Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj çok sert, 99 gsxr 750

Motovento
    REKLAM ALANI
    djserdar58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-750 StreetFighter
    Herkese merhaba, uzun yıllar scooter ardından Pusar 200ns ve şimdi 4 silindir tadına varıyorum, yalnız yeni aldığım motorumun debriyaj kolu inanılmaz sert. Bulunduğum yer motosiklet tamiri ve bakımı konusunda usta ve insaflı usta yoksunu malesef. Ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar, elimde neredeyse her türlü el aleti ve takım bulunur, kendim biraz yumuşatabilir miyim ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Maneti sök oraları iyice bi yağla. Tam olarak bilmiyorum ama telli sistem herhalde o telin geçtiği plastik boruya yağ damlat içine. Ve sonra tekrar görüşelim.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Yağla, cilala, parlat. Linkteki videolarda anlatılıyor. Wd40 yerine bu iş için üretilmiş spreylerden kullan. https://www.google.com.tr/search?q=c..._AUIBSgB&dpr=2

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yağ değiştireceğin zaman debriyaj kapağını aç,yaylar eskiyince değiştirmek yerine zayıf debriyaj kaçırmasın diye yayların altına pul koyup yay sertliğini arttırmak gibi dahice buluşları olan ustalar var.

bi bak belki öyledir

djserdar58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-750 StreetFighter
    Cevaplariniz için teşekkürler, maneti söktüm telin geçtiği borunun içine yağ damlattım bayaa. Daha iyi oldu gibi, hala sert ama en azından çekince takılmadan geliyor manet.Daha önce çekerken takılarak geliyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)