Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

eksantrik zinciri çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

silindir değiştirmek için ugrasırken eksantrik zinciri kranktan çıktı motor GY6 cinsi.motoru yarmadan yerine oturtma yapılabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sağ'dan , üst'ten net foto atın yorumlayayım.

şuan resimlemem zor yarın cekebilirim. pistonsuz silindirsiz motor hayal edin. zincirde yan tarafında kranktan bağımsız şekilde dönüyor.dişliden çıkmış şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

scooter yazmayı unutmuşum

Hayali kolay , hatta 3d olarak gözümün önünde ciddiyim artık ezberledim sayılır , buna rağmen foto olsa idi iyi olurdu , yan kapak açık değilmi ?

En basitinden yan kapak açılıp basitçe yerine oturtulur el yordamı ile, zor ve sıkıntılı bişey değil .

Zamanlamaya extra dikkat edin , üst ölü noktayı kontrol için yine yan kağı açsanız iyi olurdu , yağı boşaltmayı unutmayın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ucu eğri uzun bir şiş içeri sokularak egzantrik zinciri yerine oturtulur bence.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucu eğri uzun bir şiş içeri sokularak egzantrik zinciri yerine oturtulur bence.

teşekkürler aklıma geldi o şekilde takmak. deneyeceğim .. birde motur bloğunu sola yatırıp yer çekiminindende faydalanmak aklıma geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

taktım.. motoru sola yatırdım zincirin tek tarafını balık olta misine tutar gibi elimle tuttum gerdinleştirdim. bir yandan krankı döndürerek dişlilere geri oturtabildim. yalnız scooterdeki krank yukarıda resmini eklediğimden farklı yukarıda ybr sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)