Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jant boyama ve ruhsat

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar.
    Öncelikle forumda arattım ve bu tip konular ya oldukça eski açılmış ya da ruhsat olayına pek değinilmemiş(eğer ben bulamadıysam kusuruma bakmayın.) Şu aralar motoruma kozmetik olarak bir şeyler yapmak istiyorum bundan dolayı bazı sorularım var. Bu jantlara şerit çekenler değil de jantları tamamen boyatanlar oluyor ve benim cidden çok hoşuma gidiyor. Şimdi sorularım şunlar :
    1- Bu tip bir değişiklik yasak mı ? Değilse ruhsata işletmem gerekir mi ? Gerekiyorsa ortalama ne kadar bir masraf tutar ruhsat işi ?
    2- Jantı boyatma masrafı ne kadardır ? Nereler yapar bu işi(istanbul) ? Nasıl kaliteli bir boya, işçilik olduğu anlaşılır ?
    3- Şimdi bende heves var oo müthiş falan diyorum fakat deneyimsizim daha önce deneyimlemiş olanlar sizce akıl karı mı? Benim siyah Pulsarımın jantlarını mat kırmızıya boyatmayı düşünüyorum fakat acaba diyorum gerçekte boyatınca hayalimdeki kadar güzel olmaz mı ? Kırmızı şerit de çok yakışıyor bence fakat sanki jantı boyatırsam çok daha güzel dururmuş gibime geliyor. Bir de mesela yağ sıçrayınca yağı falan silerken yıkarken ederken bu boyalar hemen çıkmaz değil mi ?
    Siyah Pulsarda kırmızı boyalı jantlar sizce nasıl durur sizlerin düşüncelerinizi de öğrenmek isterim.
    İyi forumlar, güvenli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam merhaba. Ben jantımı kendim boyadım. Subaru impreza jantları var ya. Hani altın rengi. O renge boyadım. Bir hafta sonra da muayeneye gittim. Muayeneden yana sıkıntı yok.

Fiyat olarak ben sanayide sprey tüplerine kendim bastırdım boyayı. Spreyle boyadım. 2 tüp yetti. 50 lira verdim. Kendinden vernikli bu boya. Vernik atmana gerek yok demişlerdi.

Bence sen fırın boyaya ver jantları. İstanbul/Kağıthane/Seyrantepe tarafında bu işi yapanlar var. Fırın boyaya 150 lira istemişlerdi ben çok demiştim

Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Ben jantımı kendim boyadım. Subaru impreza jantları var ya. Hani altın rengi. O renge boyadım. Bir hafta sonra da muayeneye gittim. Muayeneden yana sıkıntı yok.

Fiyat olarak ben sanayide sprey tüplerine kendim bastırdım boyayı. Spreyle boyadım. 2 tüp yetti. 50 lira verdim. Kendinden vernikli bu boya. Vernik atmana gerek yok demişlerdi.

Bence sen fırın boyaya ver jantları. İstanbul/Kağıthane/Seyrantepe tarafında bu işi yapanlar var. Fırın boyaya 150 lira istemişlerdi ben çok demiştim

http://i.hizliresim.com/r8JpOV.jpg
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle çok güzel olmuş motorunuz Anladığım kadarıyla fırın boya daha sağlam oluyor hem böylece boya atması zedelenmesi de az olur. Dediğiniz yerlere zaten sürekli gidiyorum sanayi mahallesi civarında bir araştıriyim o zaman ben. Ruhsata işletilmemesi iyiymiş yoksa boşuna boşuna masraf oluyordu :D

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam sanayi mahallesinde yeni yapılan yokuş var ya. Benzinliğin yanından iniyor. Ordan aşağı in, dümdüz kaptır 500 metre kadar. Caminin oradaki kavşaktan Seyrantepe'ye çıkan yokuşa doğru vur motoru. Yokuşun bitmesine yakın sağda bir boyacı var. Çok iyi biri ve çok ilgili. Tavsiye ederim

Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sanayi mahallesinde yeni yapılan yokuş var ya. Benzinliğin yanından iniyor. Ordan aşağı in, dümdüz kaptır 500 metre kadar. Caminin oradaki kavşaktan Seyrantepe'ye çıkan yokuşa doğru vur motoru. Yokuşun bitmesine yakın sağda bir boyacı var. Çok iyi biri ve çok ilgili. Tavsiye ederim
    Tavsiyeniz dikkate alınmıştır. Çok teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial Drift
    1-ruhsata islemege gerek yok (tam emin degilim)
    2- sanayide herkes yapar cok bisey tutmaz olmadi spreyle boyarsiniz
    3- youtubede motosikletten anlamayan adam var onun pulsarda kirmizi jantli bi bak istersen begenirsen yaparsin
    İyi forumlar

Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-ruhsata islemege gerek yok (tam emin degilim)
    2- sanayide herkes yapar cok bisey tutmaz olmadi spreyle boyarsiniz
    3- youtubede motosikletten anlamayan adam var onun pulsarda kirmizi jantli bi bak istersen begenirsen yaparsin
    İyi forumlar
    Sayenizde yaptırmadan önce görme imkanım oldu youtubetan hemen baktım ve karar verdim en yakın zamanda yaptırmaya Çok teşekkürler ederim.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Şimdiden hayirli olsun hocam

Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayirli olsun hocam
    Teşekkürler

sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    Boyatmak yerine boyamayı seçersen, jantlarını sök mümkünse lastikleri ayır eğer ayırma imkanın yoksa maskeleme bandı ile güzelce çevir, ama ben kesinlikle ayır derim.
    1000-1200 gibi bir zımpara ile güzelce jantlarını zımparala ki boya sağlam tutunsun.
    Sprey ile boyarken az az uygulayarak 2-3 katta kapatacak şekilde uygula akmadan boyamış olursun (jant göbekleri ve sibopları da düzgünce bant ile maskelemeyi unutma ve eğer imkanın varsa jantı asarak boya daha kolay olur.)
    Kesinlikle boyanın üstüne en az bir kat vernik uygula ki janta vuran taşlar direk boyayı çatlatmak yerine önce vernik zarar görsün.
    İşin resmiyetine gelecek olursak, muayene yada polis kontrolünde iki renklerde bile bir rengin motorun üzerinde daha çok olması yeterli oluyor, hatta depo o renk olsa bile yetiyor diyebilirim.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    yeni bir uygulama var pilastidip diye netten ararsan cıkar basıt ve etkılı aynı zamanda sıkıldıgında sokup atabılırsın

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    motosiklette durum nedir bilmiyorum ama araçları janttan bıraktıklarını gördüm geçen ay tüvtürkte

Alıntı sabree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyatmak yerine boyamayı seçersen, jantlarını sök mümkünse lastikleri ayır eğer ayırma imkanın yoksa maskeleme bandı ile güzelce çevir, ama ben kesinlikle ayır derim.
    1000-1200 gibi bir zımpara ile güzelce jantlarını zımparala ki boya sağlam tutunsun.
    Sprey ile boyarken az az uygulayarak 2-3 katta kapatacak şekilde uygula akmadan boyamış olursun (jant göbekleri ve sibopları da düzgünce bant ile maskelemeyi unutma ve eğer imkanın varsa jantı asarak boya daha kolay olur.)
    Kesinlikle boyanın üstüne en az bir kat vernik uygula ki janta vuran taşlar direk boyayı çatlatmak yerine önce vernik zarar görsün.
    İşin resmiyetine gelecek olursak, muayene yada polis kontrolünde iki renklerde bile bir rengin motorun üzerinde daha çok olması yeterli oluyor, hatta depo o renk olsa bile yetiyor diyebilirim.
    Dedikleriniz için çok teşekkürler. Kendim uygulamayı düşünürsem yapacağım. Bendeki pulsar siyah, kırmızı yazı etiketleri var ufacık, ve ruhsatta da renk olarak siyah yazıyor. Çok bir sıkıntı olacağını sanmıyorum demeniz gibi.

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bir uygulama var pilastidip diye netten ararsan cıkar basıt ve etkılı aynı zamanda sıkıldıgında sokup atabılırsın
    Plastidip i duymuştum daha önce fakat eğer ben uygulayacaksam çok daha detaylı araştıracağım. Çok teşekkürler.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette durum nedir bilmiyorum ama araçları janttan bıraktıklarını gördüm geçen ay tüvtürkte
    Genele bakarsak gerek bu konuda gerek se diğer araştırmalarım sonucunda pek bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum fakat kesin olarak bir bilgi edinmeye de çalışmaktayım. Eğer kesin bir bilgi edinirsem ilk mesajı da editlerim böylece herkes öğrenmiş olur. Teşekkürler cevabınız için.

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    Arkadaşlar İstanbul da jant boyama işini yapan hangi oto sanayi bölgeleri var 1 günde yapabilecek işin ehli olan avrupa anadolu yakası farketmez benim için

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tekeri sökmeden uygulamak zor .

Muayeneden gecer ruhsatta oyle bir yeri yoktur ama polis durdurur yazar gecer cunku sen motorsun ceza motorcuya yazilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)