Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sorun konjerktörmü adam kazıklamayamı çalışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    arkadaşlar aküm 4,5 ay önce takıldı adam 6 ay garanti verdi gittim söledim bu akü boş aküde sorun var garantisi duruyo değiştir dedim şarja taktı 30 dk falan sonra aküyü taktı gelen akım boşta 13 14 arası gazı sonuna kadar açtımı 15,3 falan oluyo bu garanti dışı kalır senin konjektörün çok şarj ediyo yeni konj. akü takcaz 100 tl dedi normalı 12.3 olması gerekiyo falan dedi bana saçma geldi akü 12w saten adamın dediği gibi sorun benim konjektöremi yoksa adam kazıklamayamı çalışıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    15,3 e kadar çıkmaması lazım. Sanırım en fazla 14,2 volt olması gerekiyordu. Dolayısı ile bu aküyü bozabilir ama bu kadar erken bozması enteresan. Benim eski motorumdaki konjektör bozulduğunda 17 voltlara çıkıyordu, ampul filan patlıyordu ama aküye birşey olmadı. Sonuç olarak bu kadar erken bozulması tuhaf ama mümkün, adam eline bu kozu aldığı için hak iddia edemezsin.
    sinka251 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    gazlı 15,3 normal gibi geldi bana

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    15,3 çok konjektör sıkıntılı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    ama adam baya gaz verdi 1dk aralıksız

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    14.3 yada 14v fazla verirse bozanilir şarz voltajı bu değerlerde olması gerekiyor

Arkadaşım motorun yüksek Şarz yapmış şarzz değeri farlar açıkken ve kapalıyken maksimum 14.5 volta kadar çıkması gerekiyor bu çok sağlıklı ŞarZ demektir altında olursa akün biter üstünde olursa bu değerler bu seferde akün kaynamaya başlar ve petekleri sertleşir bozulur genellikle bu gibi durumlarda regülatörü yani konjektörü değiştirdikten sonra aküyü tam ŞarZlı bir şekilde motoruna tak eğer tekrar problem yaratırsa işte ozaman aküyü değiştirirsin kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    hocam akü şarj olurmu

Regülatörünüz bozulmuş. Böyle kullandığınız için yeni akünüz de bozulmuştur. Yeni konjektör alsanız bile bu akü ile o da bozulur. Hem aküyü, hem regülatörü değiştirmek sizin için en ucuz çözüm olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    tamam anladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

şimdi ben konjektörle aküyü değiştircem başka bişeyden olabilirmi sorun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)