Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 devir bozukluluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    öncelikle iyi forumlar arkadaslar konuma gelecek olursam motor ısındıgında zorlandıgında genellikle karsıma gelen ama herzaman olabilen bi olay mesela motorla gidiyorum birden durdum devir sabit degil sürekli oynama yapıyo bunu fark ettikten sonra giderken debriyaja basarak kontrol edeyim dedim giderkende karsılastım pistonla alakalı bi durum oldugunu düsünmüyorum performansta herhangi bir kayıp yok servise sordugumda bi sorun yok dediler cunku hep yapmıyo o ana denk gelmedi ve ordan biri uzun yol yapmamı önerdi neden oldugu hakkında bi fikriniz varmı ? ve balata olarak ne tavsiyede bulunursunuz ? çelik fren hortumuna gerek varmı sizce yoksa gereksizmidir ?
    şimdiden herkese çok tesekkür ederim iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Aynısı bende de oluyor. 5-10 sn sonra düzeliyor. Her r25 te rastladım ben şimdiye kadar. Her zaman olmuyor. Bazen

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuan arabamda olan sorun dün akü lambası yanmaya başladı ama devir düzeldi benim sorun şarj dinamosu ile alakalı gibi görünüyor

Motosikleti
    gt250r
    Motor sesinden devirlenmiyor sadece devir saatindeki ibrede oynama varsa yüksek voltaj olabilir motorunda,konjektor değişmesi sorunu çözebilir.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bu sorun gaz sensoründen yada Throttle Position Sensor(TPS) kaynaklanabilir

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Sürekli yüksek devir kullanıyorsan senkron ayarın kaçmış olabilir,senkron ayarını yaptır düzelir.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sesinden devirlenmiyor sadece devir saatindeki ibrede oynama varsa yüksek voltaj olabilir motorunda,konjektor değişmesi sorunu çözebilir.
    Sadece devir saati değil ses de değişiyor. Sadece rölantide oluyor. Atıyorum normalde fıtı-fıtı-fıtı diye ses çıkıyorsa dalgalanma olunca fırt-fırt-fırt diye çıkıyor. :D Benzetmelere bak :D

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan arabamda olan sorun dün akü lambası yanmaya başladı ama devir düzeldi benim sorun şarj dinamosu ile alakalı gibi görünüyor
    dostum arabandakı sorun rolantı valfınden
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    sadece devir saatinde öyle gözükmüyo sestede aynı sekilde bozukluk oluyo 2280 km de birinden aldım suan 4.500 km civarında motor önceki sahibi biraz hor kullanmıs belli önereceginiz bi usta varmı istanbul avrupa yakasında servis bişeyden anlamıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

bide dedigin gibi her r25 te oluyo ama benimkinde cok sık oluyo arkadastada var onda yoktu yavastan oda basladı onun ilk calısırken yapiyo ilk bi 2 3 sn düzensiz calısıyo sonra düzene giriyo ama bende oyle degil sıklıkla oluyo bazen oluyo bazen olmuyo sürekli olsa çözülcek
    senkron ayarı, gaz sensoründen yada Throttle Position Sensor(TPS) varmı baska tahmini olan hepsini kontrol ettircem :D

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu geri çağırmaya sebep olan sorunlardan birisi olabilir mi ? Yamaha Türkiye'nin böyle önemli bir konuda yavaşlığını ve açıklama yapmamasını anlayamıyorum. http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cagirmis.html

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu geri çağırmaya sebep olan sorunlardan birisi olabilir mi ? Yamaha Türkiye'nin böyle önemli bir konuda yavaşlığını ve açıklama yapmamasını anlayamıyorum. http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cagirmis.html
    o listede benim şase yok ama yinede servise soracagım tesekkürler

istanbul avrupada saglam ekspertiz varmı bildiginiz güvenilir saglam bi chek up yaptırayım 150 200 neyse artık verecez yapcak bişey yok
    --LAFFİNG DEVİLS--

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Pulsara laf atarlar bide 😄

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    kullanmak var kullanmak var ben motoru aldım anasını aglatmıslardı bendeyken sorunların hepsini düzelttim bi bu kaldı honda dan şaşmıycaksın net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)