gerekiyor. Çin malı, 210cc modifiyeli motorum var motorun canını çıkarmama rağmen 1000km'de en fazla 100ml yağ eksiliyor. O da yağ yaktığından değil, karter havalandırmasından kaçan yağlar. Fabrika malı da değil evin terasında atlet donla yayıla yayıla yaptığım bi motor

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Garantiye götürmeden yağsını tamamla seni suçlu bulurlar.Tamir ettir hemen sat.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Servis motorun çok uzun süre yüksek devirde kullandığında yağ eksilttiğini bu modelin böyle bir sıkıntısı olduğunu ve garantiden yapacaklarını söyledi.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Conta nasıl sıkılıyor beyler biri beni aydınlatsın...
    Bende tam bilmiyorum ama zannedersem motor kapağının oradaki vidaları sıkıştırarak yapıyorlar.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'ın Discovery modelindeki yağ terlemesi/eksiltmesi sorununa çare bulması gerekiyor. Çin malı, 210cc modifiyeli motorum var motorun canını çıkarmama rağmen 1000km'de en fazla 100ml yağ eksiliyor. O da yağ yaktığından değil, karter havalandırmasından kaçan yağlar. Fabrika malı da değil evin terasında atlet donla yayıla yayıla yaptığım bi motor
    sen çin malı motoruna binmeye devam et kardeşim. ok. bajaj sana 2 beden büyük gelir. titreşimden hem kilo verirsin iyi olur senin için.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiye götürmeden yağsını tamamla seni suçlu bulurlar.Tamir ettir hemen sat.

Motosiklet almak için 2. el bakan tecrübesiz birisiyim ve satıcı olarak karşılaşmak istemeyeceğim motosiklet sahibi profili =/ Malesef bu korkulardan dolayı bütçeyi zorlayıp 0 alacağı gibi..

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    buranın linkini bu arkadaştan aldım. "Mengu16 "
    ilk önce hepinize geçmiş olsun. bende bu motorun 2014 modelini kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım akü haricinde. onuda servis garantiden değiştirdi problem yok lastik inmesinden başka, sürekli ön lastiğim iniyor .
    sçs_alara

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı UUR09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çin malı motoruna binmeye devam et kardeşim. ok. bajaj sana 2 beden büyük gelir. titreşimden hem kilo verirsin iyi olur senin için.
    Benim motorumda modifiyeli olmasına rağmen balansör var. CBR250, Bajaj Pulsar 200 gibi motorlardan daha fazla titremediğine emin olabilirsin. Saatlerce tapagaz sürüyorum titremesinden hiç rahatsız olmadım. Kilo sorunum da yok tşk. Zaten vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Bir motorun kusurunu örtpas etmek için başkalarının malını küçümsemek iyi bir davranış değil bence Küçümserkenki iddialarının somut bi karşılığı da yok.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şurayı iddialı bir yazı yazayım hiç bir sıfır motor (yada yeni ) yağın tamamını contasından atmaz ve arıza olmayınca yakmaz usta kendi hatasını motosiklete yüklüyor.
    Bendede st 125 var hiç servise gitmedim bakım haricinde şu motora b.. atmasalar olmaz.
    bir KTM 125 yada mt 125 değil ama kötünün iyisi işte çinliden güzel fazla bir şey beklemeyin 4000 tl ye KTM vermezler
    edim1234xxx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler