Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2T MZ TS 125 restorasyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar
    Motosiklet 83 model TS125

Uzun bir süre motor yatmış.Eski sahibinin torunları motoru kilitlemiş.Ayak marşı hareket etmiyor,Vitese geçmiyor.Vites Boşta.Umarım süpriz çıkmaz.Parçalarını nereden temin edebilirim?İnternet'te servis kitapçığını buldum fotokopi'yi taratıp internet'e eklemişler, yazılar okunmuyor, çizimler anlaşılmıyor.Parçalarını Ebay.com ve "de.com" sitesinde gördüm fakat paypal'ın ülkede kullanımının kaldırılması büyük sorun.Tamamen orjinaline sadık kalınmasa dahi tracker benzeri bir motor yapabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Boya konusunda motosikletin durumu çok iyi.Ufak tefek rötuş boyaları dışında şasi, kuyruk ,depo boyanmayacak,Olduğu gibi...

Bu arada seleyi tamir ediyorum.Bu arada motoru söktük krank bilyesi dağılmış.Krank hareket etmiyor.Fakat krank'ı açamıyorum.Dişli mani oluyor ve nasıl sökülecegini anlamadım.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank hareket etmiyor.Fakat krank'ı açamıyorum.Dişli mani oluyor ve nasıl sökülecegini anlamadım.
    Dişli açılacak gibi görünmüyor , MİL göbeğine kaynatılmış , daha evvel kurcalanmış motor , umarım başarılı olursun, bana sorar isen bu sevda yorar seni , daha içerde neler kaynayıp birbirine yapışmış kimbilir.
    snappy x bunu beğendi.

somun mil'e niye kaynatılır.Diş'mi sıyırdı?Anlamak mümkün değil.Tornacıda bir şekilde o somundan kurtuluruz.Bakalım ne süprizler çıkacak?Motor kenarda bekleye dursun.İhtiyacımız olan parçalarda gelmeye başladı Yyavaştan toparlamaya başladım

hsn01 bunu beğendi.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Eline emeğine sağlık şimdiden. Bu arada hangi şehirden acaba eğer Adana ise benim Mz le ziyaretine gelip yardım etmek isterim

Alıntı hsn01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık şimdiden. Bu arada hangi şehirden acaba eğer Adana ise benim Mz le ziyaretine gelip yardım etmek isterim
    Teşekkürler.Daha önce eski motor toplamıştım 2 zamanlı mz ilk oldu.İstanbuldayım , iyi olurdu,yardıma ihtiyacım var.
    Evet, dişliyi söktük.tabi hayatı kaymış.2 secenek var ya yeni dişli mil'i bulacagım yada bende kaynak yapacagım.Civatalar kaynamış sökmek epey zaman aldı.Sargıyı ve diğer taraftaki dişliyi sökemedim.Debriyaj tasındaki bu pimlerde neyin nesi? Her ikisi için aparat'mı gerekiyor?

kordinaryus bunu beğendi.

Selamlar
    Almanlar mz hastasıymış öğrenmiş olduk kaynakların az kısmı ingilizce.dişli,pimleri,debriyajı,sargıyı sökmek için aparat gerekiyormuş.Hazır satılan euro ve sterlin olarak satılıyor.Fiyatı oldukça tuzlu
    Uygun ölçüde torna tezgahında aparatları yaptım.Sonrası çorap söküğü gibi tıkır tıkır geldi.Parçalar söküldü.
    Kaynamış ,sökülmeyen vidaların ilacı bu;

Tüm vidalar sökülmesine karşın krank kutusu açılmıyor?
    Arada boşluk oldu.Krank kutusu İleri geri, sağa sola hareket ediyor, bir türlü ayrılmadı.Bilenler yardımcı olursa bahtiyar oluruz.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Hocam elinize sağlık epey anlıyorsunuz zannedersem bu işlerden

Modeli hoşmuş, etz veya sportstar serisine göre parça bir miktar zorlar belki ama keyfi başka oluyor tabi.

MZ tayfası facebookta aktif epey. Krank ayırmak için özel aparat yaptıklarını görmüştüm belki size de o tarz bir şey lazım olabilir.

Gruplarını takip etmiyorsanız eğer bir göz atmanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler