Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YBR 125 ESD ÇEKMİYOR

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese İyi günler.

Arkadaşlar Yamaha YBR 125 ESD Kullanıyorum yağı bıtmıştı değiştirmeye fırsatım olmadı 1 hafta yağsız kullandım artık motor çekmemeye başlayınca yağını değiştirdim şuan motor çekmiyor vites boştaymış gibi gitmiyor önceden debriyaja basmadan vites atılmıyordu şuan debriyaja basmadan vites atılıyor vitesi kaça atarsam atıyım motor gitmiyor çift ayakta yerden temasını kestıgımde arka teker yavaş yavaş dönüyor sorun ne bilginiz varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Arkadaşlar birde motora koydugum yağ Elf Moto Road 10w40 acaba sorun yağdanmı kaynaklanıyor uygunmudur bu yağ sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam geçmiş olsun.

Yağdan şüpheleniyorsanız kaliteli bir yağ ile değiştirin. Debriyaj telini bir kontrol edin. Yine olmuyorsa debriyaj balatalarına ve debriyaja bir baktırın.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    1 hafta nasıl yağsız kullandın ??? Piston balon gibi şişmiştir büyük ihtimal. Çalışması bile şans

Sorunu çözdüm dişliler kırılmış.
    Cevaplarınız için teşekkürler

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta nasıl yağsız kullandın ??? Piston balon gibi şişmiştir büyük ihtimal. Çalışması bile şans
    Bu gun yarın değiştircem diyerek kullandım işte baya dayanıklıymış onuda ögrenmiş olduk :D

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Sorunun debriyajda olduğu açık gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)