Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan Gelen Tıkırtı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba arkadaşlar,

Nisan ayında 2016 model 0 KM Falcon Freedom 250 satın aldım. 1250 KM'dir kullanıyorum. 500 KM bakımını yetkili servise yaptırdım, ancak 1000 KM bakımını halen yaptıramadım, 2 haftaya ancak yaptırabileceğim.

Motorumla ilgili yaşadığım bir sorunu sizlere danışmak istedim, önemli bir durum olup olmadığını anlamak için.

Özellikle 4. - 5. vites 60-70 kmh 4-5 bin rpm civarı seyrederken motordan bir tıkırtı duyuyorum. Nasıl tarif etsem bilmiyorum, ama böyle sanki ritmik olarak 2 - 3 saniyede bir plastik bir cismin içi boş bir metal boruya değmesi gibi bir ses. Tam manasıyla bir tıkırtı.

1000 bakımına götürdüğümde servise de göstereceğim, ancak her gün en az 50 KM E-5 ve Boğaziçi Köprüsü güzergahında seyir ettiğim için bir yandan da endişeliyim.

Benzer bir durumla karşılaşan ya da neden olduğunu tahmin edebilecek olan var mıdır?

Umarım açık ve anlaşılır bir biçimde anlatabilmişimdir derdimi.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Motoru orta sehpaya alın , rölantide çalıştırıp iyice ısınana kadar sesini dinleyin yerini tespit etmeye çalışın. Ses bloğun içinden geliyorsa servis görmeden binmeyin. İlk bakımlar çok önemli 500km bakımında rodaj yağı (mineral) boşaltılır normal yağ ilk kez konur ve oldukça hızlı kirlenir bu yağ önemli bir servis aralığını kaçırıyorsunuz , iki hafta az süre değil sonra karşınıza çıkacak masraflar kullanıcı hatası etiketiyle kitlenebilir.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    buram buram egzantirik zinciri civata kutusunu sallarken çıkardığı ses gibi.

bu km de yapması hiç normal değil,dikkatli olun.

bir ihtimal daha umalım i bu olsun motor çin menşeili olduğu için plastik aksamıda o zırıltıya sebep olabilir sesi bir motorcuya dinlet.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Teşekkürler, ben bugün servise bir uğrayayım o zaman.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Sorun alakasız çıktı. Motorun zincir ayarı gelmiş, gevşeyen zincir ayaklığa sürttüğü için bu ses geliyormuş.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçmiş olsun sonuç olarak işin içinde zincir var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)